freelance iş ilanları

Acele İle Yapılan Seo Çalışmaları - Önemli Konu

6 Mesajlar 1.195 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

webbilgini webbilgini WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 92
  • Beğeniler 1 / 2
  • Ticaret 1, (%100)
Uzunca zamandır birçok web sitesinin hedef kelimelerde arama motorlarında ilk sayfaya çıkmaları için çalışmalar yaptım. SEO çalışmalarında acele etmemek inanın son derece önemli, bunu çeşitli analizler ile gözlemledim.

İlk olarak belirtmeliyim ki SEO uzun süren çalışmalar gerektirir. Yapılan çalışmalardan elde edilecek sonuçların tam olarak yansımalarını görebilmemiz için gerekli olan en kısa süre 6 aydır. Site yayında olduğu sürece de SEO çalışmalarına devam edilmelidir. Arama motorlarında hedef kelimelerde İstenilen sıraya yerleşen sitenize seo çalışmalarını devam ettirmediğiniz takdirde sıralamalarda gerilemeniz mümkündür. “Hedef kelimede istediğim yere ulaştım, benim için seo çalışmaları bitmiştir” demek istenmedik durumlar ile karşılaşmanıza sebep olacaktır.

Seo çalışmalarını yaptığınız sitelerde, site sahipleri işe başlanıldıktan sonra kısa süre içerisinde çalışmanın yansımalarını görmek isteyebilir, bu hemen her seo uzmanının başına gelmiştir. Özellikle daha önce seo çalışması yaptırmamış olan müşteriler bu konuda sorun çıkartabilirler. O nedenle işi almadan önce müşterilerinize süreçler hakkında detaylı bir bilgi vermek gerekir.

SEO işlemleri için sitelerde çalışmalar yapıyor ama sonuçları hemen göremiyor olabilirsiniz. Bu durum sizi ümitsizliğe düşürmemelidir. Google sitenizde yaptığınız değişiklikleri database’inde güncellemeli, bunu beklemelisiniz. Hedef kelimede yükselemedim diye hemen farklı yöntemlere gitmemeniz gerekmektedir. Doğruluğu kesin olarak tespit edilen uygulamaları siteleriniz üzerinde gerçekleştirdiyseniz bundan sonra google’ı beklemeniz gerekmektedir.

Sitelerinizde yaptığınız değişiklikler için google’ın bir test etme süreci vardır. Gerçekten google dostu bir siteniz varmı? Yoksa google’ı kandırmaya yönelik adımlar mı atıyorsunuz bunu incelemesini beklemlisiniz. Bu açıdan süreç beklediğiniz kadar kısa olmayabilir. Google her gün yapılan değişiklikleri database’inde güncelleseydi, bugün aradığımız şeyleri yarın bulamazdık.

Burada yapılması gereken ziyaretçi trafiğindeki artış için en az 6 ay sabırlı olmanız gerektiğidir. Eğer ki bu süreç içerisinde hala istediğiniz kelimelerde üst sıralara gelemediyseniz, “Acaba bir yerlerde yanlış mı yaptım?” sorusunu kendinize sormanız fayda vardır. Sitenizi tekrar inceleyip, varsa hatalarınızı ve yanlışlarınızı düzeltmelisiniz.

Kaynak: www.omer.tk

wmaraci
reklam

seckinn seckinn baktım+gördüm Kullanıcı
  • Üyelik 12.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 42 / K
  • Meslek afilliate
  • Mesajlar 102
  • Beğeniler 2 / 1
  • Ticaret 2, (%100)
güzel bir paylaşım olmuş.bende bu seo çalışması yapanları takip ediyorum sürekli ama çok çabuk sonuç alınması bana tuhaf geliyor.6 ay gibi bir süreye yayılması kesinlikle çok doğru.hey yerde birden backlink patlaması yapmayın deniyor ama bu işi yapan çoğu arkadaş 1000 tane backlink i 1 haftada ekliyor siteye.. +tb

Heryerdeonline Heryerdeonline Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 74
  • Beğeniler 14 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Çok önemli bir konuya değinmişiniz. Teşekkürler.

SERHAT SERHAT Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 356
  • Beğeniler 1 / 30
  • Ticaret 0, (%0)
Faydalı bi Konu..Teşekkurler..

wmaraci
wmaraci

kulturelbellek kulturelbellek Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 1387
  • Beğeniler 357 / 363
  • Ticaret 0, (%0)
Sitedede çok güzel yazılar var. Herkesin okumasını şiddetle tavsiye ederim

webbilgini webbilgini WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 92
  • Beğeniler 1 / 2
  • Ticaret 1, (%100)

kulturelbellek adlı üyeden alıntı

Sitedede çok güzel yazılar var. Herkesin okumasını şiddetle tavsiye ederim

Teşekkür ederim. Sitedeki yazılanların tümü deneyim ve tecrübelerimden oluşmaktadır. Bunlar dışındakilerin ise hepsi birer araştırma sonucu hazırlanmıştır.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al