freelance iş ilanları

[Yardım] Php ile site hiti nasıl yapabilirim?

11 Mesajlar 1.679 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

caneraltinel caneraltinel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Girişimci & Web Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 252
  • Beğeniler 33 / 35
  • Ticaret 26, (%100)
Arkadaşlar veritabanına +1 şeklinde veya daha detaylı site istatistiklerini nasıl yapabilirim. hazır siteleri önermeyin lütfen. scripte koyucagım için her site adresi farklı olacakdır.

mysql_query("update urun set hit=(hit+1) where id=1");

bu kodu ayar dosyasına ekledigim zaman ana sayfada f5 yaptıgım zaman +2 olarak kaydediyor.

wmaraci
reklam

davutkara davutkara Öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 15.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 329
  • Beğeniler 20 / 68
  • Ticaret 1, (%100)
ziyaretçinin ipsi tutma gibi şeyler yada atıyorum günlük silinen cacheler ile yapılabilir. Ama çok gelişmiş birşey yapmak zor çünkü bunun binbir türlü istatistiği var

davutkara.com | DAVUT KARA BLOG | Wordpress Uzmanı

• Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 252
  • Beğeniler 33 / 35
  • Ticaret 26, (%100)
Anlık online, günlük tekil ve genel olarak 3 çeşit sadece sayısal işte,
Online : 27
Günlük Tekil : 620
Genel Gösterim : 10472
Gibi basit bişi nasıl yapabilirim.
Veritabanına +1 olarak hit kaydettirme felan yapmıştım ama 2 2 veya 4 4 sayıyordu.

MertKoseoglu MertKoseoglu Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek x
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 659
  • Beğeniler 120 / 168
  • Ticaret 3, (%100)
Kendin yazsan kodunu da hata nerede desen tamam. Google de bununla ilgili milyon tane makale vardir. Arastirmalisin. Tekil gosterim icin cookie ile mysql sorgudu kullan. Cogul gosterim de ise cookie kullanma. Online ziyaretci icinde yine cok kolay bulabilecegin kodlar mevcut. Ben kullanma ihtiyaci duymadigim icin bu konuda tecrubem yok fakat su an baktim epey kaynak var.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 252
  • Beğeniler 33 / 35
  • Ticaret 26, (%100)

MertKoseoglu adlı üyeden alıntı

Kendin yazsan kodunu da hata nerede desen tamam. Google de bununla ilgili milyon tane makale vardir. Arastirmalisin. Tekil gosterim icin cookie ile mysql sorgudu kullan. Cogul gosterim de ise cookie kullanma. Online ziyaretci icinde yine cok kolay bulabilecegin kodlar mevcut. Ben kullanma ihtiyaci duymadigim icin bu konuda tecrubem yok fakat su an baktim epey kaynak var.

hocam kaynaklar var kesinlikle ama +4 +4 felan sayıyor sürekli. neyse ben bi kodlara bakayım olmadı kodları buraya yazayım.

• Üyelik 12.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek x
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 659
  • Beğeniler 120 / 168
  • Ticaret 3, (%100)

cancin12 adlı üyeden alıntı

hocam kaynaklar var kesinlikle ama +4 +4 felan sayıyor sürekli. neyse ben bi kodlara bakayım olmadı kodları buraya yazayım.

mysql sorgunu buraya yazarsan herkes elinden gelen yardimi yapar. Ama sorularini bu sekilde sorarsan ozellikle php konusunda bilen, bilmeyen soruyu okur gecer.

• Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 252
  • Beğeniler 33 / 35
  • Ticaret 26, (%100)

mysql sorgunu buraya yazarsan herkes elinden gelen yardimi yapar. Ama sorularini bu sekilde sorarsan ozellikle php konusunda bilen, bilmeyen soruyu okur gecer.

haklısınız. amacım şu şekilde böyle yapabilirsin diye biri anlatır diye beklemiştim :)

• Üyelik 12.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek x
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 659
  • Beğeniler 120 / 168
  • Ticaret 3, (%100)

cancin12 adlı üyeden alıntı

haklısınız. amacım şu şekilde böyle yaabilirsin diye biri anlatır diye beklemiştim :)

Tekil ve cogul hit kodlarini projemden sana yollayabilirim, ama aynisini google de bulabilirsin. Ayrica ne kadar ogrenebileceksin ki mantigini anlayamadan. Ornegin veritabanina hit_tekil ve hit_cogul sutunlari olusturalim. Mysql sorgumuzu hit-cogul sutununda var olan degeri +1 update yapacak sekilde yazalim. Altina da cookie kontrolu olan sorguyu yazalim. If icinde eger cookie var ise kullanicinin tarayicisinda tanimli tekil hit sutununda ki degeri ekrana bassin. Else eger cookie tanimli degil ise cookie tanimlasin. Sorguyu calistirsin. Degeri ekrana bassin. Mobilden yaziyorum tam orneklendiremedim kusura bakma yinede

• Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 252
  • Beğeniler 33 / 35
  • Ticaret 26, (%100)

Tekil ve cogul hit kodlarini projemden sana yollayabilirim, ama aynisini google de bulabilirsin. Ayrica ne kadar ogrenebileceksin ki mantigini anlayamadan. Ornegin veritabanina hit_tekil ve hit_cogul sutunlari olusturalim. Mysql sorgumuzu hit-cogul sutununda var olan degeri +1 update yapacak sekilde yazalim. Altina da cookie kontrolu olan sorguyu yazalim. If icinde eger cookie var ise kullanicinin tarayicisinda tanimli tekil hit sutununda ki degeri ekrana bassin. Else eger cookie tanimli degil ise cookie tanimlasin. Sorguyu calistirsin. Degeri ekrana bassin. Mobilden yaziyorum tam orneklendiremedim kusura bakma yinede

hocam +1 update ile yaptırıyorum işte ama +2 geçiyor. yukarda konuya ekledim kodu.

• Üyelik 12.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek x
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 659
  • Beğeniler 120 / 168
  • Ticaret 3, (%100)
$SQL = mysql_query("UPDATE urun SET hit = hit+1 WHERE id=1") or die (mysql_error());

Bu kod id değeri 1 olan urun sutununda ki değeri 1 arttırır. Yazmıs oldugunuz kodda hata göremedim ben. Ö.M olarak Teamviewer ID ve Sifre gonderirseniz bakabılırım.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al