Merhabalar.

Direk sorunuma geçmek istiyorum. Sitemde wp_head kodunu kullanmamıştım normal elle js ler yazıp hallediyordum fakat son bi kaç eklentiden sonra kullanmam şart oldu. Bunlardan biride GD-Star Rating eklentisi. Eklentinin çalışması için elle kodlar yazmama rağmen çözüm bulamadım. Bu yüzden wp_head kodunu yazmak zorundayım. Fakat içine eklediği 2 js kodu yüzünden uyumsuzluk çıkıyor. Bu kodları silmem gerekiyor.

<script></script>
<script></script>
<script></script>
<script>
/* var myAjax = {"ajaxurl":"http:\/\/byreclast.net\/wp-admin\/admin-ajax.php"};
/* ]]> */
</script>
<script></script>

<script>
//var gdsr_cnst_nonce = "6a5511d632";
var gdsr_cnst_ajax = "http://byreclast.net/wp-content/plugins/gd-star-rating/ajax.php";
var gdsr_cnst_button = 0;
var gdsr_cnst_cache = 0;
// ]]>
</script>

wp_head ın eklediği kodlar bunlar. Buradan şu 2 js i silmek istiyorum.

<script></script>
<script></script>

Bunu nasıl silebilirim acaba? wp_head ı araştırdım ve bir türlü bulamadım. Nası bi kod ekleme ve silme yapılıyor hiç anlamadım. Farklı bir yapısı olduğunu okumuştum ama bukadar karışık neyi var anlamadım gitti. Ayrıca js leri wp_head ı eklediğimizde site daha rahatlıyormuş sanırım google speed de test yaptığımda js lerin siteyi block ladığını yazıyordu. Onları gizli bir şekilde yazmam gerekiyormuş sanırım o bu olay olsa gerek. Acaba bu konuda bana yardımcı olacak varmı?

Şu js leride wp_head e eklemek istiyorum fakat nasıl olacak hiçbir fikrim yok.

<script></script>
<script></script>
<script></script>
<script></script>
<script></script>
<script></script>

kısacası wp_head e js ekleme ve silme olayı nasıldır biri bana açıklayabilirmi acaba? Özellikle silme konusunu mutlaka yapmam lazım çünkü 2 kodu silmezsem sitemde çakışmalar yazıyor ekleme okadar sorun değil header dan da ekleyebilirim ama silmeyi bir an önce halletmek istiyorum.

PS: Bu arada bu js ler wp_head e eklendiğinde herhangi bir kod açığı çıkarmı acaba? Wordpress güvenliğimdede sorun olmasını istemiyorum.

Umarım yardımcı olabilirsiniz. Şimdiden Teşekkürler.