freelance iş ilanları

Yaklaşık 60 bin wordpress post u için nasıl hosting gerekir.

16 Mesajlar 2.108 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

davutkara davutkara Öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 15.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 329
  • Beğeniler 20 / 68
  • Ticaret 1, (%100)
Arkadaşlar yakında açacağım bir web sitesi için 60 bin post veri elde etmeyi planlıyorum şuan 7bin kadarı eklendi tahminimce bilgisayarı açık bırakırsam 1 gün içinde tamamlanacaktır.

Şu anda postlar localhostumdaki worpdress e kayıt ediliyor.

Yarın domain alacağım yalnız bana ne kadar bir hosting yeter emin değilim.
Bu konuda tecrübeli arkadaşlar yardım ederse sevinirim.

Elinizde sadece yazılardan oluşan 60 bin postunuz olsa 100 mb geçen bir veritabanınız olsa nasıl bir hosting tercih edersiniz.
Ayrıca wordpress cache eklentiside kuracağım.

Bu bilgilere göre bana trafik ve disk boyutu bakımından nasıl bir linux hosting yeterli olur ?

Ek Olarak: Tabi bunun yanında her postun 10 adet etiketi bulunduğundan yaklaşık 600bin kadarda etiketi mevcut yani veritabanı belki 200 mb bile olabilir. Şuan kestiremiyorum tam olarak :/

davutkara.com | DAVUT KARA BLOG | Wordpress Uzmanı
wmaraci
reklam

rbx rbx Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 709
  • Beğeniler 24 / 190
  • Ticaret 19, (%100)
Yeni bir alan adında 60.000 postu aynı anda yayınlamayı düşünmüyorsunuz değil mi?

• Üyelik 15.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 329
  • Beğeniler 20 / 68
  • Ticaret 1, (%100)

rbx adlı üyeden alıntı

Yeni bir alan adında 60.000 postu aynı anda yayınlamayı düşünmüyorsunuz değil mi?

bekliyordum bu soruyu yok kardeşim önlemleri her şeyi ince ayrıntısına kadar planladım. 2015 e kadar yani 1 yıl 2 ay kadar periyotlara bölündü postlar bu sayede siteyi güncel tutmuş olacağım ;)

rbx rbx Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 709
  • Beğeniler 24 / 190
  • Ticaret 19, (%100)

davutkara adlı üyeden alıntı

bekliyordum bu soruyu yok kardeşim önlemleri her şeyi ince ayrıntısına kadar planladım. 2015 e kadar yani 1 yıl 2 ay kadar periyotlara bölündü postlar bu sayede siteyi güncel tutmuş olacağım ;)

Aman diyeyim :)

Ek olarak;

Sağlıklı verim için en az VPS kullanmanız gerekiyor. Cache için zaten eklentiler mevcut. Benim gözlemlediğim kadarıyla super cache işinin ehli.
davutkara

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

skandeniz skandeniz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek .
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 656
  • Beğeniler 64 / 114
  • Ticaret 12, (%100)
Öncelikle disk alanı, trafiği ve MySql kapasitesi yüksek olanları tercih etmelisin. Hocam bir de ucuza kaçmamanı öneririm sonuçta 60k post olacak. En kalitelisini tercih etmelisin.

kelebek kelebek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Geliştirici
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 3142
  • Beğeniler 60 / 764
  • Ticaret 5, (%100)
vds,vps öneririm veya kaliteli bir firma yoksa bir neden bulup hesabını kapatırlar

• Üyelik 15.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 329
  • Beğeniler 20 / 68
  • Ticaret 1, (%100)

Skandeniz adlı üyeden alıntı

Öncelikle disk alanı, trafiği ve MySql kapasitesi yüksek olanları tercih etmelisin. Hocam bir de ucuza kaçmamanı öneririm sonuçta 60k post olacak. En kalitelisini tercih etmelisin.

