Öncelikle iyi akşamlar, hali hazırda büyük bir kuruluşta haber editörlüğü yapıyorum, bir arkadaşımla birlikte kendi sitemizi açmaya karar verdik.

Haber konusunda A'dan Z'ye her şeyi biliyoruz. Google konusunda da tepeye çıkmaktan hitlerin nasıl artırılacağına kadar konuya vakıfız. Ancak sıkıntımız şurada başlıyor: teknik...

Şimdiden soracağım sorular için bağışlayın cahilliğime verin:

1-Domain'i aldık şimdi server bakınıyoruz. WM'den araştırdığım kadarıyla Natron iyi bir firma. Yıllık 106 liraya limitsiz trafik ve disk alanı veriyor. Bu fiyat uygun mudur?

2- Server'ı aldık diyelim. Haber yazılımı (wordpress olmayacak ama orijinal bir yazılım da olmayacak) script firmasından taslak yazılım satın alacağız. Yazılımı server'a biz mi kuracağız? Evet ise nasıl kuracağız?

3-Hedefimiz ilk 3 ayda ziyaretçi kaygısı taşımadan, siteyi gerçek bir haber sitesine döndürmek. Daha sonra aylık 300-600 bin hite ulaşmak. Domain, server ve yazılım dışında başka bir şey almamız gerekiyor mu?

Soruların cevaplarını sitede bulamadım, eğer konu daha önce açılmışsa kusura bakmayın. Şimdiden teşekkür ediyorum.