wmaraci reklam
lidertakipci

Widget arka plan verme

2 Mesajlar 1.004 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

kerimg kerimg Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad K** N**
  • Mesajlar 91
  • Beğeniler 4 / 9
  • Ticaret 1, (%100)
Arkadaşlar tema bu

kırmızı ile içine aldıgım yeri aşagıdaki temadaki kırmızı ile işaretledigim yer gibi yapmak istiyorum

yani widgetlere resim gibi birşey eklemek istiyorum bunun kodu nedir nasıl yapbilirim detaylı anlatabilen birisi varsa teşekkür ederim.

wmaraci
reklam

Kraladam Kraladam Deli Gibi Deliyim Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek phpsever
  • Mesajlar 142
  • Beğeniler 15 / 37
  • Ticaret 0, (%0)
Sidebar,header ve footerde ki tüm gadgetlerinizi birbirinden farklı olarak stillendirebilirsiniz.Bu sayede eklentilerinizi görsel ve dikkat çekici hale getirebilirsiniz.
İlk önce bir gadget oluşturun.Blogger-Tasarım-Sayfa Öğelerinden yeni bir gadget ekleyebilirsiniz.Eklediğiniz gadgete ister başlık girin isterseniz boş bırakın sizin zevkinize kalmış :) Ama başlık yazarsanız idleri bulmanızı kolaylaştıracaktır.
#1.Yol
Gadgetimizi düzenle butonuna basalım.Gelen pencerede ki linki bir not defterine yapıştıralım.Örneğin benim ki ;
http://blogger.com/rearrange?blogID=123213214&action=editWidget§ionId=sidebar&widgetType=null&widgetId=HTML1
Kırmızıyla işaretlediğim yer benim üzerinde çalışabileceğim sınıf için kolaylık sağlayacaktır.
Bu şekilde bulmak zor geliyorsa ikinci yöntemi deneyiniz.
#2.Yol
Gadgetinize bir başlık girerek işinizi kolaylaştırabileceğinizi söylemiştim.HTML DÜZENLE sekmesine gelip ,gadget inize verdiğiniz ismi temanızın kodlarında aratın.Muhtemelen şu kodun altında çıkacaktır.

Sidebar-Wrapper sekmesinin altında çıkacaktır.Gördüğünüz gibi widgetid lerinin karşısında sınıflar yazıyor.Bu şekilde idlerimizi bulduktan sonra düzenleme kısmına geçelim.
Temanızda şu kodu bulun ;

]]>

Hemen öncesine (örnek) kodumuzu yapıştıralım

#HTML1 h2{ background:#575656; margin:10px 0 10px 0; padding:8px 0 8px 10px; font-size:12px; font-family: Sans-serif, Arial, Helvetica; font-weight:bold; text-transform:uppercase; color:#ffffff; text-shadow:0 1px 0 #fff; }

https://git.io/vyrHQ ~ True Legend
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al