wmaraci reklam
lidertakipci

Adsense Onay Vermedi

12 Mesajlar 1.750 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

pcse7en pcse7en Teknoloji Editörü Kullanıcı
  • Üyelik 10.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci - Teknoloji Editörü
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 108
  • Beğeniler 7 / 9
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba

www.mehmetaliertunc.com blog'um için adsense'ye başvurdum ancak onay vermediler. Daha sonra reklamstore başvurdum onlar kabul etti ama 1 ayda 0.30 tl gibi komik bir rakam verdiler. ( görüntüleme ve tıklamaya göre ücret düşürüyorlar ) sitenin günlük hiti 100 - 50 kişi arasında değişiyor.

Şu an 2. başvurumu yaptım. Eksiklerim ve hatalarım nedir ? yani onaylanmaması için bir neden görebiliyormusunuz ?
Bloggokhantekin

kişi bu mesajı beğendi.

www.mehmetaliertunc.com / İSTE Öğrenim Görevlisi
wmaraci
reklam

chntrkylmz chntrkylmz Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Turizm
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** T**
  • Mesajlar 27
  • Beğeniler 1 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Gelen Mail de ne yazıyo önemli olan o sebep oalrak ne göstermişer görünürde paylaşımlarda vs sorun yok gibi gözüküyo
pcse7en

kişi bu mesajı beğendi.

blackjackwin21 blackjackwin21 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** Ç**
  • Mesajlar 18
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
adsense artık kolay onay vermiyor. gelen maili arkadaşın dediği gibi paylaşırsan belki yardımcı olabiliriz.
pcse7en

kişi bu mesajı beğendi.

LeventC LeventC WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 235
  • Beğeniler 28 / 44
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam gördüğüm eksiklikleri söyleyeyim:
-Hakkında kısmı yok
-İletişim sayfası yok
-Kişisel alan adı olması da negatif bir etki
-Alt kısımda numaralar yok... Ben sayfa 10a gitmek için sürekli "sonraki" kısmına tıklamak zorunda mı kalacağım vs... gibisinden.
-Arşivlerinizin sayısını gösteren bir widget ekleyiniz...
Son olarak keşke ad soyad değil de üzerinde yazmayı düşündüğünüz bir alanla ilgili domain alsaydınız..Bu şekilde google zor kabul etmekte.
pcse7en asyadunyasi

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 10.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 108
  • Beğeniler 7 / 9
  • Ticaret 1, (%100)

blackjackwin21 adlı üyeden alıntı

adsense artık kolay onay vermiyor. gelen maili arkadaşın dediği gibi paylaşırsan belki yardımcı olabiliriz.

chntrkylmz adlı üyeden alıntı

Gelen Mail de ne yazıyo önemli olan o sebep oalrak ne göstermişer görünürde paylaşımlarda vs sorun yok gibi gözüküyo

Gelen mail bu şekilde ; http://n1311.hizliresim.com/1h/u/uwswx.png

LeventC adlı üyeden alıntı

Hocam gördüğüm eksiklikleri söyleyeyim:
Son olarak keşke ad soyad değil de üzerinde yazmayı düşündüğünüz bir alanla ilgili domain alsaydınız..Bu şekilde google zor kabul etmekte.

Hocam öncelikle görüşleriniz için teşekkür ederim. Hakkımda ve İletişim sayfalarını birazdan ekleyeceğim. Site içeriği olarak eğer biraz daha dikkatli bakarsanız 1-2 sayfa önceki makalelerin daha kişisel olduğunu görürsünüz şu an okul yoğunluğundan dolayı biraz daha konu anlatımları paylaşmak zorunda kaldım. Ancak bunlarda da konuşma tarzları vs.. kişisel oldu.

Morfran Morfran Hi again. Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Tasarım, Yazılım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad V** Ç**
  • Mesajlar 763
  • Beğeniler 106 / 172
  • Ticaret 16, (%100)
Google'da "google politikalarıyla uyumlu değil" diye arama yaparsan cevabı bulacaksın.

• Üyelik 10.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 108
  • Beğeniler 7 / 9
  • Ticaret 1, (%100)

Medyads adlı üyeden alıntı

Google'da "google politikalarıyla uyumlu değil" diye arama yaparsan cevabı bulacaksın.

Öyle bir arama yapmamış olsam emin olun bu soruyu sizlere sormazdım. Araştırdım ancak nitelikli cevaplar bulamadım.

Morfran Morfran Hi again. Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Tasarım, Yazılım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad V** Ç**
  • Mesajlar 763
  • Beğeniler 106 / 172
  • Ticaret 16, (%100)

pcse7en adlı üyeden alıntı

Öyle bir arama yapmamış olsam emin olun bu soruyu sizlere sormazdım. Araştırdım ancak nitelikli cevaplar bulamadım.

