wmaraci reklam
lidertakipci

Google'dan hızlı düşüş ?

27 Mesajlar 5.100 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

FilmlerBizden FilmlerBizden Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek SERBEST MESLEK
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 523
  • Beğeniler 263 / 82
  • Ticaret 2, (%100)

FilmTvTr adlı üyeden alıntı

Google webmastertoolsa baktım herhangi bir uyarı mesajı yok site spam ve sandbox kontrolleri yaptım onda da bir sıkıntı görülmüyor.

http://film.tv.tr/wp-content/uploads/2013/11/webmastertools-1024x400.jpg

bu tür ani düşüşlerin sebebi aynı c class ipten link (genelde footer link) almış olmanızdır.
birde yanına host değiştirdim diyorsunuz. demekki daha önceden link aldığınız sitelerden birisi şuan sizinle aynı c lass a yer alıyor.

naçizane tavsiyem tüm backlinklerinizi reddedin. size zararı olmaz. yani 30k tekilde 1k bulmaz bu zararınız. ancak onun haricinde benim başkaca bir fikrim yok.

Ani ve %75 80+ lere varan hit düşüşlerinin sebebi bu aynı class ipteki backlinlerdir.
FilmTvTr

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

FilmTvTr FilmTvTr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek TSK
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad Y** A**
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 5 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

FilmlerBizden adlı üyeden alıntı

bu tür ani düşüşlerin sebebi aynı c class ipten link (genelde footer link) almış olmanızdır.
birde yanına host değiştirdim diyorsunuz. demekki daha önceden link aldığınız sitelerden birisi şuan sizinle aynı c lass a yer alıyor.

naçizane tavsiyem tüm backlinklerinizi reddedin. size zararı olmaz. yani 30k tekilde 1k bulmaz bu zararınız. ancak onun haricinde benim başkaca bir fikrim yok.

Ani ve %75 80+ lere varan hit düşüşlerinin sebebi bu aynı class ipteki backlinlerdir.

Backlink çalışması yapmadım fakat siteye verilen linklerde alexa'da 41 gözüküyor. Dediğinizi anlayamadım kusura bakmayın. Tüm backlinkleri mi nasıl red edebilirim ?

Edit:

Sitenize Bağlantılar

Ref saldırısı test
Aradığınız - site:film.tv.tr inurl:ref= - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil.
Aradığınız - site:film.tv.tr ref - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil.

C Class Ip den link alma konusunu biraz daha araştırdım. Webmaster Tools tan site bağlantılarına tıkladım. siteme link veren bir kaç siteyi http://wmaraci.com/class-c-ip-kontrolu ten test ettim 28 siteyi teste taabi tuttuğumda ;

Aynı Class IP'ye sahip site sayısı: 6
Farklı Class IP'ye sahip site sayısı: 22

ki 62 site var siteme link veren. Eminim tüm linkleri ekleyip test etsem aynı class ip'ye sahip iste sayısıda fazlalaşacaktır.

Ne yapmam gerekiyor adım adım anlatır mısınız?

onur33 onur33 https://onurr.org Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad O** E**
  • Mesajlar 829
  • Beğeniler 106 / 155
  • Ticaret 18, (%100)
Hocam ben 10 gun 3.5k dan 1 k.ya dustum fakst kendi kendine toparladi paniklenmeyin
FilmTvTr

kişi bu mesajı beğendi.

Kişisel Blog: www.onurr.org

FilmTvTr FilmTvTr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek TSK
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad Y** A**
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 5 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam (FilmlerBizden) sizden cevap gelmeyince derin bir araştırmaya giriştim. Burdaki konu baya bir yardımcı oldu. Dediğiniz gibi footer link verdiğim yetenekler.net sitesi ve PR-Alexa değeri düşük olan 45 domani domain:siteadı.uzantı şeklinde metin.txt dosyasına kaydedip Disavow Link aracına yolladım. İşleme geçmesi 7 ila 40 gün arası falanmış. Umarım eski haline döner sitem. Önerileriniz için teşekkür ederim.

Şimdi sıra hostumu değiştirmeye geldi. Sanırım hostagordan (Avrupa sunucu-Hollanda ping 80-90) alıcam. 1-2 gün daha araştırıp.

wmaraci
wmaraci

onur33 onur33 https://onurr.org Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad O** E**
  • Mesajlar 829
  • Beğeniler 106 / 155
  • Ticaret 18, (%100)
filmlerbizden adli arkadasin dediklerine guvenin cok yardimsever bi arkadas
FilmTvTr

kişi bu mesajı beğendi.

Kişisel Blog: www.onurr.org

turkojen34 turkojen34 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 459 / 444
  • Ticaret 53, (%100)
Bir senedirde benim günlük 1100 kişiden 250 lere geriledi.Birçok firma google reklam vererek eski konumunu korumaya çalışıyor.Hit bir sene geçmesine ragmen 550 en fazla.Ürünlerde ilk sayfadan 13.sayfalara kadar geriledi .Bence Bu güncellemeler google ın ticari olarak daha fazla kazanma hırsından dolayı.

FilmlerBizden FilmlerBizden Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek SERBEST MESLEK
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 523
  • Beğeniler 263 / 82
  • Ticaret 2, (%100)

FilmTvTr adlı üyeden alıntı

Backlink çalışması yapmadım fakat siteye verilen linklerde alexa'da 41 gözüküyor. Dediğinizi anlayamadım kusura bakmayın. Tüm backlinkleri mi nasıl red edebilirim ?

Edit:

Sitenize Bağlantılar

Ref saldırısı test
Aradığınız - site:film.tv.tr inurl:ref= - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil.
Aradığınız - site:film.tv.tr ref - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil.

C Class Ip den link alma konusunu biraz daha araştırdım. Webmaster Tools tan site bağlantılarına tıkladım. siteme link veren bir kaç siteyi http://wmaraci.com/class-c-ip-kontrolu ten test ettim 28 siteyi teste taabi tuttuğumda ;

Farklı Class IP'ye sahip site sayısı: 22

ki 62 site var siteme link veren. Eminim tüm linkleri ekleyip test etsem aynı class ip'ye sahip iste sayısıda fazlalaşacaktır.

Ne yapmam gerekiyor adım adım anlatır mısınız?

bu sitelerin adreslerini biliyorsan ki biliyor olmalısın, bunları gugıl bağlantı reddetme aracından reddetmelisin.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al