wmaraci reklam

Sitenizin tüm seo sorunlarını bu başlık altında yanıtlıyorum

876 Mesajlar 152.491 Okunma
smmexpress

SuhaMete SuhaMete SEO Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)
İmzamdaki site için düşünceleriniz nelerdir hocam :) özledik seni abi :)

wmaraci
reklam

ugurylmz2121 ugurylmz2121 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek bilgisayar programcısı
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 217
  • Beğeniler 13 / 25
  • Ticaret 0, (%0)
Benimde imzamdaki siteyi bi gozlemlesen :)

BerkantKONAC BerkantKONAC opensourceprojects.org Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Software
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 938
  • Beğeniler 209 / 125
  • Ticaret 18, (%100)
İmzamdaki site için bir görüşünüzü alabilirsem memnun olurum :)

owner of opensourceprojects.org & arduinoproject.net

donmezhasan donmezhasan Has Web Tasarım Kullanıcı
  • Üyelik 12.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Web Tasarım ve Seo
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** D**
  • Mesajlar 362
  • Beğeniler 183 / 66
  • Ticaret 14, (%100)
Uzun zamandır araştırıyorum cevabını bulduğum an seo'nun gerçek anlamı bana göre o olacak.
Şöyle ki ; bir seocu düşünün site ismini ve anahtar kelimenizi veriyorsunuz. Anahtar kelimede sitenize hiç dokunmadan ilk sayfada çıkartıyor. Ne kadar popüler bir kelime olsa da ilk sayfada çıkartıyor. Backlink olayı değil. Sorgulamamda nerdeyse sıfır backlink çıkıyor.
Bu seocu bu işi nasıl yapıyor ?
Seo uzmanları bu sorum size !

wmaraci
wmaraci

AhmetYilmaz AhmetYilmaz Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

hasmer adlı üyeden alıntı

sanirim talep fazla ama benimde cok buyuk bir sorunum var :/ simdi benim bir forum sitem var gunluk 600 e yakin hit aliyordu birden ertesi gun aniden 150 hite dustu ve bir dahada 150 yi gecmedi simdi ise gunde 50 kisi giriyor.Nedeni sizce ne olabilir ?

Yanlış seo. Eğer sunucunuzda bir problem yok ise, yanlış seo sebep olmuştur. Forum sitelerinin seo çalışmaları başkadır. Bir dizi sitesine yapar gibi yahut haber sitesine yapar gibi olmaz. Seo adına neler yaptığınızı bana iletirseniz hatalı olanları eleyip eski konumuna çıkartabiliriz.

Ek Olarak:

matrax adlı üyeden alıntı

@Ahmetyılmaz önceden yazmıştım sitem hakkında sitenin hitleri düştü diye dün 4 k olan site bugün 12 k ile kapattı şuandada 170 online görünüyor. bu yükselişi kaybetmemek için ne yapmam lazım sürekli içerik giriyorum ama yine eskisi gibi olacak diye korkuyorum.

ek olarak büyük çoğunluk tek bir içerik için geliyor yani 120 online 1 içeriğe bakıyor.

Tek içeriğe bakıyor ise, 5-75 gün arası gibi bir sürede o içerik hitleri düşecektir. Tekli algoritmalar var, burda kalitesiz sitelerin varlığını sürdürebilmesi için bir şans atanır. Kaliteli bulduğu bir içeriği ön plana çıkarır. Bu genelde şu sitelerde gerçekleşir;
Sitenin %90 ı kalitesizdir.
Tamamen kopmaman ve kaliteye yönelmen için seni öne çıkarır. Eğer sebep bu ise ki genelde budur, öne çıkan içeriklerinizi mercek altına alın ve o formatla devam edin yayınlarınıza. Resim mi eklemiştiniz, videoyla mı süslemiştiniz, h1 mi kullanmıştınız ne ise o içeriğin sunum şekli, o şekil sizin doğrunuzdur işte.

Site adsense kullanıyordur.
Ortalama ziyaretçiniz varsa, daha fazla gönderdiğinde ne olacağını test etmek belli kaliteli bulunan sayfaları öne çıkarır ve bu 5-75 gün arası (Tamamen tecrübesel bir gün sayısı bu kesin bilgi değil) sonuç analizine göre başarılıysa artmaya, değil ise düşmeye başlar.
Dahası çok var ama diğer sorulara da yer verebilmek için en belirgin iki maddeyi yazdım. Eğer bunlar olamaz kesinlikle diyorsan diğerlerine de değinelim.

Ek Olarak:

adwenture adlı üyeden alıntı

Merhaba, benim bir sağlık sitem vardı. Sitemin hitleri bir anda düştü, sıralamada 2. sıradan 50. sıraya geldim ve index sayımda artık artış gözlenmiyor 900 lerde kaldı. Bunun sebebi ne olabilir ? DÜzeltmek için neler yapmam gerekiyor acaba ?

Sebebi sizsiniz. Bu olaydan hemen önce yaptığınız çalışmalara odaklanın. Yanlış birşeyler yaptığınız aşikar. Hiçbir site haksız yere, durduk yere 48 sıra geriye atılmaz. Bir iki sıra oynamalar olur, rakipleriniz çalışır üste geçersiniz, sonra siz alta alırsınız rakibi bunlar doğaldır. Ama 48 rakibiniz aynı gün çalışma yapıp doğal yollardan geriye düştüğünüzü sanmıyorum. Bu sebeple yapılan çalışmaları ya bana iletin ya siz odaklanın ve o çalışmaları bırakın.