Bir Google Adsense hesabı açmak istediğinizde veya mevcut Adsense hesabınıza yeni bir site eklemek istediğinizde Google politikalarıyla uyumlu değil yanıtı almamak için adından da anlaşılacağı gibi Google politikalarını bilmeniz gerekir. Bilindiği üzere Google Adsense reklamları hatta Adwords reklamları üzerinde ciddiyet, illegal uygulamalar ve hilelere karşı sıkı bir güvenlik politikası uygulamaktadır. Bu Google politikaları amacı hile veya kolay yoldan para kazanmak isteyen kişiler açısından oldukça sıkıcı bir durumdur. Ama sağlıklı, başkalarının emeklerini kullanmayan, özgün, eğitici ve öğretici içerikler sunan bir Google Adsense kullanıcısı için çok korkulacak bir durum değildir.

Google politikalarıyla uyumlu değil yanıtı almamak için ilk dikkat etmemiz gereken konu içeriklerin özgün olması, başka bir siteden alıntı olmamasıdır. Unutmayın birilerinin internette yayınladığı içerikleri Google sizden önce fark eder. Siz istediğiniz kadar özgün olmayan içerik hazırlayın ilk aşamada yakalanacaksınızdır.

Google politikalarıyla uyumlu değil yanıtını almamak için bir diğer konuda içeriklerde kullanmış olduğunuz görsellerdir. (resimler, video, müzik, vb.) Farklı bir web sitesinde kullanılan çekim, montaj vb. emek harcanmış görseller, onu hazırlayanın emeğini çalmaktır. Her ne kadar bunu anlamaz deseniz de inanın Google bunu fark edecektir.

Google politikalarıyla uyumlu değil yanıtını almanızın bir diğer nedeni, içeriğinizin özgün, kullanmış olduğunuz görsellerin size ait olmasına rağmen bu uyarıyı almanız, içeriğinizde uygunsuz, yanlış yönlendirici bir içeriği yayınlıyor olmanızdır. Hile hurda anlatılan bir içerik, yasal olmayan program linkleri paylaşan bir site kesinlikle Google politikalarıyla uyumlu değil yanıtını alacaktır.

Google politikalarıyla uyumlu değil yanıtını teknik yönü ile incelenen web sitenizde almanızın nedeni ise, içeriklerinizin teknik açıdan incelenemeyen Flash, Java gibi kapalı program dillerini barındırmasıdır. Flash ile hazırlanan web sitesinin içeriğini Google botları inceleyemeyeceği için Google politikalarıyla uyumlu değil yanıtını almanız doğaldır.

Bunlar dışında, birkaç sayfadan oluşan Google Adsense hesabı almak için hazırlanmış web siteleri de, gerek maksadı gerekse trafik düşüklüğü nedeniyle Google politikalarıyla uyumlu değil yanıtını almanıza neden olacaktır.

Alan adının yeni oluşu gibi konuların Google politikalarıyla uyumlu değil yanıtı almanızda etkisi olduğunu düşünmeyerek, bunun aslında yeterli içeriğe sahip olmadan Google Adsense reklamları yayınlamak istediğinize bağlıyoruz. Yeterli içeriğe sahip, bilgilendirici siteler (incelemekte olduğunuz web sitesi gibi) yaklaşık açılışından sonraki 2-3 hafta içerisinde yeni bir hesap ile Google Adsense reklamlarını yayınlamanıza izin verecektir.

Kaynak: http://www.adsenseweb.com/site-google-politikalariyla-uyumlu-degil.html

Bloggokhantekin Bloggokhantekin Bloggokhantekin.com Kullanıcı
  • Üyelik 12.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek MUHASEBE
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad G** T**
  • Mesajlar 1039
  • Beğeniler 169 / 168
  • Ticaret 4, (%100)
Kardeş Umarım İsteğinde başarılı olusun bu arada siteni incelerken rastgele Hatay/Dörtyolda Yaşadığını gördüm Bende DÖRTYOL'luyum Adım Gökhan Tanıştığıma Memnun oldum

Okeskin Okeskin SUPREMACY Kullanıcı
  • Üyelik 12.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Web
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 880
  • Beğeniler 836 / 288
  • Ticaret 18, (%100)
Binlerce blog arasında neden beni seçsin diye kendine sormalısın. Veya adsense benim olsa oluşturacağın kriterler neler olurdu diye düşün. En basit cevap, yapılmamış olan veya kalite kokan siteler olurdu. Hem bir de reklamveren tarafından düşünmek gerekir.

iyi.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al