Merhabalar,

2013’ün Haziran ayında "Kişisel Blogum" diye başlayan uguur.com macerası yerini kişisellikten çok Webmaster Bloguolmaya bırakırken sizlere bu tanıtım yazısını yazmak istedim. Aslında çoğu yerde kişisel blogların Webmaster blogu olmasından şikayetçiler, fakat ben insanların bir günlük gibi blog yazmalarını değil, teknoloji haberlerini , oyun haberlerini ve ya o haftanın popüler konusunun paylaşılabileceği bir blogunda kişisel blog olabileceğini düşünüyorum. Uguur.com yerini webmaster blogu olmaya bırakıyor dedim fakat blogumda paylaştığım webmaster konularının çoğu bir yerden okuyup konunun özetini çıkartıp sonra hit gelsin diye bloguma eklediğim yazılar değil. Çoğu kendi bildiklerim ya da uyguladığım ve blogumda da paylaşmak istediğim yazılar.

Aslında çoğu blog yazarı gibi ilgili olduğum alanda yazılara yoğunlaşıp daha verimli yazılar yazabilirim fakat benim üst düzey bilgiye sahip olduğum konu "vBulletin" ve artık vBulletin alt yapılı forum siteleri pek tercih edilmiyor bu yüzden vBulletin adını yazılmış çoğu makale istenilen ilgiyi görmekte zorluk çekiyor. Bundan 3-4 sene evvel olsa belki orta derece hit sahibi bir blog sahibi olabilirdim fakat insanlar artık vBulletin hariç her türlü webmaster makalelerinin olduğu bir Webmaster Blogu arıyor. Bende diğer insanlar gibi sizlere "HTML , CSS ,PHP , birazda Java biliyorum" demek isterdim fakat maalesef bilmiyorum :) Ama bildiklerim ve yaşadığım sorunlar her webmasterin yaşadığı sorunlar bende yaşadığım sorunlar ve bilgi kırıntımla çok iyi bir Webmaster Blogu oluşturabileceğimi düşündüm ve artık bu yolda yürümeye başladım. Umarım "Kişisel Blog" olmaktan çıkıp "Webmaster Blogu" olmaya karar vermekle büyük bir hataya düşmüş olmam. Blogum siz değerli ziyaretçilerin gerek tasarım , gerekse içerik hakkında yorumlarınıza açıktır. Tanıtım yazımı okuduğunuz için TEŞEKKÜR EDERİM.

Bloguma uguur.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Uğur Gündüz