Ek Olarak:

Süha Mete adlı üyeden alıntı

Forumdan bir arkadaş sordu, ben de merak ettim çünkü ben de kullanıyorum. Cloudflare ayarlaması yaparken domainlerimizin name serverlarını değiştiriyoruz. Bunun siteye hit açısından veya herhangi bir açıdan etkisi olur mu hocam?

Onun dışında son güncelleme hakkında bir makalenizi bekliyoruz :)

Ns ye göre değişir. Ücretsiz free bir ns kullanırsın, etki eder elbette, yavaşlık aşırı yük aynı ip de birçok alakasız veya çöp site barınması vs vs. Son güncelleme hakkında direniyorum açıklama yapmamaya(: Çok uzun olacak yoksa.

Ek Olarak:

dihyecevre adlı üyeden alıntı

hocam daha önceleri birinci sayfada iken şimdi 14. sayfalara kadar gerileyen sitem için nasaıl bir öneriniz olabilir. sitem:www.damlaofis.com.tr (ofis mobilyaları kelimesinde)
ayrıca bu sitemi hazır satılan firmalardan aldığım için iç panele fazla bir işlem yapamıyorum ve bende opencart tan site yaptım ve ilk zamanlar gayet arama kelimelerinde güzel çıkarken şimdi örneğin ofis mobilyalarında ilk 500 de bazen çıkmadığı da oluyor. sitem:www.damlaofis.net bu sayfaya yoğunlaşmak istiyorum. siz de düşüncem doğrumudur, sitelerim için önerilerinizi bekliyorum, teşekürler.

Bir site arama motorunda zaman zaman üste çıkabilir veya alt sıralara düşebilir. Eğer bu düşme 1. likten 2.liğe ise, 3, 4, 5.liğe ise sebepler başka, 1.likten 14. sayfa ise sebepler başkadır. Siz 14 e düştü iseniz, sebep tamamen sizsiniz demektir. Bir site rakibi daha fazla çalışırsa geriler, sizin yanlışınızdan değil, başkasının daha fazlalığındandır. Ama sayfalarca geriye atılıyorsanız sebep tam olarak sizinle alakalıdır. Yaptığınız seo çalışmalarını gözden geçirin.

Ek Olarak:

MooNDaY adlı üyeden alıntı

Bir oyun üzerine açtığım fan sayfasının forumunda, her üyenin avatarının altında oyuncu istatistiklerinin görülebilmesi için "http://oyunun-orjinal-sitesi.com/istatistikler=(kullanıcı-adı)" şeklinde link verdim. ortalama her konuda mesaj sayısına bağlı olarak 1-10 arası aşağıda ki gibi linkler olacak. Seo açısından bunun bir zararı olur mu. Bu oyun çok fazla rekabet gerektiren bir oyun değil o yüzden merak ettiğim şey googlenin cezalarından nasip arlırmıyız.
"http://oyunun-orjinal-sitesi.com/istatistikler=(kullanıcı-adı1)"
"http://oyunun-orjinal-sitesi.com/istatistikler=(kullanıcı-adı2)"
"http://oyunun-orjinal-sitesi.com/istatistikler=(kullanıcı-adı3)"
....

İstatistlik gösteriyorsunuz, bu ceza almanıza sebep olmaz.

Ek Olarak:

easlanhan adlı üyeden alıntı

Hocam blogumun seo durumuna bakar mısınız, görüşleriniz nelerdir? Neler yapsam iyileştiririm?

Blogum: www.edo44.com

Ne yapmak istiyorsun? Ben içerik gireyim her içeriğimde üstlerde çıksın mı? Kişisel blog yazınca üstte çıksın mı? Tam olarak hedefin nedir? Bu ana kadar bir çalışma yaptın mı seo adına?

skytr skytr ??? Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek ...
  • Konum ABD
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 207
  • Beğeniler 92 / 22
  • Ticaret 1, (%100)
yeni açılan bir site için nasıl bir yol izlenmeli sıfırdan n

askinsuak askinsuak Frontend Developer Kullanıcı
  • Üyelik 08.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Frontend Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** S**
  • Mesajlar 34
  • Beğeniler 6 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Web Tasarım sitesi için daha neler yapmalıyım? Önerileriniz nelerdir? Google için yada kullanıcılar için neler site için faydalı olabilir yada nasıl bir yol izlemeliyim?

rgbwebtasarim.com WordPress Tema, E-Ticaret Tasarım

trq trq WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Serbest
  • Mesajlar 14
  • Beğeniler 0 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
çelik kapı bu sitem de gerileme var nasıl bir yol izlemeliyim? şimdiden teşekkürler

http://www.noktacelikkapi.com

turkeyland turkeyland WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Dış ticaret
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 3
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

turkeyland adlı üyeden alıntı

www.supercarbeds.com
www.arabayatak.org
SEO önerileriniz var mıdır? Şu an halihazirda bir seo kurumuyla çalışmaktayız.
Önerileriniz faydalı olacaktır. Teşekkürler.

Hatırlatma..

Umutirhan Umutirhan Ares # Kullanıcı
  • Üyelik 07.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad U** İ**
  • Mesajlar 1958
  • Beğeniler 139 / 206
  • Ticaret 3, (%100)
Öncelikle böyle bir konu için teşekkür ederim, konu açmıştım birde buraya yazayım dedim;

Arkadaşlar www.hdciyiz.com benim ama google'a hdciyiz yazınca sitemin en başta çıkması lazım ama çıkmıyor, tanıtımını yaptığım siteler ilk sırada çıkıyor ?

42 film var ve her filmin açıklamasını özgün girmiştim halbuki, anahtar kelimelerim "1080p izle" "720p izle" "1080p film izle" "720p film izle" ama hiçbirinde ilk 500de bile değilim..

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al