freelance iş ilanları

İçeriklerimi Çalıyorlar Engellemenin Yolu Varmı?

33 Mesajlar 4.967 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

aspercasper aspercasper WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Düşünür
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** I**
  • Mesajlar 260
  • Beğeniler 20 / 37
  • Ticaret 2, (%100)

KraLo adlı üyeden alıntı

Dmca öneririm hocam..

Hocam bu DMCA ya baktım ilkinde ücretsiz sonrasında 99 dolar diyor. Peki bu 99 doları tek sefer verip sonra sınırsız mı kullanıyoruz bilginiz varmı?

İmzam Yok.
wmaraci
reklam

islamAydinn islamAydinn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 48 / E
  • Meslek AdSense
  • Konum Batman
  • Ad Soyad İ** A**
  • Mesajlar 506
  • Beğeniler 36 / 86
  • Ticaret 58, (%100)

aspercasper adlı üyeden alıntı

Hocam bu DMCA ya baktım ilkinde ücretsiz sonrasında 99 dolar diyor. Peki bu 99 doları tek sefer verip sonra sınırsız mı kullanıyoruz bilginiz varmı?

Ücretli oldunu biliyorum ama 99 $ oldunu bilmiyordum.

chemistrap chemistrap WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Seyyah-ı Avare
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 253
  • Beğeniler 20 / 67
  • Ticaret 2, (%100)
Kopyalamayı engellemek şuan imkansız ama bunu fırsata cevirebilirsiniz ( Kısmen tabii )
Tynt ile ( http://www.tynt.com/ ) bir kod oluşturuyorsunuz her blogunuzdan kopyala yapıştırmada otmatik olarak oluşturduğunuz yazı ve belirlediğiniz kendi site linkinizide kopyalayıp yapıstırıyor ve size SEO açısından ufakta olarak katkı şeklinde geri dönüyor. Haftalık olarak hangi konuların kaç kez kopyalandığı , kopyalama sonucunda SEO olarak hangilerinin geri donusunun olduğu , bu yazıların hangi sosyal ağda paylasıldıgı gibi bilgileri mail alıyorsunuz. Ben bunu kullandığım için bunu tavsiye ediyorum , bunun da önüne geçilemez mi tabi ki geçilebilir ama en azından tedbirdir.

aspercasper aspercasper WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Düşünür
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** I**
  • Mesajlar 260
  • Beğeniler 20 / 37
  • Ticaret 2, (%100)

chemistrap adlı üyeden alıntı

Kopyalamayı engellemek şuan imkansız ama bunu fırsata cevirebilirsiniz ( Kısmen tabii )
Tynt ile ( http://www.tynt.com/ ) bir kod oluşturuyorsunuz her blogunuzdan kopyala yapıştırmada otmatik olarak oluşturduğunuz yazı ve belirlediğiniz kendi site linkinizide kopyalayıp yapıstırıyor ve size SEO açısından ufakta olarak katkı şeklinde geri dönüyor. Haftalık olarak hangi konuların kaç kez kopyalandığı , kopyalama sonucunda SEO olarak hangilerinin geri donusunun olduğu , bu yazıların hangi sosyal ağda paylasıldıgı gibi bilgileri mail alıyorsunuz. Ben bunu kullandığım için bunu tavsiye ediyorum , bunun da önüne geçilemez mi tabi ki geçilebilir ama en azından tedbirdir.

hocam böyle yaptığımızda o kişiler sitenin linklerini kendileri kaldıramıyorlar mı?
birde sistem ingilizce biraz daha detaylı anlatma şansınız varmı kod nasıl olulturulur vs.
İlginiz için teşekkür ederim

İmzam Yok.
wmaraci
wmaraci

8Dizayn 8Dizayn Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 268
  • Beğeniler 4 / 40
  • Ticaret 5, (%100)
DMCA satın alın 100% güvenli.

chemistrap chemistrap WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Seyyah-ı Avare
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 253
  • Beğeniler 20 / 67
  • Ticaret 2, (%100)

aspercasper adlı üyeden alıntı

hocam böyle yaptığımızda o kişiler sitenin linklerini kendileri kaldıramıyorlar mı?
birde sistem ingilizce biraz daha detaylı anlatma şansınız varmı kod nasıl olulturulur vs.
İlginiz için teşekkür ederim

Dediğim gibi kısmen işe yarar yani eğer hırsız anlarsa içinde link olduğunu kaldırır muhakkak. Ama bazı hırsızlar o kadar yüzsüzleşmiş ki demek farkedemiyorlar bana gelen raporlar öyle söylüyor en azından :)

Eğer ben her yazzımda manuel olarak link veririm derseniz bence arkaplan renginiz ile aynı renkte yazı arasına bir link verin veya bir cümle sonunda koyduğunuz "noktakalama işaretine" link verin bu şekilde farkedilmeyecektir. Bilâhare websitemde bu konu hakkında makale yazacağım.
Önemli bir konu ben teşekkür ederim.

star1 star1 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 46
  • Beğeniler 3 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
he avukat işi de o kadar basitti.Dava açmak için para veriyorsun + avukat parası = elin boş. İçeriklerini yayınlamadan önce tescillersin ama bunun tam kavramı tescillemek değildi tam hatırlamıyorum eser bilmem ne hakkımı ne öyle bir şey kısaca ona benzer bir şey yaparsın onada yayın basına para verirsin.

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)

Muhsin ASLAN adlı üyeden alıntı

Hocam açıkcası bende tam oalrak kullanımını bilmiyorum ben google web fonts kullanıyorum sizin için font-face gerekiyor. bunu da bu konuda uzman arkadaşlar bana katılıyorlarsa ilgilenirler.

Ek olarak hocam sizi yanlış yönlendirmek istemem ama demek istediğim şey font-face'de oluyordu.

İsmail hayatımı kurtardın :D

Hocam bak forumdaki birinin blog'u aşagıda postların başlıklarını seçmeye çalıştığınızda seçemiyorsunuz belki işinize yarayabilir.

Cufon bu Muhsin. :D
Muhsin ASLAN

kişi bu mesajı beğendi.

Muhsin ASLAN Muhsin ASLAN Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Developer
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1120
  • Beğeniler 1086 / 244
  • Ticaret 1, (%100)

şimdi cufon muş font-face'miş ayrımcılığa gerek yok :D :rolleyes: :p :p :p
isousluer

kişi bu mesajı beğendi.

Roycolt Roycolt Let's begin! Kullanıcı
  • Üyelik 27.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1304
  • Beğeniler 252 / 380
  • Ticaret 28, (%100)
WP-CopyProtect eklentisini kullanmanı öneririm. Sol ve sağ tık engelliyor sitede. Tabi arkadaşın dediği gibi çalmak istedikten sonra her türlü çalarlar. Chrome'un eklentileri var sağ ve sol tık engelini pasif hale getiriyor.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al