wmaraci reklam
lidertakipci

Youtube' daki videolar ile site kurulumu illegal mi legal mi?

15 Mesajlar 1.929 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Owl Owl WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 23
  • Beğeniler 5 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
bu iş için güzel botlar var dostum teliften yanada bir sıkıntın olmaz youtube.Neden dersen telif sorunu sadece youtube içerisinde para kazanma özelliği aktif olan videolarda sorun yaratır.Adsense alıcam diyosan da mevcut adsense hesabınla başvuru yapma yedek bi tane daha aç bulgura giderken pirinçten de olma bazen banlanıyor hesaplar dikkat derim

wmaraci
reklam

Ertug Ertug WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım geliştiricisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 361
  • Beğeniler 51 / 43
  • Ticaret 0, (%0)

Owl adlı üyeden alıntı

bu iş için güzel botlar var dostum teliften yanada bir sıkıntın olmaz youtube.Neden dersen telif sorunu sadece youtube içerisinde para kazanma özelliği aktif olan videolarda sorun yaratır.Adsense alıcam diyosan da mevcut adsense hesabınla başvuru yapma yedek bi tane daha aç bulgura giderken pirinçten de olma bazen banlanıyor hesaplar dikkat derim

Bilemedim ki. Sıkıntılı gibi duruyor. Ben de telif hakkı sorunu olmaz diye düşünüyordum. Aslında hala Youtube' un kullanım şartlarını okumuş değilim. Eğer kullanıcı, yayınladığı videonun paylaşılacağını kabul ediyorsa hiçbir şekilde sonradan dava açamaz. Bakmak lazım işte.

[freenodeIRC]
PHP = #laravelTurkiye
C++ = #qtTurkiye
Python = #pythonium

Owl Owl WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 23
  • Beğeniler 5 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Dostum youtube a koyulan bir video zaten paykasilmayi kabul edilmistir.ben eger sen kendin video yukleyip paylasacaksan diye dedim he baskasinin yukledigi videoyu paylascaksan sorun yok zaten o video telif yerse bile zaten senin sitende sorun olmaz

Samet Pehlivanlar Samet Pehlivanlar Frontend Kullanıcı
  • Üyelik 21.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Frontend Dev
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** P**
  • Mesajlar 174
  • Beğeniler 0 / 32
  • Ticaret 10, (%100)
Videoları embed yoluyla sitene eklersen, hiç bir şey olmaz. Bu duruma kimse karışmaz. Ancak videoları kendi youtube kanalına çekersen,youtube teliften dolayı kanalını kapatabilir.

wmaraci
wmaraci

Ertug Ertug WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım geliştiricisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 361
  • Beğeniler 51 / 43
  • Ticaret 0, (%0)

Owl adlı üyeden alıntı

Dostum youtube a koyulan bir video zaten paykasilmayi kabul edilmistir.ben eger sen kendin video yukleyip paylasacaksan diye dedim he baskasinin yukledigi videoyu paylascaksan sorun yok zaten o video telif yerse bile zaten senin sitende sorun olmaz

Ama Müyap' ın dava açtığı filan söyleniyor üst mesajlarda. Hoş, Müyap' la işim yok da zaten. Ona benzer bir durum yaşamak istemem.

Samet Pehlivanlar adlı üyeden alıntı

Videoları embed yoluyla sitene eklersen, hiç bir şey olmaz. Bu duruma kimse karışmaz. Ancak videoları kendi youtube kanalına çekersen,youtube teliften dolayı kanalını kapatabilir.

Ben de böyle düşünüyordum da yukarıdaki mesajlardan dolayı biraz gözüm korktu.

Teşekkür ederim ilginiz için. Bu konuyu tekrar düşüneyim ben.

[freenodeIRC]
PHP = #laravelTurkiye
C++ = #qtTurkiye
Python = #pythonium
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al