Tikkafalı adlı üyeden alıntı

nasıl her sitede gözükür bir adsense hesabı üzerinden bir siteye başvuru yapılır başvuru yapılan siteye reklam kodu yerleştirilir ama reklam panosu boş gözükür sonra ise google sitenizi inceler onay verirse reklam panosunda reklam yayınlanır şimdi siz diyorsunuz ki reklam her sitede gözükür peki onaylanmış bir adsense hesabı üzerinden neden insanlar başka siteler içinde onay alma gereği duyar direk onaylanmış reklam panosu kodunu yapıştırmak varken ? bu durumda blogger +7 makale hemen başvur onay al reklam kodunu illegal bir siteye yapıştır ve kullan böyle bir şey mümkün mü ? onaylanmış hesap üzerinden başvuru yaparak yeni sitesi içinde onay alması gerekir reklam kodunu yapıştırdığı zaman pano boş gözükecektir

Ben şimdi kullandığıma mı inanayım sana mı inanayım kardeşim. Kodu eklediğin site illegal değilse hiçbir sorun olmaz. Sen siten için adsenseden onay alırken sitende illegal içerik olmayabilir. Bu ileride olmayacağı anlamına da gelmez. Bu yüzden insanlar senin dediğin +7 makale yayınla mantığıyla adsenseden onay alıyorlar ve kendi sitelerinde reklamlarını yayımlıyorlar. İllegal içerik varsa yada reklam yerleşimleri uygun değilse uyarı yada ban yiyorlar. Başka sitede kullandın diye ban yiyen şimdiye kadar ne duydum nede gördüm. Ki bizzat başka sitelerde onaylatmadan kullandım kodlarımı. Hesabından o siteye url kanalı açarsın. İşini garantiye almak istiyorsan da kodu yayımlayacağın siteyi sitelerine eklersin hiçbir sorun kalmaz. İllegal içerik paylaşıp paylaşmamak adsense hesabını ne kadar sevdiğine bağlı olur sonuçta da.

Hatta istersen senin sitene benim reklam kodumu yerleştirelim. Boş gözüküp gözükmediğine birlikte bakalım.

https://support.google.com/adsense/answer/65063?hl=tr