wmaraci reklam

Clone Script Suçmu?

20 Mesajlar 3.980 Okunma
smmexpress

MertBalci MertBalci WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek .
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 2345
  • Beğeniler 758 / 757
  • Ticaret 434, (%100)

Biwebmaster adlı üyeden alıntı

Clone scriptin üye giriş yeri 1 cm sağda veya solda olsa bile hiçbir hak iddaa edemezler.

Öyle de güzel hak iddia edebilirler ki.

wmaraci
reklam

BigSEO BigSEO Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Engineering
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 52 / 621
  • Ticaret 54, (%94)

MertBalci adlı üyeden alıntı

Öyle de güzel hak iddia edebilirler ki.

Hocam şöyle anlatayım. Bir araba modeli çıkartırlar patentini alırlar. Başka bir firmanın birebir araba üretmesi yasa dışı olur. Ama aynı modeli alır aynalarını farklı yapar ve piyasaya sürer. Bu durumda hiç bir sorun olmaz. Zaten piyasada aynı tarz arabalar çok ama bir tarafı diğelerinden farklı olur.Bundan dolayı sorun olacağını sanmıyorum. Patentini almadığı bir tasarım içinde davacı olamaz herhalde.
PanDooRa

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 07.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek .
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 2345
  • Beğeniler 758 / 757
  • Ticaret 434, (%100)

Hocam şöyle anlatayım. Bir araba modeli çıkartırlar patentini alırlar. Başka bir firmanın birebir araba üretmesi yasa dışı olur. Ama aynı modeli alır aynalarını farklı yapar ve piyasaya sürer. Bu durumda hiç bir sorun olmaz. Zaten piyasada aynı tarz arabalar çok ama bir tarafı diğelerinden farklı olur.Bundan dolayı sorun olacağını sanmıyorum. Patentini almadığı bir tasarım içinde davacı olamaz herhalde.

Hocam sizin dediğiniz farklı bir olay. Konuyu açan arkadaş clone diyor yani bir sitenin kopyalanmış hali. Üzerinde istediği kadar oynama yapsın yine karşı taraf hak sahibidir.

• Üyelik 18.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Engineering
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 52 / 621
  • Ticaret 54, (%94)

Hocam sizin dediğiniz farklı bir olay. Konuyu açan arkadaş clone diyor yani bir sitenin kopyalanmış hali. Üzerinde istediği kadar oynama yapsın yine karşı taraf hak sahibidir.

Ama olay aynı yere çıkıyor sonuçta ortada bir ürün var. Bilişim hukununu,maddelerini ve TCK da bulunan maddeleriyle içli dışlıyım. Bu konuda problem olacağını düşünmüyorum.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 07.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek .
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 2345
  • Beğeniler 758 / 757
  • Ticaret 434, (%100)

Ama olay aynı yere çıkıyor sonuçta ortada bir ürün var. Bilişim hukununu,maddelerini ve TCK da bulunan maddeleriyle içli dışlıyım. Bu konuda problem olacağını düşünmüyorum.

Tabiki problem olmaz yani facebook 2bin 3 bin kişilik siteye dava açacak değil. Ancak milyon kullanıcıları geçecek olursa hukuksal sıkıntı olabilir diye düşünüyorum. Ama milyon kullanıcı olsa zaten parasını verir farklı tasarım kullanır oda ayrı konu :)

• Üyelik 18.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Engineering
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 52 / 621
  • Ticaret 54, (%94)

Tabiki problem olmaz yani facebook 2bin 3 bin kişilik siteye dava açacak değil. Ancak milyon kullanıcıları geçecek olursa hukuksal sıkıntı olabilir diye düşünüyorum. Ama milyon kullanıcı olsa zaten parasını verir farklı tasarım kullanır oda ayrı konu :)

Dediğiniz olay baya sonraki olay olabilir tabi. Dediğin gibi farklı tasarım da olur. Biz en son olayları konuştuk. Ama arkadaş açsında milyon kullanıcı olsunda facebook davacı olmaya çalışsın :)

KarakayaEmre KarakayaEmre WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 526
  • Beğeniler 146 / 145
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar yorumlar farklı yerlere gitmiş ama şöyle bir olayda var.Clone scriptlerin bazılarını tema olarak warez scriptlere ekleniyor.Yani kullanıcı clone script kullandığını sanarken warez script kullanıyor.Buna da dikkat etmek lazım

http://www.emrekarakaya.com.tr/

mustafabenli mustafabenli WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 548
  • Beğeniler 30 / 93
  • Ticaret 1, (%100)

KarakayaEmre adlı üyeden alıntı

Arkadaşlar yorumlar farklı yerlere gitmiş ama şöyle bir olayda var.Clone scriptlerin bazılarını tema olarak warez scriptlere ekleniyor.Yani kullanıcı clone script kullandığını sanarken warez script kullanıyor.Buna da dikkat etmek lazım

Warez olması için içeriğin çalınması gerekmez mi? Facebook çok güvenli bir script bence çalıncağını sanmam.

KarakayaEmre KarakayaEmre WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 526
  • Beğeniler 146 / 145
  • Ticaret 0, (%0)
Öyle değil yani şöyle google de facebook script diye arattırsanız bazı kaynaklardaki clone scriplerde http://www.socialengine.com/ bu sitenin warez scriptini kullandıklarını görürsün.Eğer senin scriptin böyle ise Facebook kapatmaz ama bu script sahibi kapattırabilir.

http://www.emrekarakaya.com.tr/

stroza stroza Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 10
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

MKunkcu adlı üyeden alıntı

projesi bir ilk ama clone script kullanıyor ?

neyin kafası bu arkadasım

Proje Sitenin İçeriğidir. Script Ap Ayrı Bişey O Tasarıma Girer. Bende Size Sicriptle İlgili Bir Söz Sölemediğime Göre . Ben Sizi Ön Yargılı Olduğunuz İçin Kınıyorum.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al