lostyazilim

Sitemdeki Google Sorunu

7 Mesajlar 1.062 Okunma
lstbozum

demigod demigod WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek İnteraktif Sektör
  • Konum Adana
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 18
  • Beğeniler 7 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar merhaba web sitemi 18 Ekim Cuma 2013'de yayına soktum. Sitem online film izleme sitesidir. İndexlerim çok güzel. Konuyu açar açmaz Google ve Yandex'te index alıyor. Fakat problem şu ki Yandex'ten tek tük ziyaretçi gelse de Google'dan neredeyse hiç ziyaretçi gelmiyor. Şu anda ziyaretçi kaynaklarımın çoğunu sosyal medya oluşturmakta. Fakat 10 gün olacak neredeyse Google'dan 1-2 ziyaretçi geldi. Bu normal midir ? Sitemde 30'a yakın film var.

SEO olarak yaptıklarım

Her gün düzenli aralıklarla film ekliyorum, Tüm SEO ayarları ve eklentileri sitemde mevcut
Film eklerken gereksiz etiket girmiyorum, Bot kullanmıyorum, Film hakkındaki kısımları kendim özgün olarak yazıyorum.
Film Etiketlerini 4'den fazla girmiyorum. Paravan siteler yardımıyla backlink yaratıyorum kendime. Flickr dahil Facebook, twitter, google + hesaplarımdan yayın yapıyorum konu index alınca ve fragmanları kendim ekleyip altına konu linkleri veriyorum.

Şimdilik SEO adına yaptıklarım bunlar. Yakında backlink veya hacklink almayı da düşünüyorum. Sizce bu kadar şeye rağmen hala index almamam doğal mı ?

Ciddi olarak yardımcı olabilecek fikir sahibi arkadaş varsa site linkini PM olarak göndereceğim. Şimdiden teşekkür ederim.

Mesela renk, mesele renk.
wmaraci
reklam

BKD BKD WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 548
  • Beğeniler 30 / 130
  • Ticaret 11, (%100)
h***link alma çok zararlı. Hatta ben parayla link alımına bile sıcak bakmıyorum. Zaten google da diyor para vererek link alan siteler cezalandırılacaktır diye. Link yerine tanıtım yazısı alabilirsiniz. Ayrıca artık yeni sitelere tanınan ayrıcalıklar kalktı. O yüzden siz yeni ve güncel filmleri eklemeye ve sosyal platformlarda paylaşmaya devam edin yakın zamanda hit gelmeye başlar...

SuhaMete SuhaMete SEO Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)
Yazınızda index gelmiyor demişsiniz herhalde hit kastettiniz. Rakiplerinizin sağlam olduğunu biliyorsunuzdur umarım. Onların sitelerini de incelemeniz, neler yaptıysa benzer şeyleri yapıp, + şeyler de yapacaksınız ki google aramalarda sizi yukarılarda göstersin. Bu sayede de google'dan hit gelsin.

****link almamanızı tavsiye ederim. Sitenizle cidden ilgilenecekseniz, tanıtım yazıları vererek sürekli ziyaretçiler elde edebilirsiniz :)

Kozba Kozba SEO ve Editörlük Kullanıcı
  • Üyelik 24.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Blog Yazarı
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 594
  • Beğeniler 6 / 174
  • Ticaret 12, (%100)
Hocam link'in h4cklink'in kısa vadede yararı çok büyüktür lakin uzun vadede emekler çöp olur. Ben siteyi açtım basarım h4cklinki 3 ay reklam parası alır 4. ay kapatırım gibi bir fikriniz varsa alın, diğer şartlarda h4cklink almayın. Tanıtım yazısı şuanda yapabileceğiniz en iyi back. yöntemi gibi duruyor.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 27.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum Adana
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 18
  • Beğeniler 7 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

Kozba adlı üyeden alıntı

Hocam link'in h4cklink'in kısa vadede yararı çok büyüktür lakin uzun vadede emekler çöp olur. Ben siteyi açtım basarım h4cklinki 3 ay reklam parası alır 4. ay kapatırım gibi bir fikriniz varsa alın, diğer şartlarda h4cklink almayın. Tanıtım yazısı şuanda yapabileceğiniz en iyi back. yöntemi gibi duruyor.

Hocam amacım zaten siteyi satmak, 1 2 ay hit yükseltip siteyi satışa çıkartacağım burada veya *** gibi sitelerde. Ama daha önce hiç h4clink almadım sizce ne kadar ziyaretçi gelir günlük ? Tekil. Düzgün bir h4clinkle.

weblozi weblozi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek serbest girişimci
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 380
  • Beğeniler 46 / 106
  • Ticaret 0, (%0)
hocam siteyi h.acklink kasarak yükselteceksiniz belirli bir süre sonra satacaksınız lakin siteyi alan kişi bir süre sonra filtreye girecek ve verdiği para heba olacak.
Siz satıcı değilde alıcı yerine kendinizi koyun. siteyi aldığınız kişi hakkında ne düşünürdünüz.

Sana emredildiği gibi dosdoğru ol (HUD: 112)

• Üyelik 27.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum Adana
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 18
  • Beğeniler 7 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

weblozi adlı üyeden alıntı

hocam siteyi h.acklink kasarak yükselteceksiniz belirli bir süre sonra satacaksınız lakin siteyi alan kişi bir süre sonra filtreye girecek ve verdiği para heba olacak.
Siz satıcı değilde alıcı yerine kendinizi koyun. siteyi aldığınız kişi hakkında ne düşünürdünüz.

Hocam haklısınız da film sektörü hakikaten değişken bir sektör. "Film İzle" kelimesinde 1. sayfada gezinen sitelerin 10 tanesinden 9'u 2-3 bilemedin 6 aylık siteler ve sürekli ilk sayfa değişiklik gösteriyor. Film sektörü Türkiyede o kadar değişken ki google artık bize başka bir seçenek bırakmadı. Kimseye hak ettiği değeri vermiyor. Adam 2006'da açmış film sitesini ama satamıyor. Emek vermiş bekliyor ki yükselsin. Biz de mecburen para kazanmak için h4clink'e başvuruyoruz ki sitemizi satıyoruz. Başka seçeneğimiz kaldı haklısınız sizde. Kendimi alıcının yerine koyunca sahtekar konumuna düşüyorum ama biraz da işi bilmemekle de alakalı. Ben mesela hayatta hcklink ile gelen ziyaretçisi olan bir web sitesi almam. Aldırtamaz kimse yani. İşin içinde olmadan almak da farklı bir durum. :) Herkes haklı, herkes tutunmaya çalışıyor. Sektör bu.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al