wmaraci reklam
lidertakipci

Google Analiz Doğru Sonuç Vermiyor

6 Mesajlar 3.527 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

alkan alkan Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Şanlıurfa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 187
  • Beğeniler 30 / 10
  • Ticaret 1, (%100)
merhaba arakadaşlar çoğumuz google analiz aracını kullanrak sitemize gelen ziyaretçilere hakkında fikir sahibi oluyoruz. ancak benim bir sıkıntım var sizde de mi aynı yoksa sadece bende mi bilemedim. şimdi sabah açıyorum analiz aracını dün ziyaretçi sayısına bakıyorum, tamam diyorum aynı gün tekrardan açıyorum bir bakmışım dün ziyaretçisi düşümüş :S sabah baktığı ile şimdi baktığım birnbirine uyuşmuyor, ve bu sonuçlar hepsini kapsıyor ziyaretçimi gün btmeden bakyırum saysını alıyorum diğer gün bakmışım ziyaretçi saysının düştüğünü gözlmeliyorum nedendir acaba?

wmaraci
reklam

vBulletinMasterTR vBulletinMasterTR Emre Bartın - Google TR Telefon Onaysız
  • Üyelik 10.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek SEO | Bilişim | Elektronik | Özgün Makale - Tanıtım Yazısı Yazarlığı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 132
  • Beğeniler 23 / 33
  • Ticaret 0, (%0)
Alternatif olarak Yandex Metrica kullanmanızı öneririm. http://metrica.yandex.com.tr

HeroTurk HeroTurk Ne Mutlu Türküm Diyene!!! Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Cnc programcısı
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 3962
  • Beğeniler 315 / 705
  • Ticaret 47, (%100)
o konuda bende şüpheliyim çünkü bumerang gün sayfa görüntülemesini 2600 gösterirken google 1300 gösteriyor?
vBulletinMasterTR

kişi bu mesajı beğendi.

https://www.ozgurblog.net/

yemrekoc yemrekoc Php Dev. Kullanıcı
  • Üyelik 14.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek E-Ticaret Uzmanlığı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 171
  • Beğeniler 29 / 42
  • Ticaret 5, (%100)
ben şu kanıdayım reklam(adwords) alınsın diye istatistikleri düzgün göstermiyor google analytics'e zor inanıyorum
vBulletinMasterTR NarKo

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

teymir teymir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Online Reklam Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** D**
  • Mesajlar 125
  • Beğeniler 21 / 31
  • Ticaret 0, (%0)
Elbette sitendeki ziyaretçi verileri sadece Google Analytics üzerinden değil, server'dan Yandex'e, sayyaç vs. diğer araçları kullanarak takip edebilirsin. Ancak her bir aracın farklı izleme sistemi kullandığını, doğal olarakta farklı sonuçlar görülebileciğini unutmamak lazım. Burada şu iyidir bu hatalı gösterir demek yanlış olacaktır.

Bu arada GA kodun doğru eklenip eklenmediği ve çalışıp çalışmadığını doğru ölçmen gerekir, buradan Chrome Tag Manager eklentisini yükleyip kontrol edebilirsin. Herşeyden önce Google Analytics'in nasıl çalıştığını doğru öğrenmek gerekebilir, buradan inceleyebilirsin.

Bunun haricinde Ziyaret, Ziyaretçi, Tekil Ziyaret vs. farklı verilerdir, kullanıcının sitede kaldığı süre, kullandığı Adblock veya kullanmadığı java eklentisi, kişinin internet bağlantısı veya senin sitenin yavaş açılmasından ve diğer sebeplerden kaynaklanan kodun etkilenmemesi ve kullanıcının ziyaretini farklı görmesi bu sayıları etkiler.

Senin durumundaki bir önceki günün verilerinin farklılığı ise; hesabındaki zaman dilimi farklılığından olabilir veya kullanıcıların gün bitimi eşiğinde uzun ziyaret süresi ile ertesi güne ziyaret verisi olarak aktarılması da olabilir. Büyük ihtimalle kendi yaptığın ziyaretlerdir, kullandığın pcdeki IP adresini raporlarla filtrelemeni öneririm. Ayrıca Analytics üzerinde sistem iyileştirmesi yapıldı 28-29 Ekim tarihlerinde, bloglarından duyuruldu. Bu gibi güncellemeler zamanlarında veri değişiklikleri yaşanabiliyor.

Son olarak sorunun ne olduğu ile ilgilenmeyip bunu bile Adwords'e bağlamak içler acısı, biraz yaratıcı ve yapıcı olmak lazım ki birbirimize yardımcı olabilelim.

Kolay gelsin

Semsector.com - SEM - SEO - Sosyal Medya

ercell ercell Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Wordpress Uzmanı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 277
  • Beğeniler 10 / 27
  • Ticaret 5, (%100)

teymir adlı üyeden alıntı

Elbette sitendeki ziyaretçi verileri sadece Google Analytics üzerinden değil, server'dan Yandex'e, sayyaç vs. diğer araçları kullanarak takip edebilirsin. Ancak her bir aracın farklı izleme sistemi kullandığını, doğal olarakta farklı sonuçlar görülebileciğini unutmamak lazım. Burada şu iyidir bu hatalı gösterir demek yanlış olacaktır.

Bu arada GA kodun doğru eklenip eklenmediği ve çalışıp çalışmadığını doğru ölçmen gerekir, buradan Chrome Tag Manager eklentisini yükleyip kontrol edebilirsin. Herşeyden önce Google Analytics'in nasıl çalıştığını doğru öğrenmek gerekebilir, buradan inceleyebilirsin.

Bunun haricinde Ziyaret, Ziyaretçi, Tekil Ziyaret vs. farklı verilerdir, kullanıcının sitede kaldığı süre, kullandığı Adblock veya kullanmadığı java eklentisi, kişinin internet bağlantısı veya senin sitenin yavaş açılmasından ve diğer sebeplerden kaynaklanan kodun etkilenmemesi ve kullanıcının ziyaretini farklı görmesi bu sayıları etkiler.

Senin durumundaki bir önceki günün verilerinin farklılığı ise; hesabındaki zaman dilimi farklılığından olabilir veya kullanıcıların gün bitimi eşiğinde uzun ziyaret süresi ile ertesi güne ziyaret verisi olarak aktarılması da olabilir. Büyük ihtimalle kendi yaptığın ziyaretlerdir, kullandığın pcdeki IP adresini raporlarla filtrelemeni öneririm. Ayrıca Analytics üzerinde sistem iyileştirmesi yapıldı 28-29 Ekim tarihlerinde, bloglarından duyuruldu. Bu gibi güncellemeler zamanlarında veri değişiklikleri yaşanabiliyor.

Son olarak sorunun ne olduğu ile ilgilenmeyip bunu bile Adwords'e bağlamak içler acısı, biraz yaratıcı ve yapıcı olmak lazım ki birbirimize yardımcı olabilelim.

Kolay gelsin

Nokta

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al