wmaraci reklam
lidertakipci

Bitcoin Nedir?

11 Mesajlar 2.417 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

SemiyunWM SemiyunWM WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Blog Yazarı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 17
  • Beğeniler 0 / 9
  • Ticaret 0, (%0)

Nasıl kullanılacağından bahsettiğimiz Bitcoin temel olarak merkezi olmayan ve deneysel bir dijital para birimi. Bu birim sayesinde Dünya’nın her yerine ve herkese hızlı bir şekilde ödeme yapılabiliyor. Kişiler arası direk işlem yaptığı için herhangi bir yetkili müdahalesine ihtiyaç duymayan Bitcoin’in yazılımı, Satoshi Nakamato tarafından MIT lisansını yaparken geliştirildi.

Şu anda dolaşımdaki Bitcoinlerin değeri 300 milyon Dolardan fazla. Her gün yapılan ortalama 40bin işlemde 1 milyon ABD Doları değerinde ticari işlem gerçekleşiyor. Kullanıcı sayısı sürekli artan bu dijital para biriminin adını yakın gelecekte daha sık duymaya başlayacağız gibi görünüyor.

Bazı insanlar e-ticarete sıcak bakmazken, bazıları da ellerinden gelse her ürün ve hizmeti internetten alır. Benzer bir biçimde ödemeleri bankaya gidip yapmayı sevenler hala varken sanal ve mobil bankacılığı nimet olarak görenler de var. Bunun gibi birçok “elektronik” temalı inovasyonda görüş ayrılıkları yaşanıyor. Bu noktada Bitcoin’in neden tercih edildiğini, nasıl işlediğini biraz daha detaylı incelemek gerekiyor. Bir sonraki yazımda Bitcoin kullanımı ve sistemi hakkında detaylı bilgi vereceğim. Öncesinde size uygun olup olmadığını netleştirebilmeniz için avatajlarından bahsedeceğim.

Bitcoin’in bazı avantajları:

Bitcoin üçüncü kişilere ihtiyaç duymadan transfer yapabilmenizi sağlar.
Her an her yere gidebildiği gibi çok vakit alan bir işlem de gerektirmez.
Maliyeti düşüktür.
Mesai saatleri sınırlaması yoktur.

Kaynak

wmaraci
reklam

Picef Picef Doğru Bilgi Kutsaldır Kullanıcı
  • Üyelik 30.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Yazar
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 110
  • Beğeniler 5 / 27
  • Ticaret 0, (%0)
Mining ekibine katılmak isteyenler için konumuz mevcuttur. http://wmaraci.com/forum/teknoloji-donanim/bitcoin-mining-ekibi-kuruluyor-107241.html

Doğru Bilgi Kutsaldır

CodedByGod CodedByGod WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Programcı Webmaster
  • Mesajlar 80
  • Beğeniler 4 / 15
  • Ticaret 0, (%0)
güncel bitcoin ve alt coin fiyatları bitcoin hesap makinasi mining pool listesi için www.musluk.biz projemiz beta yayınında kullanıma açılmıştır ilgili arkadaşlar fiyat takibi yapabilir

www.codedbygod.com

shateiel shateiel Biologist Kullanıcı
  • Üyelik 03.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 1703
  • Beğeniler 659 / 509
  • Ticaret 9, (%100)
Hala kendi bilgisayarı ile mining yapan var mı? :eek:

Cex.io'yu duymadınız sanırım? :cool:

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 30.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Yazar
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 110
  • Beğeniler 5 / 27
  • Ticaret 0, (%0)

shateiel adlı üyeden alıntı

Hala kendi bilgisayarı ile mining yapan var mı? :eek:

Cex.io'yu duymadınız sanırım? :cool:

Kendi bilgisayarı ile mining yapan kalmadı evet. ASIC donanımlarla yapılıyor.

Doğru Bilgi Kutsaldır

• Üyelik 03.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 1703
  • Beğeniler 659 / 509
  • Ticaret 9, (%100)

Picef adlı üyeden alıntı

Kendi bilgisayarı ile mining yapan kalmadı evet. ASIC donanımlarla yapılıyor.

