Bir çok teknoloji altyapısı üzerinde uzun yıllardır çalışma yapıyorum, Hadoop, Hypertable, ElasticSearch, Solr ve daha bir çok çalışma üzerinde sayısız test yaptım, dikey arama özelliği için özel script çalışmaları da yaptım ancak ne yazıkki bir yerlerde sürekli olarak Semantic Web ile çakıştı bu nedenle artık onun yerine Google'ın uyguladığı sistemi daha farklı şekilde sunmaya karar verdim. Kullanıcının sonuç sayfasına erişimi oldukça kısa sürede gerçekleşecek ancak sonuş sayfasında bulacakları beklediğinin çok üzerinde olucak farklı bir arama motoru olmamız için süreli insanların dilinde özgün değil, tasarım olmamış yahut da arka planda yapılan çalışmaları değil de daha çok aşağılamak için kusur aramayı tercih ettikleri için onlara bir cevap niteliği taşıyacak özel bir şey planlıyorum. Bu nedenle silerinde fikirleri benim için önemli bu bağlamda yapılacak olan çalışma diğer arama motorlarının dahi "Güzel Olmuş" diyeceği şekilde olmalı.

Ek Olarak:

Webbiu adlı üyeden alıntı

Merhaba,
Size şiddetle önerdiğim tavsiyem sitede 1 tane ingilizce kelime kalmasın bir çok kelime , sayfa ingilizce.

Değerli Webbiu, gayet açık bir şekilde Türkçe talebini anlıyorum ancak ilk etapta global bir proje yapıldığında tek dil olması sıkıntı verici olur, kullanıcıların Browser dillerine göre bulunduğu ülkelere göre ve konumlara göre değişen bir sistem yapıyoruz yeni sitemizde otomatik olarakwww.geliyoo.com.tr sitesi açılacak şayet kullanıcı isterse ingilizce bir browser yükleyerekwww.geliyoo.com üzerinden de arama yapabilecek ancak Türkiye'de ana sayfa olarak ayarlanacak olan ve tamamiyle Türkçe olarak olan sitewww.geliyoo.com.tr adresi olucak. Yeni yılda Geliyoo Browser ile kullanıma açılacak. Sabrınız için teşekkür ediyorum.