freelance iş ilanları

Resim upload sitesinde olmalı dediğiniz ek özellikler neler?

9 Mesajlar 1.656 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Ole Ole Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek
  • Mesajlar 140
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Webmaster, blog yazarı, tasarımcı, kodlamacı veya bir oyunseversiniz. İnternette vakit geçirdiğiniz platformlardan herhangi birinde bir görsel paylaşmak istiyorsunuz. Bu büyük boyutlardaki bir fotoğraf da olabilir, bir ekran görüntüsü de. Bu görseli siteye yüklerken, görsel üzerinde düzenleme yaparken ve dilediğiniz platformlarda paylaşırken "şöyle bir şey çok kullanışlı olurdu" dediğiniz ve görsel yüklemenizi kolaylaştıracağını düşündüğünüz şeyler var mı?

Örneğin "şöyle bir buton olsa, tıklayınca resmi istediğimiz boyutta kırpabilsek" gibi.

Neden sizden öneri istiyorum? Çünkü bir süre sonra görsel upload sitesi kurmayı düşünüyorum. Tasarım ve diğer konularda kendim hazırlayıp geliştireceğim. Görsel upload siteleri için en önemli olanın alan, trafik ve servisin sürekliliği olduğunu biliyorum ve bunları zaten sağlayacağım. Halihazırda belirlediğim ve birçok görsel yükleme sitesinde bulunmayan özellikler var. Bunların dışında kullanımla ilgili farklı öneriler arıyorum.

Not: Ahım şahım büyük bir proje değil bu. :)

Teşekkür ederim. :)

wmaraci
reklam

Keer Keer Technology Business ♥ Kullanıcı
  • Üyelik 05.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 717
  • Beğeniler 108 / 37
  • Ticaret 0, (%0)
Resimi Yükledikten Sonra Yada önce bir buton olsa ve resim üzerine yazı vs. yazabilsek. çeşitli fontlarla. Benim Aklıma Gelen Bu :)

http://www.teknowebs.net Teknoloji Ve internet

Gunceel Gunceel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 889
  • Beğeniler 111 / 71
  • Ticaret 1, (%100)
Resimler boyutlandırılmalı ve yüklenen resimler uzantılı olarak gösterilmeli kayıtlı üyeler resimlerini arşivleye bilmeli.

Atakan Atakan Emekli. Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 6139
  • Beğeniler 2442 / 2410
  • Ticaret 12, (%100)
Olacağını pek sanmıyorum ama, resimlere hazır ayarlanmış ve bize sunulan efektlerden efekt verme şansımız olsa fena olmaz bence :)

wmaraci
wmaraci

occipital occipital Öğrenci-Blog Yazarlığı... Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci-Blog Yazarlığı...
  • Mesajlar 1194
  • Beğeniler 126 / 122
  • Ticaret 5, (%100)
O resim sitesi bir sayfanın üzerinde resim çekebilmeli :).

Berkay Berkay WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Wordpress Geliştirici
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 1863
  • Beğeniler 90 / 337
  • Ticaret 27, (%100)
Yazındada belirttiğin gibi istediğimiz boyutta kırpabilmek isterdim.Resim üzerine ekleyebileceğimiz hazır çerçeveler veya kendimiz küçük resim ekleyebilsek güzel olur.Resimlerin üzerine sitemizin logosunu eklemek için photoshop'a gerek kalmaz ve o servisi sürekli kullanırım açıkcası :).Resim upload sitelerindeki en büyük sorun aslında resimlerin silinmesi düzgün bir host ile tüm resimleri silmene gerek kalmasa çok güzel olur :)

• Üyelik 27.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek
  • Mesajlar 140
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

Keer adlı üyeden alıntı

Resimi Yükledikten Sonra Yada önce bir buton olsa ve resim üzerine yazı vs. yazabilsek. çeşitli fontlarla. Benim Aklıma Gelen Bu :)

Teşekkür ederim. Bu düşündüklerim arasında var. Fakat olumsuz bakıyorum. Çünkü ziyaretçi resim yükleme sitesi olarak kullanmaya daha çok yönelmeli.

Güncel adlı üyeden alıntı

Resimler boyutlandırılmalı ve yüklenen resimler uzantılı olarak gösterilmeli kayıtlı üyeler resimlerini arşivleye bilmeli.

Teşekkür ederim. Bu özellik halihazırda var. Normal ziyaretçiler değil, kayıtlı kullanıcılar yükledikleri görsellerin tüm yönetimine ulaşabiliyor ve dizin/galeri oluşturabiliyor.

Atakan adlı üyeden alıntı

Olacağını pek sanmıyorum ama, resimlere hazır ayarlanmış ve bize sunulan efektlerden efekt verme şansımız olsa fena olmaz bence :)

Teşekkür ederim. Fakat söylediğim gibi, ziyaretçiler ağırlıklı olarak görsel yükleme için kullanmaya yönelmeli. Özellikle efekt içeren resim düzenleyici olmamalı diye düşünüyorum. Yani ziyaretçi "upload" kısmını kullanmalı. :)

occipital adlı üyeden alıntı

O resim sitesi bir sayfanın üzerinde resim çekebilmeli :).

Teşekkür ederim. Bu özellik de düşündüklerim arasında; basit bir bookmark tıklamasıyla ekran görüntüsünü kaydedip direkt olarak yüklemeye başlaması ve ardından düzenlenip kırpılabilmesi.

Berkay adlı üyeden alıntı

Yazındada belirttiğin gibi istediğimiz boyutta kırpabilmek isterdim.Resim üzerine ekleyebileceğimiz hazır çerçeveler veya kendimiz küçük resim ekleyebilsek güzel olur.Resimlerin üzerine sitemizin logosunu eklemek için photoshop'a gerek kalmaz ve o servisi sürekli kullanırım açıkcası :).Resim upload sitelerindeki en büyük sorun aslında resimlerin silinmesi düzgün bir host ile tüm resimleri silmene gerek kalmasa çok güzel olur :)

Teşekkür ederim. Barındırma konusunda sorun yaşanacağını sanmıyorum. Veri güvenliği öneminin farkındayım. Bu yüzden birkaç alternatif çözüm var. En basit olarak; verileri tek alanda bulundurmak yerine, birer kopyalarını dışarıdan erişime kapalı alanda yedeklemek.

alicin12 alicin12 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 611
  • Beğeniler 116 / 70
  • Ticaret 5, (%100)
bence bir resim sitesinde olmasını istediğim en büyük şey bana resimlerimin silinmeyeceğinin garantisini verebilmesidir :) bu benim için yeterli

• Üyelik 27.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek
  • Mesajlar 140
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

alicin12 adlı üyeden alıntı

bence bir resim sitesinde olmasını istediğim en büyük şey bana resimlerimin silinmeyeceğinin garantisini verebilmesidir :) bu benim için yeterli

Bu zaten var. Bunun dışında, kullanımla ilgili. :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al