freelance iş ilanları

acil yardım sitem cpu yiyor!

27 Mesajlar 3.163 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Nick123 Nick123 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 19
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
arkadaşlar sitem aşırı cpu yediği için suspend yedi hostcuyla konştum tekrar açtırdım sitedeki sorguları azaltmak optimize etmek için neler yapmalıyım acil yardımlarınızı bekliyorum

wmaraci
reklam

Shd1 Shd1 Bitti Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Lunix
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 26
  • Beğeniler 0 / 7
  • Ticaret 3, (%100)
sitenizin içeriğinde ne kuruludur. eklenti vs. onuda belirtirseniz sevinirim.

agakin agakin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek eğitimci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 95
  • Beğeniler 5 / 16
  • Ticaret 5, (%100)
cache kullanınız...

• Üyelik 19.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 19
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

S h d adlı üyeden alıntı

sitenizin içeriğinde ne kuruludur. eklenti vs. onuda belirtirseniz sevinirim.

agakin adlı üyeden alıntı

cache kullanınız...

Akismet
External Links
Google XML Sitemap for Images
Google XML Sitemap for Videos
Google XML Sitemaps
OZMovie v3 Film Botu
P3 (Plugin Performance Profiler)
SEO Friendly Images
W3 Total Cache
WordPress Ping Optimizer
WP Favorite Posts
WP Smush.it

bu eklentiler mevcut hocam film sitesi cache kurulu ama ayarlar düzgün mü acaba bilmiyorum tam olarak

wmaraci
wmaraci

Shd1 Shd1 Bitti Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Lunix
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 26
  • Beğeniler 0 / 7
  • Ticaret 3, (%100)
Wordpress CPU, Hızlandırma, Verimlilik Optimizasyon

Bir çok insan hosting limitlerinden, vps, sunucu cpu problemlerinden dolayı wordpress te yüksek hit yapmaya başlayınca problemler yaşıyor.

Şimdi aşağıdaki konuları tamamen hallettikten sonra optimizasyon oranı %40 lara yaklaştırılabilir. Toplam oranda %50 cpu kullanan bir sitenin cpu oranını %10 yapmak mümkün değildir (oturup scriptin yapısını değiştirmek gerekir ki; bunu yapana kadar yeni CMS yazılabilir). Fakat %30 %25 yaparsınız genel veriminiz yarı yarıya olur bu oranlar da çok iyidir.

Kullandığınız sistemdeki eklentiler, yazı sayısı, yazıların büyüklüğü, resimler, işlemler, kullanıcı hareketleri, loglar….vs bazı özellikler mecbur çalışmaya devam etmektedir.

Şimdi WordPress kurulu bir Blogda CPU Optimizasyonu – hızlandırma için neler yapabiliriz?

1. WordPress versiyonunuzu güncelleyin eski versiyon sistem kullanmamaya dikkat edin, eski sistemlede güvenlik açıkları, yada yavaşlatıcı etmenler düzeltilip sizin kullanımınıza sunulmaktadır.

2. Eklentilerinizi güncelleyin “eğer” yeni versiyonu çıkmış bir eklentiniz var ise fazla zaman kaybetmeden güncellemeyi gerçekleştirin. Her yeni versiyonda sizin daha verimli kullanımınız için değişiklikler yapılmaktadır. O yüzden yeni versiyonlar çıkar unutmayın.

3. Temanızın yeni versionu var ise güncelleme yapın, örneğin yeni versionunda otomatik küçük resim (thumbnail), TimThumb gibi özellikler eklenmiş ise bu özellikler sayfa açılış hızınızıda cpu hızınızı da etkiler temanın etkisi büyüktür.

Eklentiler

4. Eklentilere ihtiyacınız olduğundan emin misiniz? Her bir eklenti ziyaretçi yada kullanıcı tarafını yavaşlatacak etkiler yaratır. Hangi eklentiye gerçekten ihtiyacınız olduğunu iyi tespit etmelisiniz.

5. WordPress geliştikçe popüler bir çok eklentinin yerini tutacak özellikler ile birlikte güncelleniyor o yüzden eski eklentilerinizin wordpress te çözümü ortaya çıktıysa o eklentinin işlevi kalmamış demektir o eklentiyi kaldırmanız verim sağlayacaktır.

6. Sadece aktif eklentileri kullanın aktif olmayanları alanınızda bulundurmayın ftp den silin. Silmezseniz wordpress otomatik veriyi hesaplayacaktır verimi azaltır.

7. WP-SuperCache eklentisi kullanın hem bandwidth hemde cpu da verim sağlayacaktır.

8. PHP/Database çağrılarını azaltın, eklentileriniz, temanız veya wordpress gereksiz loglarından kurtulun. Fonksiyon çağrılarını azalttığınızda hem site hızlanacak hede cpu verimi artacaktır.

9. Üçüncü Parti eklentileri dikkatlice kontrol edin, hava durumu, maç sonucu, son haberler, rss bilgis, stats…vs bu eklentiler gerçekten size lazım mı? yoksa sadece zevk için mi öyle duruyorlar? Kullanıcılarınızın ihtiyacı olan eklentiler dışında bir eklenti bırakmayın kapatın ve silin.

10. Yukarıdaki tüm ayarlarınıza rağmen CPU problemi yaşamya devam ederseniz çok sade (minimalist) bir wordpress teması kurup denemeler yapın.

not: alıntıdır.

aynı anlatılanı yapmıştım cpu oranını düşürmüştüm tavsiye ederim.

Giyse.com - Giyim Moda, Ayakkabı, Çanta ve Aksesuar Online Alışveriş

kubilayinfo kubilayinfo Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek ------
  • Konum Elazığ
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 275
  • Beğeniler 0 / 23
  • Ticaret 0, (%0)
Hosting sağlayıcınızın verdiği cpu limiti,
standart değil sanırım bu eklentilerle %20 CPU olacağını sanmıyorum.

• Üyelik 19.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 19
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

kubilayinfo adlı üyeden alıntı

Hosting sağlayıcınızın verdiği cpu limiti,
standart değil sanırım bu eklentilerle %20 CPU olacağını sanmıyorum.

valla hocam bende anlamış değilim gereken tüm düzenlemeleri yaptığımı düşünüyorum arkadaşların verdiği linklerdeki konularıda incelemiştim zaten hepsini ayrı ayrı yaptım inş bir daha sorun yaşamam

kubilayinfo kubilayinfo Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek ------
  • Konum Elazığ
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 275
  • Beğeniler 0 / 23
  • Ticaret 0, (%0)

Nick123 adlı üyeden alıntı

valla hocam bende anlamış değilim gereken tüm düzenlemeleri yaptığımı düşünüyorum arkadaşların verdiği linklerdeki konularıda incelemiştim zaten hepsini ayrı ayrı yaptım inş bir daha sorun yaşamam

Hangi firmada barınıyor websiteniz?

• Üyelik 19.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 19
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

kubilayinfo adlı üyeden alıntı

Hangi firmada barınıyor websiteniz?

megatrhost.com da hocam

wmaraci
Konuyu toplam 6 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 6 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al