wmaraci reklam

Backlink ve yararları

16 Mesajlar 4.108 Okunma
wmaraci reklam

ayatora ayatora www.netmaashesaplama.com Kullanıcı
  • Üyelik 01.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek makina müh.
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 30
  • Beğeniler 2 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba,

Son derece yararlı bir bilgilendirme elinize sağlık. Ancak sizden yukarıdaki 2 aylık sitesi olan arkadaşta yaptığınız gibi benim sitelerime de değerlendirme yapmanızı rica edeceğim. 5 dakikanızı ayırıp sitelerimi incelermisiniz? Şimdiden çok teşekkür ederim.. Www.tazminathesaplama.org ve www.netmaashesaplama.com

Maaş Hesaplama Siteniz:
www.netmaashesaplama.com
www.tazminathesaplama.org
www.bruttennete.net
wmaraci
reklam

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

lojistiktc adlı üyeden alıntı

Değerli Webmaster Likesend,

PR7 Yasal olmayan bir siteniz olabilir. Rakipleriniz sizi şikayet ederse google'a ne olacak? Ceza alacaksınız. Backlink satın alarakta PR yükselten siteler gördüm. Ama geçici çözümler bizim için iş değildir. Kalıcılık bu sektörde çok önemlidir. Sayfa popülerliği tabii ki önemli site değerleri oluştururken sosyal medya, alexa değeri, backlink sayınız, google arama potansiyeli ( organik ziyaretçi kapasiteniz).. PR değerine göre sitenizin parasal değeri ölçülüyor. Bilgilerin yanlış olduğunu neye göre belirlediniz? Google 'ın Seo ile ilgili açıklama sayfasını okursanız bu bilgilerin doğru olduğunu göreceksiniz. İllegal yollarla kısa süreli üst sıralarda olabilirsiniz. Kısa sürede merdivenleri beş beş çıkan bir anda tepe taklak aşağı düşer. İstikrar önemli. Seo Sabır İster, zaman ister, mantık ister. Sizin anlattığınız şuna benziyor. Sağı solu dolandırmış bir kişi kısa zamanda zengin olmuş. Herhangi bir şekilde hırsızlığı ortaya çıktığında mal varlığına el koyuluyor. Kısa zamanlı şöhrettir.Cezasıda ağırdır. Değerli webmaster arkadaşlarımızı doğru şekilde yönlendirerek kalıcı olmalarını sağlayalım. Sağlam bilgiler verelim. Cin olmadan lütfen şeytan çarpmaya kalkmayalım.

Amacı link - tanıtım yazısı satmak olmayan hiç bir sitenin değeri pagerank ile ölçülemez .
Bu verdiğiniz bilgilerin kısmen yanlış olduğunu sadece pagerank nedir diye ufak bi arama yaparak bile bulabilirsiniz . En başta google algoritmasının temeli zaten sitenize verilen bağlantıları temel alır ve pagerank da bu verilen bağlantıların değeridir.

Google seo ile ilgili sayfasında tutup da algoritmanın tüm değişkenlerini paylaşacak değil . Elbette ki olmasını istediği şeyi söyleyecektir , webmasterlar ne kadar az bilirse google için o kadar iyidir arama sonuçları daha yüksek kaliteye ulaşır burada yanlışım olduğunu söyleyebilirmisiniz ?

Seo elbette ki sabır isteyen bir iştir , ama tamamen agresif yükselme çalışmaları ile ilk sıralara oturan hacklinkin(paralı yada hack yoluyla farketmez ikiside google nezdinde ceza gerektirir) dibine dibine vuran 3-4 yıldan fazla süredir de sıralama kaybetmeyen onlarca örnek var . Gelir gider hesabına vursanız her zaman bu kısa sürede çıkanlar kısa sürede kaybolmuş bile olsa kâr da olurlar. Seo elbette mantık ister hatta haddinden fazla mantık ister onlarca yüzlerce mühendisin birlikte çalışıp oluşturduğu bir algoritmayla baş etmek mantıksız insanın harcı olamaz. Ama sizin söylediğiniz şeyleri genelde rekabet olmasıncılar söylüyor . Backlink almadan sıralama pr hit kazanmak ne kadar realite ? Sektörel para kazandıran hangi işte bu yöntemle ilk sıralara oynanabilir imkanı varmı böyle bişeyin .

