wmaraci reklam
lidertakipci

Ne Olacak Bu Türk Yazılımcıların Hali

32 Mesajlar 5.140 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

bitirimci bitirimci Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 1170
  • Beğeniler 216 / 214
  • Ticaret 0, (%0)
Öncelikle başlığa bakıp da beni bir yazılımcı sanmayın bu eleştirimi de lütfen saygısızlık olarak anlamayın üzülüyorum çünkü biraz kararlılık gösterseler gerçekten çok büyük işler başaracak olan arkadaşlar bütün alt yapıyı kurduktan sonra bir anda büyümeyi bekliyor olacak ki çekip gidiyorlar.
Program download sitemde kıytırık yabancı programlara bakıyorum da adamlar yeni sürüm çıkarmasa bile mevcut yazılımları seneler geçse bile indirilebilir durumda.
Adamların linkleri ölmüyor ölenler de yeni sürümü çıktığı için ölüyor.
Bizde bırakın program linkini adamın sitesinin domanin süresi dolmuş haberi yok.

Sitemde ne kadar ölü ve ölen link varsa hep yerli.
Arkadaşlar sabır sabır kararlılık kararlılık lütfen

wmaraci
reklam

trgy trgy Mühendis Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Macaristan
  • Ad Soyad T** Y**
  • Mesajlar 390
  • Beğeniler 32 / 209
  • Ticaret 16, (%100)
Sorunun cozumu cok basit. Programlari kendi sunucuna cekersin olur biter.

onuraysu onuraysu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek web yazılım
  • Mesajlar 393
  • Beğeniler 71 / 73
  • Ticaret 6, (%100)
hocam yazılımcı demişsin upload resmi var sizinkisi dosya upload edip para kazanmaktan bahseden yazılımcılar mı yoksa sistemi yazanlar mı :D çünkü dosya upload eden kimse yazılımcı değildir onlar yazılımcıysa ben bilgisayar prog. bölümünü bırakıyım :D :D
ibo71 mumicreative mcr4pisback

kişi bu mesajı beğendi.

Gandak Gandak Web Master & Yazar Kullanıcı
  • Üyelik 25.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Web Master & Yazar
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 230
  • Beğeniler 36 / 49
  • Ticaret 25, (%100)
arkadaşın verdiği resmin yazılımcılarla bir alakası olmamakla beraber hala şu wordpress sistemden vazgeçemezsek bu ülkeden yazılımcı zor çıkar bakıyorum adam diyor ki bir site düşünüyorum şöyle böyle anlatmış baya güzel ama komplex ilgi isteyen altına hemen biri yazıyor "wordpress çak geç" bu mantık bizi bitiren mantık söyleyeyim.
brk

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

smlzsyd smlzsyd WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Tekniker
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** Ö**
  • Mesajlar 91
  • Beğeniler 4 / 15
  • Ticaret 0, (%0)

dangera adlı üyeden alıntı

hocam yazılımcı demişsin upload resmi var sizinkisi dosya upload edip para kazanmaktan bahseden yazılımcılar mı yoksa sistemi yazanlar mı :D çünkü dosya upload eden kimse yazılımcı değildir onlar yazılımcıysa ben bilgisayar prog. bölümünü bırakıyım :D :D

bence arkadasın anlatmak istediği, ufak yazılımlar ve programlar yazan kişilerin sitelerinde program.exe dosyalarını kaldırmaları.. Ben bi program yazdım ve sitemde paylaştım ama 1 hafta sonra baktım cok az tıklama gelıor kaldırıorum. Arkadaş da onu soyluor sanırım. Ne olucak bu yazılımcıların halı dıe

Picef Picef Doğru Bilgi Kutsaldır Kullanıcı
  • Üyelik 30.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Yazar
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 110
  • Beğeniler 5 / 27
  • Ticaret 0, (%0)

dangera adlı üyeden alıntı

Bence, Bilgisayar Programcılığı'nı bırakın ve Türkçe imlâ kuralları kursuna başlayın.
aeSahin Kakarotto Muhsin ASLAN

kişi bu mesajı beğendi.

Doğru Bilgi Kutsaldır

• Üyelik 25.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 230
  • Beğeniler 36 / 49
  • Ticaret 25, (%100)

Picef adlı üyeden alıntı

Bence, Bilgisayar Programcılığı'nı bırakın ve Türkçe imlâ kuralları kursuna başlayın.

Bir saçma fikir daha dil anlaşmak içindir. Herkes imla kurallarını bilecek diye bir kaide yok. Atomu parçalayan Einstein imla kuralı mı biliyordu? Edison imla hataları kursumu almıştı? Mark facebook yazılımını imla kurallarına uyarak mı yazdı? Dar fikirler kendi dünyasında kaybolur gider...
aeSahin Rec

kişi bu mesajı beğendi.

Picef Picef Doğru Bilgi Kutsaldır Kullanıcı
  • Üyelik 30.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Yazar
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 110
  • Beğeniler 5 / 27
  • Ticaret 0, (%0)
Burada değinmek istediğim husus, daha konuştuğu dilin farkında olmayan bir kişinin, Bilgisayar Programcılığı gibi zorlu bir dalı tercih etmemesi gerektiğidir ki o arkadaştan da programcı olmayacağı kanaatindeyim. Farkındalık bazı mesleklerde çok önemlidir.
Batuhan eTrade

kişi bu mesajı beğendi.

Doğru Bilgi Kutsaldır

• Üyelik 25.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 230
  • Beğeniler 36 / 49
  • Ticaret 25, (%100)

Picef adlı üyeden alıntı

Burada değinmek istediğim husus, daha konuştuğu dilin farkında olmayan bir kişinin, Bilgisayar Programcılığı gibi zorlu bir dalı tercih etmemesi gerektiğidir ki o arkadaştan da programcı olmayacağı kanaatindeyim. Farkındalık bazı mesleklerde çok önemlidir.

Çok yanlış düşünüyorsunuz... Bir önceki yorumuma bir göz atın isterseniz. Ayrıca Edison kelime okumada zorluk çeken bir insandı. Bu bir hastalıktı fakat bunun onla alakası yok sadece yetenek işi. Neye yeteneğin varsa onu yaparsın. Mesela benim köyde ki nenem çok kötü Türkçe konuşmasına rağmen çok güzel yemek yapar. Sen çok güzel konuşuyorsun çok güzel yemek yapabiliyor musun?
Rec

kişi bu mesajı beğendi.

Rec Rec Rock Metal and Yazılım. Kullanıcı
  • Üyelik 13.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 146
  • Beğeniler 37 / 36
  • Ticaret 0, (%0)

Gandak adlı üyeden alıntı

Çok yanlış düşünüyorsunuz... Bir önceki yorumuma bir göz atın isterseniz. Ayrıca Edison kelime okumada zorluk çeken bir insandı. Bu bir hastalıktı fakat bunun onla alakası yok sadece yetenek işi. Neye yeteneğin varsa onu yaparsın. Mesela benim köyde ki nenem çok kötü Türkçe konuşmasına rağmen çok güzel yemek yapar. Sen çok güzel konuşuyorsun çok güzel yemek yapabiliyor musun?

Tamamen katılıyorum,yazılım yazmakla imla kurallarının ne alakası var ?,ha evet imla kurallarına uyarsanız daha iyi olur ama,imla kurallarına uymayan yazılım yazamaz gibi saçma bir düşünce olamaz.
onuraysu Gandak

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al