freelance iş ilanları

ResellerClubda reseller işi nasıl oluyor?

13 Mesajlar 3.069 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Mertcan Mertcan Hayat kısa, kuşlar uçuyor Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yatırım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 5426
  • Beğeniler 39 / 1529
  • Ticaret 38, (%100)
Merhaba arkadaşlar,

Şimdi ResellerClub'da reseller paketleri var. WHMCS dahil olan bir reseller paketi aylık 38 TL görünüyor. Şimdi ben buradan bunu aldığımda satışını yaparken atıyorum reseller sattım oradan tekrar tekrar mı satın almam gerekiyor? Yoksa o paketi alıp aylık 38 TL verip, içinden satış mı yapacağım?
Bir fikri olan, bilen var mı?

Tomurcuk derdinde olmayan ağaç, odundur.
wmaraci
reklam

Share13 Share13 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Web Tasarımcısı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 47
  • Beğeniler 9 / 10
  • Ticaret 1, (%100)
38tl verdiğinizde aldığınız domainlerden düşüyor nasıl 38tl den .com alınca 20tl düşüyor içinde 18tl bakiye kalıyor kent kart gibi :D içine doldurun çalışsın

reseller hosting paketinde ise domain satış limiti kadaar satış yapabiliyorsunuz

• Üyelik 05.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yatırım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 5426
  • Beğeniler 39 / 1529
  • Ticaret 38, (%100)

Share13 adlı üyeden alıntı

38tl verdiğinizde aldığınız domainlerden düşüyor nasıl 38tl den .com alınca 20tl düşüyor içinde 18tl bakiye kalıyor kent kart gibi :D içine doldurun çalışsın

reseller hosting paketinde ise domain satış limiti kadaar satış yapabiliyorsunuz

Açıkcası anlamadım. Domainleri sormuyorum, reseller paketini soruyorum şuanda sadece.
Hosting satışı yapıyorum diyelim. Siteme giren biri hosting yerine reseller almak istedi. Bende ResellerClub'dan 38 TL'lik paketi aldım. Müşterim benden aldığında ben bir daha sataiblmek için yine mi 38 TL ödeyeceğim yoksa 38 TL'lik paketten satış mı yapacağım?
Share13

kişi bu mesajı beğendi.

Ozi Ozi . Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Devoloper
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 3052
  • Beğeniler 1 / 941
  • Ticaret 50, (%100)
Yüklediginiz bakiye üzerinde saatış yapacaksınız, size tahsis edilen süpersite veya kendi siteniz üzerinden satış yapabilirsiniz. Kendinize paketi hesabınızdaki bakiyeden kullanarak, kendinize hosting tahsis edebilirsiniz. Başkalarıın satın almasını istiyorsanız, whmcs üzerinden onlar ürününü alacak sizin resellerclub hesabınızdan para kesilip ürün o kişiye verilecek, siz o kişiden daha üstün yetkiye sahip olacaksınız bunu unutmayın. Hesabınızdan, çekilen krediyi satın alan kişinin ödedigi para ile geri tamamlarsınız. Kullanıcıya 50$ satarsınız aslında 25$'dir fiyatı 25$ size kalmış olur.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 05.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yatırım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 5426
  • Beğeniler 39 / 1529
  • Ticaret 38, (%100)

Ozi adlı üyeden alıntı

Yüklediginiz bakiye üzerinde saatış yapacaksınız, size tahsis edilen süpersite veya kendi siteniz üzerinden satış yapabilirsiniz. Kendinize paketi hesabınızdaki bakiyeden kullanarak, kendinize hosting tahsis edebilirsiniz. Başkalarıın satın almasını istiyorsanız, whmcs üzerinden onlar ürününü alacak sizin resellerclub hesabınızdan para kesilip ürün o kişiye verilecek, siz o kişiden daha üstün yetkiye sahip olacaksınız bunu unutmayın. Hesabınızdan, çekilen krediyi satın alan kişinin ödedigi para ile geri tamamlarsınız. Kullanıcıya 50$ satarsınız aslında 25$'dir fiyatı 25$ size kalmış olur.

