Dünyada en çok kullanılan içerik yönetim sistemi olan WordPress, çalışmalarını devamlı sürdürerek 3.7′nin hemen ardından 3.8 sürümünü yayınladı. Bu iki sürümün arasında çok fazla zaman farkı yok denilebilir. Bu güncellemede pekte alışık olmadığımız bir değişikliğe yer verilerek, admin (yönetici) paneli tamamı ile değiştirilmiş ve eskisinden güzel hale getirilmiş bence. Yeni admin paneli tasarımı, eskisine nazaran daha profesyonel bir hava katmış panele. Bunun dışında pek değişiklik yapılmamış sanırsam. Güvenlik açıklıkları üzerinde de çalışma yapılmış olabileceği kanısındayım. Admin panelinde, bir kaç alan ingilizce olarak karşımıza çıktı ancak en kısa zamanda yeni bir güncelleme ile düzeltileceğini tahmin ediyorum. Admin panelinde, tema paneli ve bileşenler paneli daha sade ve anlaşılabilir hale getirilmiş.

Ayrıca yeni sürümle beraber, WordPress default tema da güncellenmiş. Temada ağırlıklı olarak siyah renkler kullanılmış. WordPress’in bu güncellemesinde, admin panelini ve default tema rengini siyah yapması şaşırttı beni gerçekten. Admin paneli hoş olmuş ancak tema için aynı şey söylenemez. Temaya burdan bakabilirsiniz.

Kaynak: http://umittopcan.net/wordpress-3-8-cikti.html