Merhaba arkadaşlar,değerli wma üyeleri...

Forumhaz.com isimli siteyi açmamın üzerinden tam 4,5 ay geçti ve ilk açtığım zamanlar her sitem için standart yaptığım işlemleri yaptım. Önce google'a bildirdim webmaster araçlarına ekledim sitemapı bildirdim ve diğer tüm dizinlere ve arama motorlarına aynı işlemi uyguladım...

Yandex'ede aynısını uyguladım ve bildirdim sitemi webmaster sayfamda hata vs yok iyi güzel dedik siteye içerik girmeye başladım ve google,bing,yahoo gibi siteler yavaş yavaş indexlemeye başladılar siteyi. Yandex hiç indexlemedi ilk zamanlar tamam dedim sonra oda olur...

2 ay geçti sitenin açılmasıyla birlikte bine yakın konu ve yorum oldu neredeyse ve google indexim 9 binlere vs geldi ama yandex indexim sıfır !

Dedim bu böyle olmayacak ve yandex'in destek sistemine mail attım. Dedim sitem yandex aramalarında çıkmamaktadır,indexlenmemektedir yandex'e bildirdiğim zamandan bu yana 2 ay geçti index alamadım diye bir mail yolladım...

Gelen cevap ilgili birime sorununuz ilettik ! Bunda da tamam dedik beklemeye devam ettim ve siteme içerikler girmeye ve açılmaya devam etti.

Mail adresime 1,5 hafta sonra mail geldi ve gelen cevap çok enteresan bir cevaptı gelen cevap şu ;

Yetersiz içerikten dolayı siteniz yandex aramalarından çıkartılmıştır.

Artık içeriğe göremi index yapıyorlar bunlar :mad:

Dedim bu ne böyle cevap mı olur ben sanıyorum ki gelecek cevap robots.txt dosyanızı düzenleyin olacak gelen cevap aynen budur arkadaşlar...

Birkaç hafta daha bekledim ve o sırada websitemi düzenledim, robots.txt dosyamı yandex'e göre düzenledim ve herşey hazır oldu bekleyeme başladım yandex indexim yine sıfır.

Tekrar mail attım ve gelen cevap aynen şudur...

Ne zeki bir robot muş ki sitede ki içeriklerin az olup görünmeyen metinler olduğunu bulabiliyor,bine yakın konuyu nasıl göremedi çok şaşırdım :eek:

Ayrıca,arkadaşlar lütfen birisi burada ki madde 3.8'yi anlatabilir mi ? benim sorunumla ne alakası var çözemedim açıkcası ! :confused:

http://legal.yandex.com.tr/termsofuse/

Ya sabır deyip yandex'ten elimi ayağımı çektim daha sonra dedim şansımı tekrar bir deneyim belki indexler dedim.Webmaster sayfama girdim ve aşağıda ki gibi bir hata aldım ve halen o hata durmaktadır !

1.08.2013 Yandex robotunun sitenize erişim hakkı olmadığı için siteniz indekslenemedi. 178.154.255.135 robotun IP'sinin sunucu tarafından bloke edilip edilmediğini hostunuzdan kontrol edin. Erişim sorunu yoksa, mesaj 2-3 gün içinde yenilenecektir.

Bu hatayı host sağlayıcam bildirdim kontrol ettiler ve böyle bir engellemenin olmadığını söyleyip bana ftp dosyalarımda ki dosyaları kontrol etmemi söylediler...

Tek tek kontrol ettim dosyaları içini açıp dosyaların verilen ip numarısı veya yandex'i engelleyebilecek bir komut aradım bulamadım. Hostta sıkıntı yok,bende yok sıkıntı dedim bu yandex'de tekrar bir mail attım ve yazdığım mail tam olarak hatırlamıyorum ama şöyleydi...