Sanırım daha açıklayıcı oldu, öncelikle teşekkürler. :)
Api gibi bir sistemle, veya zaten direk ResellerClub sitesinde var oradan WHMCS ile bağladığımda admin panelinden reseller clubdaki istediğim paketi siteme ekleyebiliyorum. Herşey ResellerClubdaki bakiyeme bağlı. ResellerClubdan 10 TL'ye aldığım hizmeti 20'ye satacağım. Bakiye oradan düşecek sürekli bakiye ekleyeceğim.

Bu açıklama için teşekkürler.

Pekala farklı, domain ve hosting bayiliği veren ana firmalar biliyor musunuz resellerClub dışında?

saydek saydek Saydek.NET Kullanıcı
  • Üyelik 26.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 673
  • Beğeniler 36 / 197
  • Ticaret 1, (%100)
38 TL lik paket de sadece hosting şatışı yapıyorsun kaç domain hakkı var paket de bellidir, eğer sen reseller satmak istiyorsan yeni bir reseller paketi almak zorundasın.

paket özelliklerinde bunu belirtmişler zaten.
Teknik Özellikler
Donanımlı paketimiz olan Reseller(Bayi) Hosting Paketleri, her tip müşterinizin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde kullanımdaki en iyi hosting ürününü sağlamanıza yardımcı olur.

telegram: saydekofficial

Ozi Ozi . Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Devoloper
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 3052
  • Beğeniler 1 / 941
  • Ticaret 50, (%100)
Resellerclub size bir supersite veriyor ordan satış mümkün olacaktır. Fiyatları resellerclub üzerinden yüksek tutarsınız kuponlar oluşturup satarsınız vs.

Domain bayiiligi için godaddy vardı galiba, registrar olmayan birinden bayiilik almayın, şuanda resellerclub üyesi iseniz bilirsiniz alt-bayi hizmetini size verirler. Nic vardı hatırlayamıyorum kaliteliler bunlar.

• Üyelik 05.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yatırım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 5426
  • Beğeniler 39 / 1529
  • Ticaret 38, (%100)

Ozi adlı üyeden alıntı

Resellerclub size bir supersite veriyor ordan satış mümkün olacaktır. Fiyatları resellerclub üzerinden yüksek tutarsınız kuponlar oluşturup satarsınız vs.

Domain bayiiligi için godaddy vardı galiba, registrar olmayan birinden bayiilik almayın, şuanda resellerclub üyesi iseniz bilirsiniz alt-bayi hizmetini size verirler. Nic vardı hatırlayamıyorum kaliteliler bunlar.

Supersite yerine WHMCS ile bağlamak istiyorum, bilmediğim bir sistem istemiyorum. O işin çok uzun zaman sonraki tarafı, ben şuan sadece bayiliği araştırıyorum. Yani şuanda burası .com domaini 10 TL'ye veriyorsa (sallıyorum) godaddy veya başka sağlam bir firmanın 9 TL'den verme ihtimali var mı?

Ozi Ozi . Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Devoloper
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 3052
  • Beğeniler 1 / 941
  • Ticaret 50, (%100)

Mertcan adlı üyeden alıntı

Supersite yerine WHMCS ile bağlamak istiyorum, bilmediğim bir sistem istemiyorum. O işin çok uzun zaman sonraki tarafı, ben şuan sadece bayiliği araştırıyorum. Yani şuanda burası .com domaini 10 TL'ye veriyorsa (sallıyorum) godaddy veya başka sağlam bir firmanın 9 TL'den verme ihtimali var mı?

Firmaya bağlı daha fazla bayii toplamak isteyen bir firma 9TL'den bile verebilir, zaten bunlar oynar rakam sürekli degişirler, sürekli 9'da kalmaz. Fakat siz 20TL'den satış yapmanız en uygunudur.

Emrecany Emrecany Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 1231
  • Beğeniler 126 / 259
  • Ticaret 22, (%100)
bir soruda benden bende mertcan gibi merak ediyorum biraz para biriktirirsem alacağımda zaten :D şimdi mesala reseller aldık hosting satıcaz mesala gelip wmaracına konu açabilirmiyiz reselleclubun ys numarası altında yoksa ys numarasına kendimizmi başvuracağız

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al