wmaraci reklam
lidertakipci

Sitenizin tüm seo sorunlarını bu başlık altında yanıtlıyorum

876 Mesajlar 148.786 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

lhteam lhteam WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Webmaster
  • Mesajlar 129
  • Beğeniler 8 / 28
  • Ticaret 0, (%0)
Olağan bir durum. Siteniz adult kategorisinde ele alınmamış. Bu yüzden adultta çıkıyorsunuz daha çok. Çünkü aranması yüksek ve rakibiniz az. Rakip az şöyle ki, rakipler adult site, siz değilsiniz, bu sebeple siz o rakibe göre daha güvenilirsiniz. Anahtar kelimeleriniz ile sitenizi ilişkilendirin. Elbette anahtar kelimelerinizin ne olduğunu bilmem de gerek

Sitemin anasayfasını dediğiniz gibi ilişkilendirdim fakat taranan sayfalarda bunu yapmam imkansız . Ancak şöyle bir yol izleyebilirim . Ya taranan sayfaları googleye indexletmem . Bu sefer indexim az olur . Yada taranan sayfalardaki sitem ile alakasız kelimeleri googleye gizleyebilirirm . Bu konuda googleye mail attım . Sizce taranan sayfalardaki sitem ile alakasız kelimeleri googleye gizlemem banlanmama sebep olur mu ?

wmaraci
reklam

NDorteOrg NDorteOrg www.ndorte.net Kullanıcı
  • Üyelik 02.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Webmaster, Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad U** Ç**
  • Mesajlar 75
  • Beğeniler 24 / 19
  • Ticaret 0, (%0)
(: Şarkı hoşuma gitmişti. (Site ile bir bağım yok)

Sorduğun soruların yanıtı hayır. Eğer elinde 160 domain varsa sen bu işi ciddiye alıyorsundur. Ben son günlerde eğitecek, seo uzmanı yetiştirecek kişi arıyorum. Bir beklentim yok bu arada. Sadece bilmeniz için ve yardımcı olmanız için diğer arkadaşlara. Eğer düşünürsen mesaj at bana.

Mesaj yollandı hocam.

AhmetYilmaz AhmetYilmaz Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

matrax adlı üyeden alıntı

artikburada.com
eskiden sonuçlarda üstlerde çıkarken artık altlarda çıkmaya başladı ve hit acayip bir şekilde düştü 10k+ dan 500-600 lere.

Herhangi bir seo çalışması yapılmadı düzenli olarak günlük 5 içerik girilip devam ediyorum ama 500-600 hit için birşey yapasım gelmiyor içimden.

değerlendirirseniz sevinirim. iyi çalışmalar.

ek olarak : bugün hitlerde bir değişiklik var saat şuanda 17:45 tekil hit 1100 bariz artış var yaklaşık 15 gündür 400-500 gidiyordu. Tek yaptığım değişiklik dün oldu o da video öncesi reklam ekledim ve .htaccess dosyasına

RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_REFERER} http://www.lienscash\.com

bu kodu ekledim

neden olmuş olabilir hit artışı?

Sizin durumunuzda önceki arkadaş gibi. Düşüş öncesi yaptığınız herhangi bir değişiklik olup olmadığını bilmemiz gerek. Önceki mesajlarda bu konuda yanıtım var. Onu inceleyin ve saydığım maddelerde sizinle alakalı bir durum olup olmadığını kontrol edin. Yine olmaz ise site adresinizi bana mesajla atın.

Ek Olarak:

lhteam adlı üyeden alıntı

Sitemin anasayfasını dediğiniz gibi ilişkilendirdim fakat taranan sayfalarda bunu yapmam imkansız . Ancak şöyle bir yol izleyebilirim . Ya taranan sayfaları googleye indexletmem . Bu sefer indexim az olur . Yada taranan sayfalardaki sitem ile alakasız kelimeleri googleye gizleyebilirirm . Bu konuda googleye mail attım . Sizce taranan sayfalardaki sitem ile alakasız kelimeleri googleye gizlemem banlanmama sebep olur mu ?

Ban sebebi olmaz. Ban almak kolay iş değil. Ayrıca emek ister.

Ek Olarak:

NDorteOrg adlı üyeden alıntı

Mesaj yollandı hocam.

