wmaraci reklam
lidertakipci

Eski Sitenin Kontrolünü Alma /Silme

4 Mesajlar 1.356 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

chemistrap chemistrap WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Seyyah-ı Avare
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 253
  • Beğeniler 20 / 67
  • Ticaret 2, (%100)
Merhaba arkadaşlar ,
bir firma websitesini tamamen yenilemek üzere başvurdu. Sitenin altyapısından tasarımına herşeyini değiştirdim , sadece şu sorun var. Benden önceki vatandaş yandex'e siteyi kaydetmiş ben tekrar o sitenin bana ait olduğunu nasıl doğrulayabilirim ?
Veya eskisini silip tekrar sıfırdan indexlemesini nasıl sağlarım ?
Şimdiden teşekkürler.

wmaraci
reklam

BuraySavasANIL BuraySavasANIL Founder & CEO Geliyoo Kullanıcı
  • Üyelik 02.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 294 / 332
  • Ticaret 1, (%100)
Değerli chemistrap öncelikle yandex doğrulama araçlarını kullanabilirsin, daha önce bu site doğrulanmış izin eklenmesi gerekiyor gibi bir uyarı alıyorsan DNS ile eklemeyi deneyebilirsin. Daha önce txt yada farklı bir yol ile eklenmiş olsa bile DNS tanımlamasını seçerek doğrulama yapmaya çalışırsan muhtemelen seninkini tanımlıycaktır ve yandex içerisinde sitenin eski ve yeni indexlerini görebilirsin.

Yandex içerisinde bulunan eski linkleri silmek için yapman gereken eski url uzantısını bulmak yada eğer tüm herşeyin sıfırlanmasını istiyorsan ve Google ile yandex de herhangi bir yeni index'in yok ise

robots.txt dosyasını ftp içerisinde oluşturarak yapman gereken şu kodu eklemek.

User-Agent: *
Disallow: /*

Ek Olarak: Eğerki daha önceki site yada url uzantısı folder şeklinde ise yani siteadresi.com/forum gibi bir şey ise işin daha kolay yeni siteni root'da yani public_html içerisinde çalıştır ve uzantıyı engelle yani şu şekilde.

Disallow: /forum

chemistrap chemistrap WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Seyyah-ı Avare
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 253
  • Beğeniler 20 / 67
  • Ticaret 2, (%100)

Buray Savas ANIL adlı üyeden alıntı

Değerli chemistrap öncelikle yandex doğrulama araçlarını kullanabilirsin, daha önce bu site doğrulanmış izin eklenmesi gerekiyor gibi bir uyarı alıyorsan DNS ile eklemeyi deneyebilirsin. Daha önce txt yada farklı bir yol ile eklenmiş olsa bile DNS tanımlamasını seçerek doğrulama yapmaya çalışırsan muhtemelen seninkini tanımlıycaktır ve yandex içerisinde sitenin eski ve yeni indexlerini görebilirsin.

Yandex içerisinde bulunan eski linkleri silmek için yapman gereken eski url uzantısını bulmak yada eğer tüm herşeyin sıfırlanmasını istiyorsan ve Google ile yandex de herhangi bir yeni index'in yok ise

robots.txt dosyasını ftp içerisinde oluşturarak yapman gereken şu kodu eklemek.

Disallow: /*

Ek Olarak: Eğerki daha önceki site yada url uzantısı folder şeklinde ise yani siteadresi.com/forum gibi bir şey ise işin daha kolay yeni siteni root'da yani public_html içerisinde çalıştır ve uzantıyı engelle yani şu şekilde.

Disallow: /forum

Yandex doğrulama araçlarını bulamadım yardımcı olabilir misiniz ?
Google'da ki index ler bana ait yeni silinmesini istemiyorum ama yandexteki indexler eski bunların silinmesi gerekiyor . Sonuc olarak robots.txt de nasıl sınırlama yapabilirim yandex indeksi silip google'un indekslere dokunmaması için ?
Teşekkürler.

teymir teymir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Online Reklam Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** D**
  • Mesajlar 125
  • Beğeniler 21 / 31
  • Ticaret 0, (%0)
webmaster araçlarından yeni sitenin site haritasını gönderebilirsin, silip tekrar kayıt etmene gerek yok
Ayrıca 404 - kırık linkleri yeni sitedeki ilgili sayfaya veya doğrudan ana sayfaya yönlendirmen gerekiyor
Eski indekslenmiş sayfalar zaten zamanla düzelecektir

Ek Olarak: edit

Semsector.com - SEM - SEO - Sosyal Medya
wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al