Google bizden istediği kullanıcı odaklı içerik oluşturalım , internette de içeriğimiz beğeni paylaşım alsın backlink verilsin algoritması güllük gülistanlık işlesin , iyi güzelde kim kime backlink çıkıyor , kim bedava tanımadığı insanın sitesini tanıtın bi yazı paylaşıyor hele ki sektörel kelimelerde sitelerde .

Kendi halinde yazıp çizip hit kazanç odaklı olma niyetleri yoksa tabi ki sabretsinler backlink almasınlar tanıtım yazısı almasınlar . Ama amacı para kazanmak olana da , pr demek özgünlük demek temiz kodlama demek alma doğal ol pr'ı google verir demek aldatmak kandırmak değilmidir ?

Bence insanlara faydalı olmak demek heryerde duyabileceğini söylemek wikide yazanı spinleyip aynı şeyleri tekrarlamak demek yerine asıl bilmesi gerekeni söylemek olmalı . Kazandığım birçok şeyi bu forumdan bir kaç kişinin bir kaç basit ipucuyla kazandım . O kadar basit şeyler ki belki forumda herkes biliyordu fakat ben bilmiyordum. Çünkü yazan paylaşan yok bilen her bildiğini kendine saklıyor . Benim ulaşabildiğim bilgi de wiki de google sayfalarında yazan boş beleş şeylerdi onları okuyarak uygulayarak bekleseydim sitemden hiç birşey kazanamaz vakit ayıramaz hale gelirdim ve daha kazanç bile sağlayamadan o macera son bulurdu. Bunları yazıyorum çünkü backlink almadan da tanıtım yazısı almadan da denedim doğal da oldum 3 ayda adsense 70 dolar anca toplayabildim. Şu an ise evimin geçimini sağlayabiliyorum , burs verdiğim arkadaşlarım var , para biriktire biliyorum . Gerçek hayata uyarlayın hangisi doğru hangisi yanlış , 3 ayda 70 dolar kazanmak mı yoksa ev geçindirebilmek mi .

Verdiğim bütün bilgiler sağlam güvenebilirsiniz . İçerisinde yalan abartma kandırma arak bilgi yok hepsi denediklerim gördüklerim. Yani cin olmadan da şeytan çarpılıyor.

SuhaMete SuhaMete SEO Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)

LikeSend adlı üyeden alıntı

Amacı link - tanıtım yazısı satmak olmayan hiç bir sitenin değeri pagerank ile ölçülemez .
Bu verdiğiniz bilgilerin kısmen yanlış olduğunu sadece pagerank nedir diye ufak bi arama yaparak bile bulabilirsiniz . En başta google algoritmasının temeli zaten sitenize verilen bağlantıları temel alır ve pagerank da bu verilen bağlantıların değeridir.

Google seo ile ilgili sayfasında tutup da algoritmanın tüm değişkenlerini paylaşacak değil . Elbette ki olmasını istediği şeyi söyleyecektir , webmasterlar ne kadar az bilirse google için o kadar iyidir arama sonuçları daha yüksek kaliteye ulaşır burada yanlışım olduğunu söyleyebilirmisiniz ?

Seo elbette ki sabır isteyen bir iştir , ama tamamen agresif yükselme çalışmaları ile ilk sıralara oturan hacklinkin(paralı yada hack yoluyla farketmez ikiside google nezdinde ceza gerektirir) dibine dibine vuran 3-4 yıldan fazla süredir de sıralama kaybetmeyen onlarca örnek var . Gelir gider hesabına vursanız her zaman bu kısa sürede çıkanlar kısa sürede kaybolmuş bile olsa kâr da olurlar. Seo elbette mantık ister hatta haddinden fazla mantık ister onlarca yüzlerce mühendisin birlikte çalışıp oluşturduğu bir algoritmayla baş etmek mantıksız insanın harcı olamaz. Ama sizin söylediğiniz şeyleri genelde rekabet olmasıncılar söylüyor . Backlink almadan sıralama pr hit kazanmak ne kadar realite ? Sektörel para kazandıran hangi işte bu yöntemle ilk sıralara oynanabilir imkanı varmı böyle bişeyin .