Aldım birazdan yanıtlayacağım.

rozkol rozkol WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Serbest Meslek
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad R** Ö**
  • Mesajlar 84
  • Beğeniler 14 / 10
  • Ticaret 5, (%100)
4 ekim tarihindeki güncelleme hakkındaki görüşleriniz, güncellemede çakılan sitelere önerileriniz nedir Ahmet hocam.

wmaraci
wmaraci

SuhaMete SuhaMete SEO Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)

rozkol adlı üyeden alıntı

4 ekim tarihindeki güncelleme hakkındaki görüşleriniz, güncellemede çakılan sitelere önerileriniz nedir Ahmet hocam.

Evet ben de merak ediyorum hocam, çoğu kişi muzdarip bu konuda. Güncellemeyle etkilenecek bir sitem yok daha henüz ancak merak ediyorum ne yanlış yaptılar? Sizin de gözlemlediğiniz vardır tahminimce.

MooNDaY MooNDaY WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 38
  • Beğeniler 15 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Bir oyun üzerine açtığım fan sayfasının forumunda, her üyenin avatarının altında oyuncu istatistiklerinin görülebilmesi için "http://oyunun-orjinal-sitesi.com/istatistikler=(kullanıcı-adı)" şeklinde link verdim. ortalama her konuda mesaj sayısına bağlı olarak 1-10 arası aşağıda ki gibi linkler olacak. Seo açısından bunun bir zararı olur mu. Bu oyun çok fazla rekabet gerektiren bir oyun değil o yüzden merak ettiğim şey googlenin cezalarından nasip arlırmıyız.
"http://oyunun-orjinal-sitesi.com/istatistikler=(kullanıcı-adı1)"
"http://oyunun-orjinal-sitesi.com/istatistikler=(kullanıcı-adı2)"
"http://oyunun-orjinal-sitesi.com/istatistikler=(kullanıcı-adı3)"
....

dihyecevre dihyecevre Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 11.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek Çevre mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 4
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
hocam daha önceleri birinci sayfada iken şimdi 14. sayfalara kadar gerileyen sitem için nasaıl bir öneriniz olabilir. sitem:www.damlaofis.com.tr (ofis mobilyaları kelimesinde)
ayrıca bu sitemi hazır satılan firmalardan aldığım için iç panele fazla bir işlem yapamıyorum ve bende opencart tan site yaptım ve ilk zamanlar gayet arama kelimelerinde güzel çıkarken şimdi örneğin ofis mobilyalarında ilk 500 de bazen çıkmadığı da oluyor. sitem:www.damlaofis.net bu sayfaya yoğunlaşmak istiyorum. siz de düşüncem doğrumudur, sitelerim için önerilerinizi bekliyorum, teşekürler.

SuhaMete SuhaMete SEO Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)
Forumdan bir arkadaş sordu, ben de merak ettim çünkü ben de kullanıyorum. Cloudflare ayarlaması yaparken domainlerimizin name serverlarını değiştiriyoruz. Bunun siteye hit açısından veya herhangi bir açıdan etkisi olur mu hocam?

Onun dışında son güncelleme hakkında bir makalenizi bekliyoruz :)

adwenture adwenture WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek blogçuluk
  • Mesajlar 20
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba, benim bir sağlık sitem vardı. Sitemin hitleri bir anda düştü, sıralamada 2. sıradan 50. sıraya geldim ve index sayımda artık artış gözlenmiyor 900 lerde kaldı. Bunun sebebi ne olabilir ? DÜzeltmek için neler yapmam gerekiyor acaba ?

matrax matrax Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 11.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Satış danışmanı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 83
  • Beğeniler 0 / 9
  • Ticaret 2, (%100)
@Ahmetyılmaz önceden yazmıştım sitem hakkında sitenin hitleri düştü diye dün 4 k olan site bugün 12 k ile kapattı şuandada 170 online görünüyor. bu yükselişi kaybetmemek için ne yapmam lazım sürekli içerik giriyorum ama yine eskisi gibi olacak diye korkuyorum.

ek olarak büyük çoğunluk tek bir içerik için geliyor yani 120 online 1 içeriğe bakıyor.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al