Sitem birden bire kayboldu

7 Mesajlar 1.330 Okunma
smmexpress

TazZ TazZ www.ahmetcetintas.com Kullanıcı
  • Üyelik 19.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Grafiker Yazılımcı
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 795
  • Beğeniler 324 / 323
  • Ticaret 19, (%100)
Merhaba dostlar,

daha az önce istediğim anahtar kelimelerde yazdığımda ilk 3 içinde görünen site şu anda ilk 500 içerisinde yok. Sandbox mı ban mı filan hepsini kontrol ettim. Ancak gayet düzgün görünüyor. Bir uyarı veya ceza da söz konusu değil! Kopya içerik olarak çaresiz kullanıyoruz böyle bir haber sitesi için. Zira ulusal İHA abonesiyim günlük 700 haber düşüyor ortalama hangi birini düzenleyim ki :(

Bu arada site yaklaşık 1 haftalık fakat dedim gibi google'da istediğim anahtar kelimelerde çıkıyordu Şimdi ise yok.

Sebebi veya çözümü konusunda önerilerinizi bekliyorum.

wmaraci
reklam

kulturelbellek kulturelbellek Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 1387
  • Beğeniler 357 / 363
  • Ticaret 0, (%0)
Backlink paketi, tanıtım yazısı buna benzer bir şey yaptırmadıysanız endişe etmeyin. Yaptırdıysanız sitenizi kapatıp başka bir site açın. Ne yazık ki bu işi ciddiye almayanlar hala backlink paketi bilmem ne alıp duruyor.

RadiKaL RadiKaL WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Çiftçi
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 1304
  • Beğeniler 281 / 398
  • Ticaret 8, (%100)

kulturelbellek adlı üyeden alıntı

Backlink paketi, tanıtım yazısı buna benzer bir şey yaptırmadıysanız endişe etmeyin. Yaptırdıysanız sitenizi kapatıp başka bir site açın. Ne yazık ki bu işi ciddiye almayanlar hala backlink paketi bilmem ne alıp duruyor.

Backlink paketlerinin ben zararı olduğunu düşünmüyorum. Arkadaşın sitesi gibi kopya içerik veya botla çekilen içeriklerle dolu sitelere elbette ters teper. Ama sağlam ve kaliteli bir siteniz varsa backlink paketleri hala iş görüyor.

Örneğin ben sitemin alt sayfaları için sık sık alırım. Tadından da yenmiyor.

• Üyelik 19.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 795
  • Beğeniler 324 / 323
  • Ticaret 19, (%100)

kulturelbellek adlı üyeden alıntı

Yok böyle bir backlink paketi filan almadım. Yani siteye zarar verecek bir şey de yapmadım aslında.

RadiKaL adlı üyeden alıntı

Backlink paketlerinin ben zararı olduğunu düşünmüyorum. Arkadaşın sitesi gibi kopya içerik veya botla çekilen içeriklerle dolu sitelere elbette ters teper. Ama sağlam ve kaliteli bir siteniz varsa backlink paketleri hala iş görüyor.

Örneğin ben sitemin alt sayfaları için sık sık alırım. Tadından da yenmiyor.

Kopya içerik deyip geçmeyelim ben İHA abonesiyim o haberler için para ödüyorum.

wmaraci
wmaraci

RadiKaL RadiKaL WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Çiftçi
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 1304
  • Beğeniler 281 / 398
  • Ticaret 8, (%100)
Hocam para ödüyorsunda o haber yüzlerce sitede yayınlanıyor. Direk kopyaya giriyor istesende istemesende. Keşke günde iki haber girsen kendin girsen daha iyi kazanırsın bence.

kulturelbellek kulturelbellek Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 1387
  • Beğeniler 357 / 363
  • Ticaret 0, (%0)
Her hangi bir işlem yapmadıysanız endişe etmeyin. Ayrıca Google sizin haber sitesi olduğunuzu biliyor. Bir haber ajansından aldığınız içerik sitenizde kopya içerik olmaz. Haber sitesinin mantığı budur zaten.

• Üyelik 19.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 795
  • Beğeniler 324 / 323
  • Ticaret 19, (%100)
Google'ın kopya içerik politikası içerik çalınmasına karşı bir uygulamadır. Benim sitenin bu kategoriye girmemesi gerektiğini, böyle görülmemesi gerektiğini söylüyorum işte. Aradaki farkı vurguluyorum. telif hakkı satın alıyorum. Niye içerik çalmış muamelesi göreyim ki ?
kulturelbellek

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al