wmaraci reklam
lidertakipci

İstanbul Teknik Üniversitesi Kartvizit Çalışmaları

20 Mesajlar 2.786 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Komedya Komedya WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ayakkabı Tasarımı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 88
  • Beğeniler 90 / 15
  • Ticaret 5, (%80)
hiç beğenmedim çalışmaları

wmaraci
reklam

jasper jasper WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek öğrenci
  • Mesajlar 262
  • Beğeniler 17 / 46
  • Ticaret 0, (%0)
bence gayet kurumsal olmuş arkadaşlar neden bu kadar negatif yaklaşıyorsunuz anlam verebilmiş değilim. sadelik ve uyum bir arada bence

favoridus.com

neticaret neticaret Kabul Edilmedi Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Seo
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 372
  • Beğeniler 82 / 93
  • Ticaret 6, (%100)

jasper adlı üyeden alıntı

bence gayet kurumsal olmuş arkadaşlar neden bu kadar negatif yaklaşıyorsunuz anlam verebilmiş değilim. sadelik ve uyum bir arada bence

Uzun zamandır aranan rektörün yeğeni sonunda kendini ele verdi :)

• Üyelik 25.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek öğrenci
  • Mesajlar 262
  • Beğeniler 17 / 46
  • Ticaret 0, (%0)

neticaret adlı üyeden alıntı

Uzun zamandır aranan rektörün yeğeni sonunda kendini ele verdi :)

1.si ne rektörle alakam var nede üniversite ile.
2.bu yorumundan sonra anlıyorum ki burada üniversite için birileri tasarım yapsın.
bilmiyorum ne gibi bi çıkarın olabilir ama çıkarın olmasa bu şekilde yorumu cvp olarak yazmazsın. ben sadece sadelikten yanayım. kurumsallıkta da her zaman sade olan grafikler dikkatimi çekmiştir. hepsi bu.

yani illa sen beğenmedin diye tasarım kötü anlamına gelmez. bu tasarım ne seni ilgilendirir nede sen rektörü ilgilendirirsin.

favoridus.com
wmaraci
wmaraci

Ozi Ozi . Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Devoloper
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 3052
  • Beğeniler 1 / 941
  • Ticaret 50, (%100)

2.bu yorumundan sonra anlıyorum ki burada üniversite için birileri tasarım yapsın.
bilmiyorum ne gibi bi çıkarın olabilir ama çıkarın olmasa bu şekilde yorumu cvp olarak yazmazsın. ben sadece sadelikten yanayım. kurumsallıkta da her zaman sade olan grafikler dikkatimi çekmiştir. hepsi bu.

yani illa sen beğenmedin diye tasarım kötü anlamına gelmez. bu tasarım ne seni ilgilendirir nede sen rektörü ilgilendirirsin.

Gerçekten logo'ya baktınızmı merak ediyorum. En basit örneginden; Logo Zeminli ve Zeminsiz Kullanım kısmının yanlış kısmını inceleyebilirsiniz, yanlış yapılan ile doğru yapılan arasında fark yok. ITÜ Logosu ve Amblemi iliskisi kısmına bakarsanız paint ile yapılan bir tasarım oldugunu anlarsınız.

• Üyelik 15.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Seo
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 372
  • Beğeniler 82 / 93
  • Ticaret 6, (%100)

Jasper sadece latifeydi. İlk beğenen sen olduğun için o yorum yazıldı. Bu üniversitenin öğrencisiyim. Ve üniversiteme bir şeylerin daha iyi yapılabileceğini kanıtlamak istemiştim. Bir kişi dahi çıkarım olduğunu düşünüyorsa bu konunun daha da ilerlemesine gerek yok.

mustafanart mustafanart WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** P**
  • Mesajlar 189
  • Beğeniler 2 / 53
  • Ticaret 0, (%0)
Burada sadece logo yok arkadaşlar, kurumsal kimlik çalışması bu ve antetli kağıdından zarfına kadar tasarlanmış. Uğraşılmış, emek verilmiş, paint deyip kestirip atmanız yanlış olmuş.

http://bit.ly/1dY0Cf6

• Üyelik 25.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek öğrenci
  • Mesajlar 262
  • Beğeniler 17 / 46
  • Ticaret 0, (%0)

neticaret adlı üyeden alıntı

Jasper sadece latifeydi. İlk beğenen sen olduğun için o yorum yazıldı. Bu üniversitenin öğrencisiyim. Ve üniversiteme bir şeylerin daha iyi yapılabileceğini kanıtlamak istemiştim. Bir kişi dahi çıkarım olduğunu düşünüyorsa bu konunun daha da ilerlemesine gerek yok.

hocam buda benim okuduğum üniversitenin logosu. ayrıca konuyu kartvizit tasarımı olarak açmışsınız. kurumsal kimlik çalışması olarak yada logo çalışması olarak yazmanız daha doğru olacaktı. logonun güzel olup olmaması kartvizit tasarımının kötü olduğu anlamına gelmiyor. kartvizitleri incelediğinizi zannetmiyorum. benim hoşuma giden kısım zaten kartvizit tasarımı. ayrıca o logo değil amblem bunun ayrımını yapabilirseniz ne demek istediğimi anlıcaksınız hocam.

favoridus.com

• Üyelik 15.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Seo
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 372
  • Beğeniler 82 / 93
  • Ticaret 6, (%100)

hocam buda benim okuduğum üniversitenin logosu. ayrıca konuyu kartvizit tasarımı olarak açmışsınız. kurumsal kimlik çalışması olarak yada logo çalışması olarak yazmanız daha doğru olacaktı. logonun güzel olup olmaması kartvizit tasarımının kötü olduğu anlamına gelmiyor. kartvizitleri incelediğinizi zannetmiyorum. benim hoşuma giden kısım zaten kartvizit tasarımı. ayrıca o logo değil amblem bunun ayrımını yapabilirseniz ne demek istediğimi anlıcaksınız hocam.

Herhangi bir yazımda kartvizit yerine logo yazdığımı okudun mu ? Ya da İTÜ logosuna dair kötü bir yorumda bulunduğumu. Biliyorum okumayı sevmeyen bir milletiz ancak konunun açılışından itibaren yazılanları teker teker okursanız yazdığınız yazının eksikliklerini göreceksiniz.

sosyalmedya sosyalmedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Front End Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 219
  • Beğeniler 28 / 66
  • Ticaret 0, (%0)
Jasper a katılıyorum bence de sade ve kurumsal bir tasarım olmuş.Fakülteler için farklı şerit renkleri de gayet iyi düşünülmüş.Daha yenilikçi düşünülebilirdi fakat bu şekilde de kötü olduğunu düşünmüyorum.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al