wmaraci reklam

Mobil Oyun Geliştirme Sonrası

6 Mesajlar 723 Okunma
smmexpress

johndalton johndalton WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Öğretmen/Mühendis Adayı
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 5
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar,
hem eğitimim hem kişisel ilgim sebebiyle genel olarak kod yazmayı seviyorum.Birçok alanda kendimi denedim:Web sitesi kodlama , masaüstü yazılımları ,platformdan bağımsız yazılımlar...Ama kendimi mobil oyun sektöründe daha mutlu hissettiğim için bu alanda daha fazla zaman harcadım.Neyse konuyu fazla uzatmayayım ; "mobil oyun nasıl kodlanır" konusunda değilde bir oyun geliştirdiğimizde sonrasındaki pazarlama işlemlerinden, gördüklerinizi/duyduklarınızı benimle paylaşabilir misiniz? Yani bir oyun/uygulama geliştirmekten daha önemli bir konuda takdir edersiniz ki pazarlama.Dün yanılmıyorsam NTV'nin sitesinde okumuştum bir quiz uygulaması milyonları aşmış indirme sayısında.Şimdi biz burda tartışsak böyle bir uygulamayı yapmaya değer bile bulmayabiliriz. Peki bu adamlar sonrasında ne yapıyor,neyi farklı yapıyor ? Neler yapılabilir ?

wmaraci
reklam

BrutalStar BrutalStar Yazılımcı Kullanıcı
  • Üyelik 26.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** C**
  • Mesajlar 697
  • Beğeniler 149 / 137
  • Ticaret 0, (%0)
Bugün Webrazzi'de okuduğum bi yazı vardı o aklıma geldi. İstersen sen de bi oku hocam.
http://www.webrazzi.com/2013/12/06/tarihin-en-hizli-buyuyen-iphone-oyunlarindan-birinden-neler-ogrenebiliriz/

BLOG | http://safkaninsan.blogspot.com/

• Üyelik 06.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 5
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

Hatırladım bende bu uygulamanın haberini okumustum NTV'de . NTV tabi konuyu Webrazzi gibi ele almamış .Teşekkür ettim yazı için faydalı oldu .Yazıda özellikle şu satır ilgimi çekti :
Plain Vanilla QuizUp’tan önce The Moogies adlı bir oyun çıkardı fakat başarılı olamadı. QuizUp bir anda başarıyı yakalayınca firma tüm odağını sadece tek bu projeye kaydırdı.
Aynı adamlar fakat başarılı olamıyor.Tabiki bu işin 2+2=4 gibi bir başarı formülü olduğunu düşünmüyorum ama tuhaf geliyor.Şans faktörü bu kadarda etkili olmaması gerek diye düşünüyorum.

• Üyelik 26.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** C**
  • Mesajlar 697
  • Beğeniler 149 / 137
  • Ticaret 0, (%0)

johndalton adlı üyeden alıntı

Hatırladım bende bu uygulamanın haberini okumustum NTV'de . NTV tabi konuyu Webrazzi gibi ele almamış .Teşekkür ettim yazı için faydalı oldu .Yazıda özellikle şu satır ilgimi çekti :

Aynı adamlar fakat başarılı olamıyor.Tabiki bu işin 2+2=4 gibi bir başarı formülü olduğunu düşünmüyorum ama tuhaf geliyor.Şans faktörü bu kadarda etkili olmaması gerek diye düşünüyorum.

Şanstan ziyade tecrübe kanımca. İlk uygulamada kullanıcıya itici gelen faktörleri bir sonrakilerde kullanmamak mesela..

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 06.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 5
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

BrutalStar adlı üyeden alıntı

Şanstan ziyade tecrübe kanımca. İlk uygulamada kullanıcıya itici gelen faktörleri bir sonrakilerde kullanmamak mesela..

Tabiki tecrübe ettikleri kesin birşeyleri.Fakat şuraya dikkat çekmek isterim: Adamlar bizim medyada bile yer etmişler.Bunu nasıl yapabiliyorlar yahu.Ben kendimi yaksam haber yapmazlar ,anlamıyorum.

• Üyelik 26.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** C**
  • Mesajlar 697
  • Beğeniler 149 / 137
  • Ticaret 0, (%0)

johndalton adlı üyeden alıntı

Tabiki tecrübe ettikleri kesin birşeyleri.Fakat şuraya dikkat çekmek isterim: Adamlar bizim medyada bile yer etmişler.Bunu nasıl yapabiliyorlar yahu.Ben kendimi yaksam haber yapmazlar ,anlamıyorum.

Eğer dünya çapında bir iş yaparsanız eminim ki siz de yer edinirsiniz. Zira, türklerin geliştirdiği birçok uygulama var dünyaca üne sahip olan..
johndalton

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al