Biliyoruz ki çoğumuz web işlerinden para kazanmaya çalışan insanlarız ve bence her konudan birşeyler yapmaya çalışan insanlar bir araya gelip kendi şirketimizi kurmalıyız.Belli alanlarda kendini ispatlamış kişiler olarak "Freelance" bir grup kuralım ve freelance çalışır gibi yapalım.

Fakat bu işi yaparken ekibimizin adı geçsin. Siz kazanırken ekibimizdeki arkadaşlarımızda kazansın. Örnek vermek gerekirse; mesela siz x adlı firmamız adına wordpress teması yaptınız ve tema yaptığınız kişi sizden farklı bir hizmet sunmanızı istedi mesela seo, siz de seo'dan anlıyorsunuz ama kendinize yetecek kadar, işte tamda buraya ekibinizde olan seo uzmanı ve ya seo ile uğraşan arkadaşımız devreye giriyor. Siz wordpress teması yaparak kazanmış arkadaşınızsa seo çalışması yaparak kazanmış oluyor. Aynı şey sizin içinde geçerli olabilir arkadaşınız seo çalışması yapmış ve çalışma yaptığı kişi wordpress teması'da istiyor olabilir.

Bu durumda sizde kazanabilirsiniz. Yani kısacası ekip halinde freelance çalışan bir grup kuralım diyorum. Tabi aklınıza ilk olarak kazandığınız paralardan sitede ekibe bir komisyon durumu varmı diye geldi değilmi? :) tabiki hayır fakat oluşturmuş olduğumuz firma adına bir paypal hesabı açılabilir ve para içerisinde biriktirilip şirket adına yapılması gereken en faydalı neyse yapılır. Tabiki gönlünüzden geçerse sizde paypal hesabımıza bağışta bulunabilirsiniz.
Ekip içerisinde gruplaşmalarda olabilir...
Mesela uzmanlık alanınız aynı ve ya farklı iki dalda 2 - 3 -4 ya da 5 kişi birleşip birbirinize destek çıkabilirsiniz. Ve kazandıklarınızı belli oranlarda paylaşabilirsiniz.
Ben bu freelance ekipte şu konulara hakim insanların olmasını düşündüm.

[*]PHP - ASP - HTML/CSS(HTML5) Yazılımcı
[COLOR=#ff0000]PHP - ASP HTML/CSS yazılım dillerine hakimseniz veya bu diller üzerinde hizmet verecek derece bilginiz varsa, ekibimizde yeriniz daima hazır.[/COLOR]

[*][COLOR=#000000]Android - İOS Yazılımcı[/COLOR]
[COLOR=#ff0000]Hayatımızın büyük bir kısmını işğal eden Android ve İOS yazılım dillerine hakimseniz veya bu diller üzerinde hizmet verecek derecede bilginiz varsa, ekibimizde yeriniz daima hazır.[/COLOR]

[*][COLOR=#000000]Wordpress Devoloper[/COLOR]
[COLOR=#ff0000]Wordpress Temalarına , Eklentilerine , Sorunlarına , Tema Tasarımına , Eklenti Yazılımına hakimseniz veya bu sistem üzerinde hizmet verecek bilginiz varsa, ekibimizde yeriniz daima yeriniz hazır.[/COLOR]

[*][COLOR=#000000]vBulletin Devoloper[/COLOR]
[COLOR=#ff0000]vBulletin Temalarına , Eklentilerine , Sorunlarına , Tema Tasarımına , Eklenti Yazılımına hakimseniz veya bu sistem üzerinde hizmet verecek bilginiz varsa, ekibimizde yeriniz daima hazır.[/COLOR]

[*][COLOR=#000000]MyBB Devoloper[/COLOR]
[COLOR=#ff0000]MyBB Temalarına , Eklentilerine , Sorunlarına , Tema Tasarımına , Eklenti Yazılımına hakimseniz veya bu sistem üzerinde hizmet verecek bilginiz varsa, ekibimizde yeriniz daima hazır.[/COLOR]

[*][COLOR=#000000]SEO Uzmanı[/COLOR]
[COLOR=#ff0000]Seo konusunda Google ile arasını iyi tutmuş ve seo bir çok konuya hakimseniz veya seo algoritmaları üzerinde hizmet verecek bilginiz varsa, ekibimizde yeriniz daima hazır.[/COLOR]

[*][COLOR=#000000]Grafiker[/COLOR]
[COLOR=#ff0000]Adobe Photoshop , Corel Draw , Adobe Illustrator , Adobe After Effects programlarından herhangi biri üzerinde hakimseniz veya bu programlar arasında herhangi biriyle hizmet verecek bilginiz varsa, ekibimizde daima yeriniz hazır.[/COLOR]
[COLOR=#000000]
[/COLOR]Şimdilik böyle bir ekip düşündüm. Eğer farklı bir dalda web sektöründe hizmet veriyor ve bu ekipte bulunmak isteyenlerde kapımız tabiki açık.

Benim söylemek istediklerim bu kadar kafanıza takılan ve ya sormak istediğiniz bir şey varsa mesajlarınızı eksik etmezseniz çok sevinirim. Olumlu/Olumsuz her türlü yorumunuz dikkate alınır.