Ek Olarak: Öncelikle disk alanı, trafiği ve MySql kapasitesi yüksek olanları tercih etmelisin. Hocam bir de ucuza kaçmamanı öneririm sonuçta 60k post olacak. En kalitelisini tercih etmelisin.

evet, aslında postların hiç birinde resim yok sadece yazı olacak ama yinede cache eklentisi kuracağım için bir sürü cache dosyasından dolayı disk alanın çok artacağını planlıyorum.

Aslında planım şu 60 bin post localhostta tamamlanınca veritabanını dışarı çıkarıp 5 mb dan parçalayacağım daha sonra bedava hosting alıp o hosting 2 parça kadar atacağım ordan kazandığım parayla ücretli hostinge geçeceğim ve tüm postları veritabanına yollayacağım. Elimde bütçe olmadığı için ilk ayım bedava hosting ile geçicek :/

• Üyelik 20.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek .
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 656
  • Beğeniler 64 / 114
  • Ticaret 12, (%100)

evet, aslında postların hiç birinde resim yok sadece yazı olacak ama yinede cache eklentisi kuracağım için bir sürü cache dosyasından dolayı disk alanın çok artacağını planlıyorum.

Aslında planım şu 60 bin post localhostta tamamlanınca veritabanını dışarı çıkarıp 5 mb dan parçalayacağım daha sonra bedava hosting alıp o hosting 2 parça kadar atacağım ordan kazandığım parayla ücretli hostinge geçeceğim ve tüm postları veritabanına yollayacağım. Elimde bütçe olmadığı için ilk ayım bedava hosting ile geçicek :/

Kazanmadan yatırım yapamazsanız muvaffak olamazsınız. Planınız büyük fakat siz ücretsiz host diyorsunuz. Çok şaşırdım.
FilmlerBizden

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 15.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 329
  • Beğeniler 20 / 68
  • Ticaret 1, (%100)

Skandeniz adlı üyeden alıntı

Kazanmadan yatırım yapamazsanız muvaffak olamazsınız. Planınız büyük fakat siz ücretsiz host diyorsunuz. Çok şaşırdım.

haklısınız ama bütcem yok bu yüzden böyle düşünmek zorundayım ücretsiz hosting kaldırabileceği kadar post yollayacağım ama tahminen ilk ay 3-5k hite çıkacağımı planlıyorum.

Çünkü çevremden bu işe girip 10 günde 40 dolardan fazla kazanan duydum mediaget ve adfly reklamları ile ilk ayı idare ettikten sonra tüm kazancı ücretli hostinge döküp tüm veritabanımı oraya yükleyeceğim dediğim gibi 2-3 aylarda kazancım daha da artar diye planlyorum.

Ek Olarak:

kelebek adlı üyeden alıntı

vds,vps öneririm veya kaliteli bir firma yoksa bir neden bulup hesabını kapatırlar

Hesap kapatıcak bir neden yok aslında 60 bin kulağa çok geliyor ama sadece yazı yani içimde resim bile yok bu yüzden trafik problemi o kadar olmuycak database sorgularını azaltmak için cache kullancağım. Ayrıca arama kutusunuda site üzerinden değil google üzerinden yapacağım yani önlemler hat safhada olacak düzgün idare edeceğimi planlıyorum. Fazla yakıt harcamadan çok yol ilerliyeceğim tabi şuan tahmin olarak nasıl olcağını önümüzdeki ay bakıcaz artık :/

• Üyelik 20.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek .
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 656
  • Beğeniler 64 / 114
  • Ticaret 12, (%100)

haklısınız ama bütcem yok bu yüzden böyle düşünmek zorundayım ücretsiz hosting kaldırabileceği kadar post yollayacağım ama tahminen ilk ay 3-5k hite çıkacağımı planlıyorum.

Çünkü çevremden bu işe girip 10 günde 40 dolardan fazla kazanan duydum mediaget ve adfly reklamları ile ilk ayı idare ettikten sonra tüm kazancı ücretli hostinge döküp tüm veritabanımı oraya yükleyeceğim dediğim gibi 2-3 aylarda kazancım daha da artar diye planlyorum.

Girmeyi planladığınız iş war*z mi ?

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al