"Yandex Webmaster sayfamda şöyle bir hata alıyorum bunu host sağlayıcıma bildirdim böyle bir engellemenin olmadığını söylediler. Bende kendi ftp dosyalarımı inceledim tek tek ve yandex yardım belgelerinde anlatılan robots.txt uyumluluğunuda yaptım yandex'e göre 3 hafta geçti halen bu hata webmaster sayfamda duruyor,sorunun kaynağı nedir,nasıl çözebilirim ?"

gibisinden bir mail attım ve gelen cevap şu ;

Merhaba,

Konu hakkında Size bir önceki postamdan ne yazık ki farklı birşey söyleyemeyeceğim.
"Sitenizin yapımı veya desteklenmesi ile sorumlu şahsın,
sayfasında da bulabileceğiniz Yandex arama sistemi kullanım lisansı'nı ihlal etmiş olduğu tespit edilmiştir. Sitenizdeki sayfalarda, sadece robot için geçerli olan bir takım az görünen ve görünmeyen metinler mevcut. Bu sebepten dolayı siteniz Yandex aramasından çıkarılmıştır.
Yandex arama sistemi kullanım lisansı'nın 3.8 maddesi gereği sitenin çıkarılması hakkında bilgi vermiyoruz ve indekslenme konusunda herhangi bir garanti ya da süre vermiyoruz. İhlalin ne derece ağır olduğuna, hangi sayfaların ya da adreslerin ihlali gerçekleştirdiğine ve nasıl kaldırılacağına dair herhangi bir yazışma içine girmiyoruz.
Sitenin Yandex veritanına tekrar yüklenmesi, ilgili düzenlemerin yapılmasından sonra bir ay sonrasında, garanti verememekle beraber, tekrar bakılabilir. "

--
Saygılarımla,
Bilge Bilir
Yandex Destek Ekibi
http://yardim.yandex.com.tr

Yandex Search Support :

burada patladım arkadaşlar artık ve yandex'in bu kadar ilgisiz ve duyarsız olacağını beklemezdim ya :mad:

İnsan bari birşey söyler demi çözüm olabilecek şunu bir deneyin ve şunu düzeltin vs der yok neymiş efendim bir önceki mailden başka birşey söyleyemezlermiş ya ben sizden hatanın çözümünü istiyorum arkadaş çözüm verecekleri yerine aynı maili ctrl+c ve ctrl +v yaparak bana yolluyorlar biraz utanır insan ya karşında ki robot değil insan ya insan !

Sözde biz yandex DESTEK ekibine mail atıyoz !

En son dedim host sağlayıcıma mail atıp sunucumu başka bir tekil sunucuya alın ve içinde ki ne var ne yok silin ve tekrar sistemi kurun dedim bende üstüne sıfırdan site yazılımı kurup, veritabanı yedeğini kurucağım dedim ve yaptık herşeyi sildik,kurduk ve 30 tl 'ye yeni bir ip adresi ve port satın aldım ve sitemi webmaster sayfamdan sitemi sildim bir hafta sonra tekrar ekledim,sitemapımı yolladım ve beklemeye başladım sonuç mu yine yandex indexim sıfır !

Mail atcam atmıyacağım derken dayanamayıp tekrar bir mail attım ve uzun uzun anlattım resim ekledim,video çektim,linkler verdim anlattım derdimi gelin görün ki o kadar duyarsızlar ki affedersiniz ama s*k dahi takmadıklar belli gönderdikleri cevap yine bu ;

Merhaba,

Konu hakkında Size bir önceki postamdan ne yazık ki farklı birşey söyleyemeyeceğim.
"Sitenizin yapımı veya desteklenmesi ile sorumlu şahsın,
sayfasında da bulabileceğiniz Yandex arama sistemi kullanım lisansı'nı ihlal etmiş olduğu tespit edilmiştir. Sitenizdeki sayfalarda, sadece robot için geçerli olan bir takım az görünen ve görünmeyen metinler mevcut. Bu sebepten dolayı siteniz Yandex aramasından çıkarılmıştır.
Yandex arama sistemi kullanım lisansı'nın 3.8 maddesi gereği sitenin çıkarılması hakkında bilgi vermiyoruz ve indekslenme konusunda herhangi bir garanti ya da süre vermiyoruz. İhlalin ne derece ağır olduğuna, hangi sayfaların ya da adreslerin ihlali gerçekleştirdiğine ve nasıl kaldırılacağına dair herhangi bir yazışma içine girmiyoruz.
Sitenin Yandex veritanına tekrar yüklenmesi, ilgili düzenlemerin yapılmasından sonra bir ay sonrasında, garanti verememekle beraber, tekrar bakılabilir. "

--
Saygılarımla,
Bilge Bilir
Yandex Destek Ekibi
http://yardim.yandex.com.tr

Yandex Search Support :

Artık yorumu size bırakıyorum. ve fikirlerinizi,önerilerinizi beklemekteyim arkadaşlar bundan sonra benim yapacağım birşey kalmadı Allah'a havale etmekten başka ne gelir elimden !