Verdiğiniz paraya yazık onlara. Şuandaki zorluk seviyesi ile en az 6 ayda amorti ediyor kendilerini :D Ki git gide zorluk artıyor :)

• Üyelik 30.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Yazar
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 110
  • Beğeniler 5 / 27
  • Ticaret 0, (%0)

Verdiğiniz paraya yazık onlara. Şuandaki zorluk seviyesi ile en az 6 ayda amorti ediyor kendilerini :D Ki git gide zorluk artıyor :)

Haklsınız ancak üzerinde çalışmakta olduğumuz proje ile kendi elektriğimizi üreterek bu işin üstesinden gelmeyi düşünmekteyiz. Aksi taktirde üretim imkânsız. ASIC Miner için görüşmemizi tamamladık. Rüzgar türbini firmaları ile de görüşmelerimiz devam ediyor.

Doğru Bilgi Kutsaldır

• Üyelik 03.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 1703
  • Beğeniler 659 / 509
  • Ticaret 9, (%100)

Picef adlı üyeden alıntı

Haklsınız ancak üzerinde çalışmakta olduğumuz proje ile kendi elektriğimizi üreterek bu işin üstesinden gelmeyi düşünmekteyiz. Aksi taktirde üretim imkânsız. ASIC Miner için görüşmemizi tamamladık. Rüzgar türbini firmaları ile de görüşmelerimiz devam ediyor.

Hocam dediğim gibi elinizdeki bitcoinleri cex.io'ya yatırıyorsunuz bununla gh/s alıyorsunuz site sizin yerinize elinizdeki gh/s değeri kadar mining yapıyor ve bitcoin kazandırıyor. Yani sizin ayrıca mining yapmanıza gerek kalmıyor :)

Ayrıca şuan btc to gh/s değeri çooooook düştü şuan girerseniz benim girdiğim döneme göre daha fazla gh/s alırsınız 1 btc ile

• Üyelik 30.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Yazar
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 110
  • Beğeniler 5 / 27
  • Ticaret 0, (%0)

Hocam dediğim gibi elinizdeki bitcoinleri cex.io'ya yatırıyorsunuz bununla gh/s alıyorsunuz site sizin yerinize elinizdeki gh/s değeri kadar mining yapıyor ve bitcoin kazandırıyor. Yani sizin ayrıca mining yapmanıza gerek kalmıyor :)

Ayrıca şuan btc to gh/s değeri çooooook düştü şuan girerseniz benim girdiğim döneme göre daha fazla gh/s alırsınız 1 btc ile

Örnekler ile kazanç grafiğinden bahsedebilir misiniz?

Doğru Bilgi Kutsaldır

• Üyelik 03.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 1703
  • Beğeniler 659 / 509
  • Ticaret 9, (%100)

Picef adlı üyeden alıntı

Örnekler ile kazanç grafiğinden bahsedebilir misiniz?

Örneğin yatırdığınız 1 btc ile gh/s aldınız bu da şuanki kur ile ortalama 29 gh/s'ye eşit.

Çeşitli hesaplama siteleri var nasıl ki biz ekran kartımızla saniyede 300-400 mh/s yapabiliyoruz bunun yerine 29 gh/s koyarak hesaplıyabilirsiniz.

Ben bu işe captcha girip btc kazandıran siteler ve kendi bilgisayarımda mining yaparak girdim şuanda 0.03815046 gh/s'ım çok küçük bir miktar biliyorum çünkü elime nakit geçmediği için btcturk'den vs. btc alamadım bu gh/s'i sadece ortalama 5 gün mining yaparak ve bu güne kadar ücretsiz sitelerden kazandığım btc'ler ile aldım.

cex.io'da SSS'deki bir cevap

I just bought 1 GHs, what do I do to start mining?

As soon as you bought your first GHs from CEX.IO - it will start mining right away. No additional actions are needed. You can go to GHash.IO and see the mining stats. (The stats can be delayed if the hash-rate is lower than 1 GHS)

Bir tablo vardı sitede ama süper ingilizcem ile bulamadım :p

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al