wmaraci reklam

E-Ticaret Sitesi İçin Fikirler

5 Mesajlar 876 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

easlanhan easlanhan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Private Sector
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 819
  • Beğeniler 1 / 211
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar kafamdaki fikirleri sıralayayım, rica edersem yardımcı olursanız sevinirim.

E-Ticaret sitesi düşünüyorum, küçük ev aletleri falan satmayı planlıyorum.
Aslında kategori koymak istemiyorum ne olursa satışta olacak.

Biraz göz attım bu sitede çok şık bir script gördüm, http://demo.eticaret.com/ gayet hoş. Ben yinede yatırım yapıyorum sonuçta fikirler almak istiyorum.

1. Bunun kanuna dayalı olarak yapılması gereken şeyler var mı? Maliyesidir, alım-satım, iade gibi konular falan. Nereden, nasıl ulaşabilirim?

2. Kimden almalıyım?

Dipnot: Amaç para kazanmak olabilir ama bana 2. 3. sınıf kişiler gelip duygusal davranıp kendi scriptlerini önermesinler. Bu iş profesyonel olacak.

a) Sade, sistemi kasmadan sayfalar arasında geçiş yapılabilecek.
b) Tam profesyonel bir script olmalı.
c) Güncelleme sorunu sıkıntısı olmamalı.
d) Seo olmazsa olmazlardan zaten.
e) Ne kadar alan gerektirir ve ne kadar BW yeterli olur bunun için?

3. Firma benim için çok önemli, aradığımda karşımda benim soruma cevap vermeyen adam olursa deliriyorum. Yok efendim bizimle ilgili bir sorun yok, sorun sizde falan derse hele dayanamıyorum. Her şey satışa kadar olunca değmeyin bana. Benden kurtulamaz. Güvenilir bir firma olacak.

4. Profesyonel bir çalışma olacak. Para kazanmak isteyen kişiler varsa irtibat kuralım. Neden sizle çalışayım?

Çalışmak isteyenler portföylerini çıkarsınlar ben PM ile irtibat için görüşeceğim.

Önerilerinizi de bekliyorum.

Teşekkürler.

wmaraci
reklam

Archer Archer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad R** T**
  • Mesajlar 196
  • Beğeniler 43 / 53
  • Ticaret 1, (%100)
Öncelikle merhaba,

Gerek fiyat konusunda, gerekse güvenirlik ve destek konusunda en iyi e-ticaret yazılımlarından birisini seçmiş bulunuyorsun. Bunu sadece bayisi olduğum için söylemiyorum.

Bunu sağdan soldan aldığın yazılımlarla ciddi sorunlar yaşayabileceğin için söyledim.

Öncelikle işin kanuni yapısı incelemende fayda var. Konu hakkında güncel mevzuatları takip etmen gerekiyor.

Ama herşeyden önce gerçekten ciddi bir sermayeye ihtiyacın var. Rekabetin yoğun olduğu bir sektörde ne kadar ayakta durabilirsin, nasıl güven verebilirsin, ne kadar reklam yapabilirsin. Personel ihtiyacını nasıl gidermeyi düşünüyorsun... Gibi yüzlerce soru ile devam edebilirim.
Komedya

kişi bu mesajı beğendi.

digibakers.com - the power of thinking small...

Komedya Komedya WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ayakkabı Tasarımı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 88
  • Beğeniler 90 / 15
  • Ticaret 5, (%80)
şahsen bu kadar para vermeni önermiyorum sadece scripte anladığım kadarı ile sağlam bir alt yapım olsun kafamda soru işareti kalmasın vs. vs. diyorsun bunun için sana opencart önerebilirim gerek ekşlentileri gerek sanalposları esnek kodlama yapısı olsun herşeyi ile güzel bir script buraya harcayacağın binlerce lira ile ürün alabilirsin. opencart ise kendin bilmiyorsan yazılım işini opencart işlerinde kurumsallaşmış firmalar mevcut ve fiyatları cok uygun isteklerini sırala gönder fiyat iste.

işin hukuki boyutuna gelince2014ü mutalaka beklemeni öneririm vvaktin varsa bilmem ne defter parası cart curt olayları varmıs bende açıyorum bi e ticaret sitesi ve opencart alt yapısı kullanıcam. müşterilerine fatura gönderme mecburiyetin var bunu bikere kabullen yoksa çok çok büyük cezaları mevcut.

2. bir seneryo olarakda home ofis olarak gösterirsin vergi mükellefi olup spotaj ödemezsin ev kendinin ise değil ise kira gösterirceksin 200 liranın 50 lirası vardı sanırım aylık birde otomatikmen bağkurlu olacaksın aylık 300 yada 350 lirada oraya ödüyeceksin muhakkak işini bilen bir muhasebeci ile çalış eş dost ile sakın ha çalışma (deneyimliyim kişisel tavsiyem) ve daha bla bla bla bir sürü şey anlatabilirim özellikle sorduğun bir şey varsa yardımcı olmaya calısırım bende açıcam inş 2014 ilk ayında.

unutmadan benim param var diyorsan iş yapıyorum kardesim parasını verip hiç uğrasmadan alt yapım sağlasın diyorsan tabiki eticaret.com ilk 10 a girer.

digidukkan digidukkan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Meslek
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1194
  • Beğeniler 1 / 269
  • Ticaret 5, (%100)
Satış yapabilmek için en azından Şahıs Firması kurup, vergi'ye tabi olman gerekiyor. Diğer türlü yaptığın suç. Site açmak için herhangi bir yasa bulunmuyor, tek yasa sattığın her ürün için kdv ödemen. Ama bildiğim kadarıyla 19-29 yaş arası, ilk ticari açılışlarda 1 sene KDV ücreti alınmıyor. Ticarete teşvik.

E-ticaret sitelerinde SSL olması şarttır. Şarttır derken, hukuki bir zorunluluğun yok ama satış yapmak istiyorsan, müşterinin güvende olduğunu hissetmesi lazım. O bu şu derken masraf üstüne masraf olacak. Ayrıca ideasoft gereksiz pahalı. İdeasoft'dan, ücretsiz alternatif scriptlere geçen çok kişi tanıyorum. Opencart tavsiye ederim. Her isteğe uygun modülleri de mevcut.

wmaraci
wmaraci

easlanhan easlanhan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Private Sector
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 819
  • Beğeniler 1 / 211
  • Ticaret 0, (%0)
Konu Yukarıda.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al