freelance iş ilanları

tek 1 wp kurulumu ile 2 site kurma??

17 Mesajlar 1.858 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

sadoado sadoado Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek profesyonel
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** C**
  • Mesajlar 37
  • Beğeniler 11 / 4
  • Ticaret 5, (%100)
merhaba,
şöyle bir sorum olacak: site.com sitem var.
site.com/mobil diye yeni bir site kurucam.
site.com wordpress tabanlı. site.com/mobil de wp olucak.
şimdi ben tekrar site.com/mobil yerine wordpress kurup tekrar veritabanı oluşturup yapmam uzun olucak. site.com/mobil yerine wp kurmayıp nasıl wp şeklinde çalıştırmam gerek? yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.

wmaraci
reklam

NeoEkonomi NeoEkonomi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek ekonomist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 1111
  • Beğeniler 109 / 251
  • Ticaret 23, (%96)
/mobil de de aynı sitenin görünmesini istiyorsan farklı farklı içeriklerin görünmesini istiyorsan farklı yapmalısın. /mobil şart değil ben siteme mobil cihazlardan girildiğinde düzgün mobil tema görünsün istiyorsan ya responsive temalar ile mobil uyumlu tema alacaksın ya da wp-touch gibi eklentilerle mobil özellik katacaksın. seçim senin.

• Üyelik 07.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek profesyonel
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** C**
  • Mesajlar 37
  • Beğeniler 11 / 4
  • Ticaret 5, (%100)

NeoEkonomi adlı üyeden alıntı

/mobil de de aynı sitenin görünmesini istiyorsan farklı farklı içeriklerin görünmesini istiyorsan farklı yapmalısın. /mobil şart değil ben siteme mobil cihazlardan girildiğinde düzgün mobil tema görünsün istiyorsan ya responsive temalar ile mobil uyumlu tema alacaksın ya da wp-touch gibi eklentilerle mobil özellik katacaksın. seçim senin.

mobil cihazların için değil normal görünecek yine.. /mobil yerinde sadece mobil konuları görünsün istiyorum. yani sadece /mobil yazıdığım konular görünsün istiyorum? 0 dan kurulum mu yapmam lazım wordpres??

kelebek kelebek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Geliştirici
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 3142
  • Beğeniler 60 / 764
  • Ticaret 5, (%100)
.htaccess den yapabilirsin diye biliyorum ama tam nasıl yapılacağını bilmiyorum.

wmaraci
wmaraci

mustafanart mustafanart WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** P**
  • Mesajlar 189
  • Beğeniler 2 / 53
  • Ticaret 0, (%0)
Wordpress multisite diye aratırsan googleda tek database ile çoklu wordpress kurulumu hakkında bilgilere ulaşabilirsin.

http://bit.ly/1dY0Cf6

NeoEkonomi NeoEkonomi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek ekonomist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 1111
  • Beğeniler 109 / 251
  • Ticaret 23, (%96)
Kardeşim bana ait olmayan bir adreste anlatmışlar http://www.blog.beylikduzuweb.net/post/mobil_tablet_website_yonlendirme okumanı tavsiye ederim.

cgrclk cgrclk Fortis Fortuna Adiuvat Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 3270
  • Beğeniler 1014 / 1983
  • Ticaret 53, (%100)
Mobil diye ayrı bir site kurma bence. Anlattıklarına göre mobilden girenlerin sadece senin belirledigin mobil konuları görmelerini istiyorsun. Mobil diye bir sayfa açarsın. Özel bi sayfa şablonu hazırlayıp sadece belli kategorideki yazıları listelersin. Açtığın bu mobil sayfa şablonunu da Mobil sayfasında kullanırsın. Anlatabilmişimdir umarım. Senin istediğini bu işlem çok kolay bir şekilde hallolur.

Emrecany Emrecany Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 1231
  • Beğeniler 126 / 259
  • Ticaret 22, (%100)

cgrclk adlı üyeden alıntı

Mobil diye ayrı bir site kurma bence. Anlattıklarına göre mobilden girenlerin sadece senin belirledigin mobil konuları görmelerini istiyorsun. Mobil diye bir sayfa açarsın. Özel bi sayfa şablonu hazırlayıp sadece belli kategorideki yazıları listelersin. Açtığın bu mobil sayfa şablonunu da Mobil sayfasında kullanırsın. Anlatabilmişimdir umarım. Senin istediğini bu işlem çok kolay bir şekilde hallolur.

aynen sen acemisin biraz sanırım hiç gerek yok sen mobil diye bir kategori aç site.com/mobil kısmında gözükecek yazıların kategorisini mobil olarak seç site.com/mobil e girdiğinde sadece senin mobil yazıları gözükür.

• Üyelik 07.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek profesyonel
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** C**
  • Mesajlar 37
  • Beğeniler 11 / 4
  • Ticaret 5, (%100)

cgrclk adlı üyeden alıntı

Emrecany adlı üyeden alıntı

aynen sen acemisin biraz sanırım hiç gerek yok sen mobil diye bir kategori aç site.com/mobil kısmında gözükecek yazıların kategorisini mobil olarak seç site.com/mobil e girdiğinde sadece senin mobil yazıları gözükür.

hocam aslında o şekil değil. mobilden girenler gibi bir ayrım yok. normal bir şekilde olucak. tek istediğim, site.com/mobil yerinde sadece mobil konuları,kategorileri ve sadece mobil konuların en çok indirileni gibi şeyler çıkmasını istiyorum.?

Emrecany Emrecany Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 1231
  • Beğeniler 126 / 259
  • Ticaret 22, (%100)

sadoado adlı üyeden alıntı

hocam aslında o şekil değil. mobilden girenler gibi bir ayrım yok. normal bir şekilde olucak. tek istediğim, site.com/mobil yerinde sadece mobil konuları,kategorileri ve sadece mobil konuların en çok indirileni gibi şeyler çıkmasını istiyorum.?

:) bizim dediğimiz şey zaten bizim dediğimiz gibi yaparsan zaten bilgisayardan da girsen mobilden de girsen sadece senin seçtiğin konular oradan gözükür.Sadece sen " sadece mobil konuların en çok indirileni gibi şeyler çıkmasını istiyorum." istiyosun bunlara benim kafam basmaz ama yapılabilir

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al