freelance iş ilanları

Fikrimi Nasıl Gerçekleştirebilirim?

13 Mesajlar 2.080 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

mustafabenli mustafabenli WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 548
  • Beğeniler 30 / 93
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba arkadaşlar çoğu kişi bir şey indirmek isterken kırık linklerle karşılaşır. Bende bu gün oyun indirirken sürekli kırık linklerle karşılaştım. Son olarak 3 veya 4. sayfalarda sağlam bir link bulabildim. Fakat bu sitenin ilk sırada olması gerekirdi. Ben bu konu hakkında ne yapabilirim diye baya bir kafa yordum. Aklıma bir fikir geldi işleyişi şöyle kullanıcılar sisteme linkleri ekler eğer linkler sağlam ve içerik güvenilirse diğer kullanıcılar bunu puanlar ve bu link üst sıraya çıkar. Bunun nasıl olabileceği hakkında bir fikrim yok. Bildiğim kodlama bilgisiyle bunu yapmam mümkün değil. Eğer böyle bir sistem yapsam ne kadara patlar veya buna benzer ücretsiz bir sistem var mı?

wmaraci
reklam

SuhaMete SuhaMete SEO Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)
Yorumunu onayladım kardeşim, soruna gelecek olursak yapmak istediğin 0'dan bir site mi yoksa yazı içerisindeki 5 alternatif linki puanlayarak sıralama yapmak mı?

Biraz daha detay verir misin? Sayfalardan kastın google gözünde sıralama değil herhalde?

mustafabenli mustafabenli WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 548
  • Beğeniler 30 / 93
  • Ticaret 1, (%100)

Süha Mete adlı üyeden alıntı

Yorumunu onayladım kardeşim, soruna gelecek olursak yapmak istediğin 0'dan bir site mi yoksa yazı içerisindeki 5 alternatif linki puanlayarak sıralama yapmak mı?

Biraz daha detay verir misin? Sayfalardan kastın google gözünde sıralama değil herhalde?

Daha detaylı anlatmak gerekirse www.siteadı.com diye bir site kurdum. Bu siteye insanlar linklerini ekliyecek diğer insanlarda sağlam link bulmak için sitede arama yapacak. Aramada en üst sıraya en güvenilir link gelecek. Tabi bu linki kullanıcılar kendileri belirleyecek.

WebDost WebDost WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 4329
  • Beğeniler 331 / 899
  • Ticaret 16, (%100)
dediğiniz gibi bir sistem yok ama para ile yaparlar sanırım :) fikrinizde güzel, tutar.

bu aralar herkes bir projeyle geliyor foruma :) ama hepsi mantıklı ve gerekli .. hadi hayırlısı

wmaraci
wmaraci

FatihYilmazz FatihYilmazz Girişimci Kullanıcı
  • Üyelik 31.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 98
  • Beğeniler 0 / 26
  • Ticaret 2, (%100)
Dediğiniz sistemin çok karmaşık bir yapısı yok uygun bir ücrete yaptırabilirsiniz.

Gandak Gandak Web Master & Yazar Kullanıcı
  • Üyelik 25.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Web Master & Yazar
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 230
  • Beğeniler 36 / 49
  • Ticaret 25, (%100)
güzel fikir o kadar çok ki galiba site açıldıktan sonra bu linkleri puanlayacak kişiyi nerden bulacağımızı düşünmüyoruz ;)

BuraySavasANIL BuraySavasANIL Founder & CEO Geliyoo Kullanıcı
  • Üyelik 02.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 294 / 332
  • Ticaret 1, (%100)
Kırık linkler için yapılacak olan iyi bir site aslında kullanıcının da benimsemesine ve indirme linklerinde daha fardalı olacağı için bence insanlar puan verebilir işi görülen her kullanıcı mutlu olucaktır verilen link eğerki herhangi bir reklam vb bir şey içermiyorsa proje güzel tutabilir. Dilerim başarılı olursunuz.

dadava dadava WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Web Programlama
  • Mesajlar 114
  • Beğeniler 3 / 24
  • Ticaret 0, (%0)
denemeye değer farklı bir çalışma benimde bildiğim oyun sitelerinde oyunları oylamak için kullandıkları bir sistem var bir araştır derim.

Cagukan Cagukan Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 26
  • Beğeniler 2 / 5
  • Ticaret 1, (%100)
Günümüzde Torrent oldukça popüler hale geldi hala part part link arayanlar varmı diye düşünürdüm varmış demekki :)
Yani boşuna yazılım falan yazdırmayın derim.

FilmlerBizden FilmlerBizden Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek SERBEST MESLEK
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 523
  • Beğeniler 263 / 82
  • Ticaret 2, (%100)

FatihYılmaz adlı üyeden alıntı

Dediğiniz sistemin çok karmaşık bir yapısı yok uygun bir ücrete yaptırabilirsiniz.

Ücretsiz bir wp site kurup puana göre listeleme yaptırılsa ücretsiz olmazmı?
çok karmaşık değil, hiç karmaşık yanı yok. benzer sistemler indirmeler için varmı bilmiyorum ama crackler için falan mevcut. link çalışıyormu,çalışmıyormu diye puanlama, serial çalışıyormu diye puanlama vs.. wp ile bir iki eklenti kurup rahatça yapabilir.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al