wmaraci reklam
lidertakipci

Yazılım Kahramanı Türk Bayan

10 Mesajlar 1.245 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

cerezlerim cerezlerim WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Güvenlik
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Ş**
  • Mesajlar 247
  • Beğeniler 116 / 29
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar merhaba. Yazılım işi kesinlikle zor bir süreçtir muhakkak ancak bunu hayatının bir parçası haline getirebilenler ve gerçekten hakkını vererek idame ettirebilenlerin kazanabildiği bir platform. Yazılım yapmak ve geliştirmek vesair eylemler kendini vermenin ötesindedir bazı insanlar için. İşte bu yazımda da sizlere kendisini işine adamış, dikkatle ve inanılmaz bir azimle yapan ve benim de büyük bir hayranlıkla takip ettiğim genç bir bayanı takdim edeceğim. O bayanın ismi Gamze Oruç.

Samsun' a Göndermiyorlar

Gamze Oruç, Aksaraylı ve çocukluğundan beri matematik öğretmeni olma hayaliyle yanıp tutuşan bir genç. Hayallerinin neticesi olarak Samsun Öğretmen Lisesi' ni tutturuyor. Ancak genç kızın ailesi Samsun uzak bir şehir diye göndermiyorlar Gamze' yi ve O da Aksaray Anadolu Meslek Lisesi' ne başlıyor. Okulda yalnızca iki bölüm olması sebebiyle Bilgisayar eğitimine öylesine başlayan Gamze, buradaki eğitiminin ardından Akdeniz ÜniversitesimManavgat Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Programcılığı bölümüne başlıyor arkadaşlar. İşte neler oluyorsa bundan sonra oluyor.

Dünya Birincilikleri Peşi Peşine Geliyor

Eğitiminin ikinci senesinde Microsoft' un düzenlediği " Java & Android Developer ", " Web ve Grafik Tasarım " ve " Yazılım Geliştirme Yarışması " nda üstün bir başarı göstererek dünya birincisi oluyor. Ama Gamze beni affetsin :) uslanmıyor, hala matematik öğretmeni olma hayalleri peşinde koşuyor genç kız. Şükür ki ailesi, nişanlısı ve hocalarının yönlendirme ve destekleriyle Bilgisayar alanında eğitimlerine ve yeni yeni yarışmalara girmeye devam ediyor.

Üç Aşamalı Dünya Birincisi

Sonrasında Gamze, 960 bin kişinin katıldığı üç aşamalı bir yarışmaya giriyor ve üç aşamadan da ayrı ayrı dünya birincilikleri elde ediyor ve ne var biliyor musunuz, Gamze' nin başarısı gibi bir başarı daha önce hiç kimseye nasip olmamış. Dünyada hiç kimse bu yarışmadan üç ayrı aşamada da ayrı ayrı dünya birincilikleri kazanamamış. Bu da tek başına Gamze' nin ne kadar yetenekli bir genç olduğunun ispatıdır sanırım.

Silikon Vadisi de Onu Tanıdı

Son olarak dünyaca ünlü, teknolojinin beşiği Silikon Vadisi' nde yapılan " Dünya İşletim Sistemi ve Algoritma Yarışması " nda yeni bir dünya birinciliği sağlıyor ve kendini kanıtlıyor. Sanırım bundan sonra kesinlikle öğretmenlik düşünmeyecektir Gamze, düşünmesin de. Böylesine bir yeteneğin gerçekten yitirilmesini istemem şahsım olarak. Umarım daha daha üstün başarılarla ülkemizin ve tüm milletimizin göğsünü kabartır Gamze Oruç. Başarılarının devamını diliyorum sana.

Kaynak : http://cerezlerim.blogspot.com/2013/12/yazlm-kahraman-turk-bayan_28.html
birsevda

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

kelebek kelebek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Geliştirici
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 3142
  • Beğeniler 60 / 764
  • Ticaret 5, (%100)
Böyle konularda hala bir çok ülkenin gerisindeyiz içimizde bir çok yetenekli insan olduğu kanaatindeyim maalesef 2-3 meslek dışında ailelerin çoğu bir mesleği kabul etmiyor.

rbx rbx Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 709
  • Beğeniler 24 / 190
  • Ticaret 19, (%100)
Allah yolunu ve bahtını açık etsin inşALLAH.
MetinBiyik

kişi bu mesajı beğendi.

Morbid Morbid proje.co Kullanıcı
  • Üyelik 11.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Creator
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 448
  • Beğeniler 22 / 60
  • Ticaret 5, (%80)
Eski haber değil mi bu? :) Yine de teşekkürler.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 15.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Güvenlik
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Ş**
  • Mesajlar 247
  • Beğeniler 116 / 29
  • Ticaret 0, (%0)
dediğiniz gibi oldukça fazla yetenek var ülkemizde..umarım bu yetenekler ilerde en iyi yerlerde olurlar.

Haber eski sayılır dostum evet ama olsun neticede bir bilgi paylaşımı olsun.. :)

bayramarslan bayramarslan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 16
  • Beğeniler 1 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
Microsoft' un düzenlediği " Java & Android Developer ", " Web ve Grafik Tasarım " ve " Yazılım Geliştirme Yarışması "

Microsoft? Java? Android?
Okeskin birsevda

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 15.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Güvenlik
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Ş**
  • Mesajlar 247
  • Beğeniler 116 / 29
  • Ticaret 0, (%0)

bayramarslan adlı üyeden alıntı

Microsoft? Java? Android?

eee ??

bayramarslan bayramarslan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 16
  • Beğeniler 1 / 12
  • Ticaret 0, (%0)

Microsoft' un düzenlediği " Java & Android Developer ", " Web ve Grafik Tasarım " ve " Yazılım Geliştirme Yarışması "

Microsoft'un Java ve Android için yarışma düzenlemesi bana saçma geldi.
Haberin uydurmaca olduğunu düşünüyorum.

• Üyelik 15.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Güvenlik
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Ş**
  • Mesajlar 247
  • Beğeniler 116 / 29
  • Ticaret 0, (%0)

dostum haber bu yazım yanlışlıkları yapılabilir ya da uydurmaca olsun olmasın önemli olan burda genç bir yeteğemizin ilgimi çektiği ve takdiri ederek makalesini yaptığım. yıne de eleştirin için teşekkur ederım..

ferhatbatbay ferhatbatbay WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek web programlama
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** B**
  • Mesajlar 652
  • Beğeniler 17 / 82
  • Ticaret 6, (%100)

Haber uydurmaca mı değil mi bilmiyorum ama Microsoft'un Java ve Android için yarışma düzenlemesi banada saçma geldi. Windows 8 Phone için düzenlemesi daha mantıklı değil mi?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al