wmaraci reklam
lidertakipci

Reklam almak istediği için dava edilmiş

8 Mesajlar 838 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

39ekran 39ekran WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek İşletmeci
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 147
  • Beğeniler 13 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar. Gazete Vatan'ın bugün bir haberini okudum. Başlığı "MHP'liler şokta!"
Link de burada: http://haber.gazetevatan.com/mhpliler-sokta/580146/1/Gündem
Özetliycek olursam bir şahıs www.mhplibelediyeler.org diye bir site açmış. Yerel seçimlerde aday adayı olmak isteyen kişilerin reklamını 360 lira karşılığında yapmak istemiş. Daha sonra dava edilmiş ve şu an 5 yıl 3 ay hapsi isteniyormuş.
Bana çok saçma geldi. Başlık da bir o kadar dramatik. Siyasi durumlarda böyle bir şey yapmak suç mudur? **************lıkla yargılanıyor bir de bu kişi.
Benim göremediğim bir konu mu var burada? Mesela şöyle olabilir mi; kişi aday adaylarını arayıp "aday adayı olmak istiyorsanız para vereceksiniz" gibi haraç istemiş olabilir mi? Öyle bir şey de görünmüyor ama şaşırdım biraz. Siz ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında? Hukuki yönden bu konuda bilgisi olanlar aydınlatabilir mi beni? Çünkü eğer durum böyleyse internete verilen her reklam suç unsuru teşkil etmeli. Aynı mantık gibi geldi bana.

bu devirde tabiata güvenip işe başladık; ondan mı böyle oldu acaba?
wmaraci
reklam

kelebek kelebek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Geliştirici
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 3142
  • Beğeniler 60 / 764
  • Ticaret 5, (%100)
normaldir çünkü bir siyasi partinin fln ismini kullanmak başınıza çok dert açabilir büyük ihtimalle mhp ismide patentlidir zaten

39ekran 39ekran WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek İşletmeci
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 147
  • Beğeniler 13 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
Evet bu olabilir fakat bu kadar dramatize edilmesi, hele de vatan gibi bir gazeteden beni şaşırttı açıkcası. Bunlar internette çokca yapılan şeyler. Hapis falan hoş değil. Uyarı alması gerekirdi.

bu devirde tabiata güvenip işe başladık; ondan mı böyle oldu acaba?

kelebek kelebek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Geliştirici
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 3142
  • Beğeniler 60 / 764
  • Ticaret 5, (%100)

39ekran adlı üyeden alıntı

Evet bu olabilir fakat bu kadar dramatize edilmesi, hele de vatan gibi bir gazeteden beni şaşırttı açıkcası. Bunlar internette çokca yapılan şeyler. Hapis falan hoş değil. Uyarı alması gerekirdi.

o yüzden ben bu tür şeylere hiç bulaşmamaya çalışıyorum herkesede tavsiye ederim bulaşacaksanızda kanunları iyi arştırın ve bir avukata danışın

wmaraci
wmaraci

MrAuTHoR MrAuTHoR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 398
  • Beğeniler 72 / 145
  • Ticaret 1, (%100)
Söz konusu siyasetse mantığa yönelik düşünmeyeceksin. Suç dediğin suç olmayabilir, suç değil zannettiğin suç olabilir. Birlik beraberlik istersin hapse atarlar, bölünmek ve savaş istersin alkışlarlar. Bugün kahraman ilan ederler, yarın hükumet değişir terörist ilan ederler. O yüzden uzak duracaksın her türlü siyasi işlerden.

SanalTespit.Com
TemaDownload.Com
ETicaretBul.Com

HeroTurk HeroTurk Ne Mutlu Türküm Diyene!!! Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Cnc programcısı
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 3962
  • Beğeniler 315 / 705
  • Ticaret 47, (%100)
Telif hakkı içeren kaynakların ismini kullanarak izinsiz gelir elde etmesinden olabilir. Örn survivor se galatasaray ve fenerbahçe adı altında yarışma olacaktı. Gs den yapılan açıklamada galatasaray ve cimbom tescilli patentli bir markadır kimse izinsiz kullanamaz ve kullanırlarsa dava açma hakkını saklı tutar gibisinden bir açıklama vardı. Buda bunun gibi birşey.

https://www.ozgurblog.net/

kcokol kcokol WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek öğretmen
  • Konum Adana
  • Ad Soyad K** Ç**
  • Mesajlar 48
  • Beğeniler 2 / 9
  • Ticaret 0, (%0)
mhpli belediyeler.org domaini nedeniyle olmuştur bu eğer kendine ismi mhp yi andırmayan ve mhp helimesi geçmeyen bir domain kurup reklam isteseydi sorun olmazdı. birde aday adaylarına büyük ihtimalle mhp adına aradığını söylemiştir.
ben de şu an aday adaylarının web sitelerini almak istiyorum ama alırken yalan söylemiyorum neyse o ister iş verir ister vermez

kerimptk kerimptk Youtuber Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici / Youtuber
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** P**
  • Mesajlar 1440
  • Beğeniler 194 / 234
  • Ticaret 46, (%100)
Haberi iyi okuyun arkadaşlar. Arayıp para istedi deniyor. Aday adaylarını mhp parti üyesi birisi gibi araması kuvvetle muhtemel. Yoksa kimse böyle bir proje için dava edilmez edilemezde.

Abone Ol : www.youtube.com/@kerimpotuk
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al