ugly adlı üyeden alıntı

Google kurulduğunda arama motorlarının durumunu bilmiyorum çünkü o zamanlar 1,1,5 yaşındaymışım. Ama google kurulduğu zamanla şimdi kurulduğu zamanın aynı olduğunu sanmıyorum. İnsanların o zamanlar bir alışkanlıkları yoktu zaten arama motorları yeni yeni çıkmış veya tanınmaya başlamıştır büyük ihtimal. Google kurulduğu dönem de de insanlar interneti az kullanıyordu. Türkiye de ise internet var mıydı bilmiyorum. Google ise rakiplerinin arasından sıyrılmayı başarmış ve tekel olup bütün dünyanın kullandığı bir arama motoru olmayı başarmıştır ki internet denilince bile akla google geliyor. İnsanların alışkanlıklarını değiştirmek o kadar zor ki hele ki Türkiye'de ki insanlar ne kitap ne de yazı okumayı sevmezken, yeniliklere kapalıyken. Kendini geliştirme isteği yokken. Bu ilerde değişir mi derseniz okullar insanların yaratıcılıklarını ve hayal gücünü emerken değişmez. Eğer ara.com.tr Türkiye sahasında gelişmek istiyorsa yandex'in bile yapmadığı birşey yapması lazım hatta google bile yapmadığı veya yapamadığı birşey. Bu da hayal gücü olmadan olmayacağını sanmıyorum. Eğer ara.com.tr sahibi veya kurucularından olsaydım, ara.com.tr satar başka alanlara yönelirdim. Yazdıklarım sadece benim görüşümdür. Düşündüğüm şeyler doğru da olsa yanlış da olsa Google Türkiye Kazancından ne vaz geçebilir ne de bölüşebilir.

Eğer internet dünyasında bir iş yapıcaksanız kesinlikle ilk olacaksınız. Google ilk oldu ve o sektör çok yatırım yapmadıkça kapandı. Facebook ve Twitter ilk oldu ve o sektör de kapandı. Her taraf haber sitesi doldu taştı . O sektör de kapandı. Bu yüzden açık sektör bulmalısınız. Yoksa sadece hayal gücü yeterli olmaz. Biraz da yaratıcılığın olması gerekiyor. Ben ne yazık ki bu açıdan bakıyorum. Eğer siz ara.com.tr geleceğini görüyorsanız. Kendi bakış açınızdan yazarsanız. Bakış açımı genişletebilirim. Teşekkürler

#Altay

Paylaştığın video en kısa zaman da izleyeceğim paylaştığın için teşekkürler :)

Aslında benim bakış açım basit ve sade... Benim bakış açım ;

Eğer bir yerde tutunmak istiyorsan ilk değil kaliteli olman lazımdır diye düşünüyorum.