lostyazilim

Yan Yana İki Reklam Ekleme

38 Mesajlar 8.690 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

berk1966 berk1966 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Adana
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 97
  • Beğeniler 2 / 7
  • Ticaret 3, (%100)

Sinan adlı üyeden alıntı

#sinan{margin-bottom:20px;width:100%;}

Şeklinde değiştirin.

Denedim ama olmadı.Yine bitişik oluyor.

wmaraci
reklam

kerimptk kerimptk Youtuber Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici / Youtuber
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** P**
  • Mesajlar 1440
  • Beğeniler 194 / 234
  • Ticaret 46, (%100)
Site adresini yollarmısın hocam.

Abone Ol : www.youtube.com/@kerimpotuk

• Üyelik 11.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Adana
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 97
  • Beğeniler 2 / 7
  • Ticaret 3, (%100)

kerimptk adlı üyeden alıntı

Site adresini yollarmısın hocam.

www.teknokonsol.com

Onur89TR Onur89TR Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek .
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 2376
  • Beğeniler 704 / 791
  • Ticaret 1, (%100)

#berk { overflow: hidden; }
Ekler misin?

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 19.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** P**
  • Mesajlar 1440
  • Beğeniler 194 / 234
  • Ticaret 46, (%100)
Hocam berk divine height:90 verin margin bottom kodu çalışacaktır.

• Üyelik 11.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Adana
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 97
  • Beğeniler 2 / 7
  • Ticaret 3, (%100)

Hocam berk divine height:90 verin margin bottom kodu çalışacaktır.

Sağol hocam dediğiniz gibi yapınca işe yaradı.Mantığını anlatırsan öğrenmek isterim.Son bir şey daha sormak istiyorum.Facebook like box kısmına nasıl çerçeve içine alabilirim?

• Üyelik 19.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** P**
  • Mesajlar 1440
  • Beğeniler 194 / 234
  • Ticaret 46, (%100)

berk1966 adlı üyeden alıntı

Sağol hocam dediğiniz gibi yapınca işe yaradı.Mantığını anlatırsan öğrenmek isterim.Son bir şey daha sormak istiyorum.Facebook like box kısmına nasıl çerçeve içine alabilirim?

Hocam normalde yükseklik değeri vermeden margin:bottom çalışır ancak css kodlarında muhtemelen üstlerde bir yerde doğru yazılmamış bir alan var. Yanlıştan kastım şu. Css kodlarını onlarca farklı şekilde yazabilirsin ve kodlar çalışır. Sen dışarıdan bakarak bu hatayı göremezsin. Ama böyle aşağıdaki yaptığın işlemlerde önüne çıkar. Hangi kod hatalı veya optimizasyonu yapılmamış diye sorarsan onu v3c validator'dan taratarak bulabilirsin. Çalışmasının sebebine gelince chrome'da öğeyi denetle dersen berk div'inin boyutunu 0 gösteriyor. bottom ile 20px verdiğinde bile içerideki 90 pixellik resim alanının dışına etki edemiyor. Bundan dolayı boyutunu 90'a ayarlayıp bottom ile 20 fark verip divin üstü ile alttaki alan arasında 110px'lik bir alan oluşturmuş olduk. Yazı biraz karmaşık kusura bakma pek incelemeden böyle karmaşık birşeyler yazdım.

Diğer soruna gelince #sol {float:left; width:likeboxun genişliği -2px; height:88px; border 1 px solid #000;} şeklinde css kodlarını girersen çerçeve içine almış olursun. -2px ve 88px yazma sebebim ise border'a verdiğimiz 1pxlik genişliğin alt ve üstten toplamda 2px'lik alan kaplaması. TOplamda yine 90px'e tamamlıyor.

• Üyelik 11.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Adana
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 97
  • Beğeniler 2 / 7
  • Ticaret 3, (%100)

Hocam normalde yükseklik değeri vermeden margin:bottom çalışır ancak css kodlarında muhtemelen üstlerde bir yerde doğru yazılmamış bir alan var. Yanlıştan kastım şu. Css kodlarını onlarca farklı şekilde yazabilirsin ve kodlar çalışır. Sen dışarıdan bakarak bu hatayı göremezsin. Ama böyle aşağıdaki yaptığın işlemlerde önüne çıkar. Hangi kod hatalı veya optimizasyonu yapılmamış diye sorarsan onu v3c validator'dan taratarak bulabilirsin. Çalışmasının sebebine gelince chrome'da öğeyi denetle dersen berk div'inin boyutunu 0 gösteriyor. bottom ile 20px verdiğinde bile içerideki 90 pixellik resim alanının dışına etki edemiyor. Bundan dolayı boyutunu 90'a ayarlayıp bottom ile 20 fark verip divin üstü ile alttaki alan arasında 110px'lik bir alan oluşturmuş olduk. Yazı biraz karmaşık kusura bakma pek incelemeden böyle karmaşık birşeyler yazdım.

Diğer soruna gelince #sol {float:left; width:likeboxun genişliği -2px; height:88px; border 1 px solid #000;} şeklinde css kodlarını girersen çerçeve içine almış olursun. -2px ve 88px yazma sebebim ise border'a verdiğimiz 1pxlik genişliğin alt ve üstten toplamda 2px'lik alan kaplaması. TOplamda yine 90px'e tamamlıyor.

Açıklamaların karmaşık değil,yazıp emek verdiğin için teşekkürler fakat ikinci sorunda kodu eklememe rağmen olmadı belki diğerlerinde başına "#berk #sol" diye başlayıp yazdığımız için öyle denememe rağmen algılamadı ve kodda bir problem var.

• Üyelik 19.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** P**
  • Mesajlar 1440
  • Beğeniler 194 / 234
  • Ticaret 46, (%100)

berk1966 adlı üyeden alıntı

Açıklamaların karmaşık değil,yazıp emek verdiğin için teşekkürler fakat ikinci sorunda kodu eklememe rağmen olmadı belki diğerlerinde başına "#berk #sol" diye başlayıp yazdığımız için öyle denememe rağmen algılamadı ve kodda bir problem var.

Sen verdiğim kodları css kısmına yazacaksın.
#sol {float:left; width:246px; height:88px; border 1 px solid #000;} Bunun haricindeki daha önceden girdiğin #sol kodunu sil

• Üyelik 11.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Adana
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 97
  • Beğeniler 2 / 7
  • Ticaret 3, (%100)

Sen verdiğim kodları css kısmına yazacaksın.
#sol {float:left; width:246px; height:88px; border 1 px solid #000;} Bunun haricindeki daha önceden girdiğin #sol kodunu sil

Dediğin gibi yapmıştım zaten ama yine de buraya kodları yazim belki hata yapmışımdır.

Css deki kodlar:
#berk{margin-bottom:20px;width:100%;}
#berk #sol {float:left; width:246px; height:88px; border 1 px solid #000;}
#berk #sag{float:right;}
#berk { overflow: hidden; }

Ana indeks şablonuna koyduğum kod:

TKAPP

Bu kodu#berk { overflow: hidden; }

Cevap yazan diğer arkadaş yazmış senin verdiğin kod ve bu kod ile boşluk bırakabildim.Yani ikisini bir kullandım.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al