Google bizden istediği kullanıcı odaklı içerik oluşturalım , internette de içeriğimiz beğeni paylaşım alsın backlink verilsin algoritması güllük gülistanlık işlesin , iyi güzelde kim kime backlink çıkıyor , kim bedava tanımadığı insanın sitesini tanıtın bi yazı paylaşıyor hele ki sektörel kelimelerde sitelerde .

Kendi halinde yazıp çizip hit kazanç odaklı olma niyetleri yoksa tabi ki sabretsinler backlink almasınlar tanıtım yazısı almasınlar . Ama amacı para kazanmak olana da , pr demek özgünlük demek temiz kodlama demek alma doğal ol pr'ı google verir demek aldatmak kandırmak değilmidir ?

Bence insanlara faydalı olmak demek heryerde duyabileceğini söylemek wikide yazanı spinleyip aynı şeyleri tekrarlamak demek yerine asıl bilmesi gerekeni söylemek olmalı . Kazandığım birçok şeyi bu forumdan bir kaç kişinin bir kaç basit ipucuyla kazandım . O kadar basit şeyler ki belki forumda herkes biliyordu fakat ben bilmiyordum. Çünkü yazan paylaşan yok bilen her bildiğini kendine saklıyor . Benim ulaşabildiğim bilgi de wiki de google sayfalarında yazan boş beleş şeylerdi onları okuyarak uygulayarak bekleseydim sitemden hiç birşey kazanamaz vakit ayıramaz hale gelirdim ve daha kazanç bile sağlayamadan o macera son bulurdu. Bunları yazıyorum çünkü backlink almadan da tanıtım yazısı almadan da denedim doğal da oldum 3 ayda adsense 70 dolar anca toplayabildim. Şu an ise evimin geçimini sağlayabiliyorum , burs verdiğim arkadaşlarım var , para biriktire biliyorum . Gerçek hayata uyarlayın hangisi doğru hangisi yanlış , 3 ayda 70 dolar kazanmak mı yoksa ev geçindirebilmek mi .

Verdiğim bütün bilgiler sağlam güvenebilirsiniz . İçerisinde yalan abartma kandırma arak bilgi yok hepsi denediklerim gördüklerim. Yani cin olmadan da şeytan çarpılıyor.

Ellerine sağlık çok güzel yazmışsın, konu ile alakalı bir soru sormak istiyorum. Backlink alımı, sektörel bir kelimeli site için ve kişisel blog olan siteler için(imzamdaki gibi) ne zaman alınmalıdır? Kişisel bloglar backlinklerini nasıl almalıdır? Hangi kelimeden, anasayfaya mı kategorisine, sıklığı? Umarım derdimi anlatabilmişimdir :)

nadlog nadlog Kabul Edilmedi Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek SEO Stratejisti
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 255
  • Beğeniler 70 / 42
  • Ticaret 3, (%100)

Süha Mete adlı üyeden alıntı

Ellerine sağlık çok güzel yazmışsın, konu ile alakalı bir soru sormak istiyorum. Backlink alımı, sektörel bir kelimeli site için ve kişisel blog olan siteler için(imzamdaki gibi) ne zaman alınmalıdır? Kişisel bloglar backlinklerini nasıl almalıdır? Hangi kelimeden, anasayfaya mı kategorisine, sıklığı? Umarım derdimi anlatabilmişimdir :)

Arkadaşlar link yapılandırma işleri özellikle Penguin 2.1 güncellemesinden sonra oldukça tehlikeli bir hal aldı. Şu an kimsenin link almasını tavsiye etmiyorum. Bir çok farklı metrik bulunuyor. Hadi diyelim gittiniz 100 farklı blog'dan her biri kaliteli ve özgün farklı makaleler ile 100 backlink aldınız. Hepsini anasayfaya alırsanız ceza alma ihtimaliniz doğar. Her link aynı anahtar kelimeden geliyorsa ceza alma ihtimaliniz doğar. Tüm linkleri sistematik ve do-follow olarak almışsanız ceza alma ihtimaliniz doğar. Bütün mesele süreci doğal gibi görmekte ve öyle göstermekte. Kısaca özellikle önümüzdeki 2 hafta link alma işlerine girmeyin derim ben.

