Site.XML boş çıkıyor.

6 Mesajlar 979 Okunma
smmexpress

eurythmics eurythmics Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek üniversite öğrencisi
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 122
  • Beğeniler 37 / 5
  • Ticaret 1, (%100)
Wordpress için XML Site Haritası Oluşturucusu 3.3 Eklentisiyle site.xml oluşturmuştum. İlk baş düzgün gösteriyordu. Bir bakayım dedim bom boş cıkıyor artık neden acaba? :eek:

sayfa ; www.dizigami.com/site.xml :confused:

Bu arada Hit sorunumuz hala devam ediyor, içeriklerimiz Google de çok aşağılarda. Eskisi gibi 3000 kişi üstüne çıkamıyorum. :( :(

wmaraci
reklam

BuraySavasANIL BuraySavasANIL Founder & CEO Geliyoo Kullanıcı
  • Üyelik 02.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 294 / 332
  • Ticaret 1, (%100)
Bir de böyle bak istersen: Daha önceki konuşmalarımızda sana sitenin www eklentisini yönetim panelinden koymanı söylemiştim sanırım yapmamışsın. Default olarak www ayarlamamışsın ancak sitemal için www ile burda test gösteriyorsun. Bu yanlış bir seçim aşağıdaki url adresinde sitemap ı görebilirsin. Çalışıyor.

http://dizigami.com/site.xml
eurythmics

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 25.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 122
  • Beğeniler 37 / 5
  • Ticaret 1, (%100)

Buray Savas ANIL adlı üyeden alıntı

Bir de böyle bak istersen: Daha önceki konuşmalarımızda sana sitenin www eklentisini yönetim panelinden koymanı söylemiştim sanırım yapmamışsın. Default olarak www ayarlamamışsın ancak sitemal için www ile burda test gösteriyorsun. Bu yanlış bir seçim aşağıdaki url adresinde sitemap ı görebilirsin. Çalışıyor.

http://dizigami.com/site.xml

Tamam teşekkürler. Ama benim eskiden "http://www." ile başlıyordu sonradan değiştirmiştim hit kaybı var diye. Şimdi tekrar "www." mı koyayım? Unutmuşum geçen tema ararken www. koymayı. :D Bir de yaptıktan sonra yeni sitemap oluşturmam lazım mı ?

• Üyelik 02.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 294 / 332
  • Ticaret 1, (%100)
Bu tamamen sana kalmış dilersen bu şekilde de kullanabilirsin ancak www. ile başlayan veya www olmadan başlayan site ile hit olayınınhiç bir alakası yok. Bu senin sitenin gvenliği XSS e açık olup olmaması ve exploit için yeterli düzeyde güvenliğinin olup olmaması ile alakalı ücretsiz bir altyapı kullanırken yeterli güvenlik önlemlerin yok iken kesinlikle hit konusunda sorun yaşarsın basit bir host da 39 dolar yıllık ödeme ile diğer siteleriin önüne geçebilmeyi düşünmek pek doğru değil CDN, Statik ip loadbalance sunucu güvenliği firewall vs bunlar boşuna yapılmadı her biri farklı bir amaca dolayısıyla sitenin geniş kapsamlı olarak globalleşmesine hizmet eden araçlar. www olsa da olmasada bir önemi yok önemli olan başarmak istediğin şeyi ne kadar iyi bildiğin.

Sadece keyif için yapıyorum dersen o zaman böylede kalabilir sonucunda ulaşacağı herhangi bir şey yok nasıl olsa. Bu tamamen sana kalmış.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 25.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 122
  • Beğeniler 37 / 5
  • Ticaret 1, (%100)
Vallahi ben bunlardan hiç anlamıyorum ama parasını verip yaptırabileceğim yer var mıdır acaba? Seo çalışması yapan sitelerle anlaşsam düzelme olur mu ?

• Üyelik 02.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 294 / 332
  • Ticaret 1, (%100)
Bu yazdıklarımın seo ile alakası uzaktan var ancak kesinlikle seo çalışması yapanlar bu işleri yapabilir diye bir şey yok eğer parasını verip yaptırayım diyorsan profesyonel bir firma ile çalışman gerekir. Ancak para verip yaptrmak da yetmiyor ilgilenmen ve takip etmen gereken çok şey var. Yukarda bahsettiğim şeyler tamamiyle bilgi ve birikim gerektiren şeyler bu nedenle personel ihtiyacın olacaktır ama sadece bir blog çalışması için değil profesyonel site çalışması için gereken araçlar bunlar. Sunucu sahibi olman gerekiyor yukarda bahsettiğim şeylerin hiç biri ucuz değil bu nedenle proje bazlı düşünen herkesin bunlara dikkat ederek düşünmeleri ben bi başlıyayım da gerisi gelir mantığından kurtulmaları gerekir. Basit bir host da alabileceğiniz saldırıların çeşitleri konusunda az bir blginiz olsa asla standart hosting almazsınız.

Ek Olarak: Hele hele hostgator, hostpapa yada bir kaç dolara host veren sitelerden asla almazdınız çünkü sahtekarlığın online legal çalışmasını yürüten firmalar. Yukarda saydıklarım ve bazı buna benzer firmalar legal sahtekarlar. Unlimited disk diyor 2 GB'yı bir geç bakyım ne oluyor görelim. Unlimited traffic diyor istersen 2 M bir trafik yakala o zaman siteye neler oluyor bir bakalım. Unlimited bilmem ne, bu yalanların artık cılkı çıktı. Sınırsız diye bir şey yoktur. Herşeyin bir sınırı vardır arkadaşlar bu gibi yalanlara artık kanmayın. Legal sahtekarlıkların sonu yavaş yavaş geliyor artık.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al