Açıklamanız için teşekkür ediyorum, Türkiye'de doğdum ömrümün yarısı dış ülkelerde geçti üniversiteyi Türkiye'de okumama rağmen böyle bir algıyı duymadım. Lakin sanırım yeni sistemde kaçirmak ile kaçınmak aynı manada kullanıyor. Türkçem yeterince iyi değil algıda eksiklik olabilir. Fransa'da yaşıyorum ve 13 ülke'de bulundum 3 şirket yönetiyorum sizde takdir edersiniz ki kaçırmak denildiğinde bunun "Algı'da seçicilik" dışında farklı anlayış yönleri de olabilir. Her ne yaparsa yapsın arkadaşımızın hakkında hayırlısı olsun diyelim. Kimseyi yargılamak yada yaptığını yanlış görmek benim haddime değil sorumlu olduğumu düşündüğüm bir konuda uyarıda bulundum sadece.

Başarılar

Ek Olarak:

FilmlerBizden adlı üyeden alıntı

vergiden kaçınma dersininde amacı vergi kaçırmak değil, daha az vergi verdirmektir.
Sizi bilmem ama bizim buralarda vergi vergi vermemek için ne yapmam gerek dediklerinde aklımıza daha az vergi vermek gelir. vergiden kaçınma gelir. Çünkü vermeden yapmak gibi bir lüx olmaz. bunu ima etmiş olabileceklerini bile düşünmeyiz. kaçınmak olarak algılanır. ve kesinlikle üstüme alınmam. bende yanlış anlamış olabilmeniz ihtimali ile bu açıklamayı yaptım.