Selamlar...
Rekomedya

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

nadlog adlı üyeden alıntı

Arkadaşlar link yapılandırma işleri özellikle Penguin 2.1 güncellemesinden sonra oldukça tehlikeli bir hal aldı. Şu an kimsenin link almasını tavsiye etmiyorum. Bir çok farklı metrik bulunuyor. Hadi diyelim gittiniz 100 farklı blog'dan her biri kaliteli ve özgün farklı makaleler ile 100 backlink aldınız. Hepsini anasayfaya alırsanız ceza alma ihtimaliniz doğar. Her link aynı anahtar kelimeden geliyorsa ceza alma ihtimaliniz doğar. Tüm linkleri sistematik ve do-follow olarak almışsanız ceza alma ihtimaliniz doğar. Bütün mesele süreci doğal gibi görmekte ve öyle göstermekte. Kısaca özellikle önümüzdeki 2 hafta link alma işlerine girmeyin derim ben.

Selamlar...

Şu an kimse link almasın demek doğru olmayabilir ama hocam . Güncellemede - yönlü hareket almayanlar normal seyrine devam edebilir bence. Fakat zarar gören ceza alan varsa kesinlikle bulaşmamalı hemfikiriz 5. sayfaya bile hasret kalabilir. Backlink inşaasında paravan bloglar zaten en büyük tehlike hep yanlış anlatımlar detaya girmemeler yüzünden dediğiniz gibi 100 site açıp daha index almadan 50 100 konu girmeden şak tanıtım yazılarını basıyolar ve sürekli bunu yapmaya devam ediyorlar , bu şekilde sonunda kâr etmek mümkün değil mutlaka ya ceza alınıyor ya belirgin gerileme yaşanıyor. Ana site seviyesinde içerik link kaliteye ulaşmamış siteden link çıkmanın mantığı yok .

Birde backlink alırken çeşitlilik dediğiniz de açılsın ; açık url atmak http://www.jhgf.com , /jgfjhgfd.html gibi gibi , kategori isimleriyle , kayda değer dolgun içerikli konulara postlara yani tamamen mozaik olmalı , illa ana sayfaya hedef kelimeye almaya hem gerek yok hem fayda-zarar dengesini ayarlamak zor olur. Onun yerine benim görüşüm backlinklerde baskın olan hedef kelimeler belirgin olmalı fakat %80 hedef kelime %20 karma kelimeler linkler şeklinde değil %20 - hedef kelime diğer %80 de tamamen farklı belki 30 alt sayfanız kategoriniz hedef kelimeniz bağlantılı kelimeler açık url adresleri gibi. Düzenli çalışarak bu şekilde inşaa edilen backlink ağından mutlaka fayda görülüyor ki doğru olanı da bu olmalı bence.

Yine benim için artık önemli bir nokta bi siteden link aldıysam sahibinin 2. bir sitesinden asla link almamak. C class ip bile olsa google o 2 sitenin de aynı kişiye ait olduğunu biliyor , o kişi bir başka siteye daha 2 sitesinden link yada tanıtım sattıysa çok rahat anlıyor önce iyi etki görmüşken 1 ay sonra ters tepebiliyor bu da susulur söylenmez genelde ama çok önemli faktör. Aynı zamanda 2. bir siteme de o siteden link yada tanıtım almamak.
nadlog

kişi bu mesajı beğendi.

elanurelif elanurelif WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek nakliyat sektörü
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad Ç** D**
  • Mesajlar 3
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
slm arkadaşlar www.evdenevenakliyatciyiz.com sitem daha önce pr 5 değerini aldı link verdim daha sonrasın kaldırdım şimdi pr 1 olmuş yükseltmemin bi yolu varmı acaba

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al