wmaraci reklam

Bence En İyisi Blogger!

27 Mesajlar 4.038 Okunma
wmaraci reklam

weBurak weBurak Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 130
  • Beğeniler 39 / 34
  • Ticaret 2, (%100)

GökuFTW adlı üyeden alıntı

ücretli bir sistemle ücretsiz bir sistemi karşılaştırmak saçma olur hocam blogger da eklenti sistemi yok diğer arkadaşın dediğini gibi eklentisiz sitelerden bişey olmaz.Ücretsiz olmasına rağmen blogger adaylığını gösterebiliyor.

Muhtemelen yaşın küçük veya sektöre yeni girdin, yanlış anlama küçümsemek amacı ile söylemiyorum lakin yazını okuduğumda bunu hemen anlayabiliyorum. Tahminim blogger altyapısı ile kendine göre güzel bir başarı yakaladın ve bunun gazı ile böyle bir yazı yazdın. İlerleyen zamanlarda kesinlikle WordPress'i deneyecek ve kendi kendine "Blogger'da neymiş be abi ?" diyeceksin. İlaveten WordPress ücretsiz bir altyapı sağlayıcısıdır.
melankolia

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

BRHMCR BRHMCR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum Ukrayna
  • Ad Soyad İ** A**
  • Mesajlar 744
  • Beğeniler 0 / 216
  • Ticaret 3, (%100)

Burak Güngör adlı üyeden alıntı

Muhtemelen yaşın küçük veya sektöre yeni girdin, yanlış anlama küçümsemek amacı ile söylemiyorum lakin yazını okuduğumda bunu hemen anlayabiliyorum. Tahminim blogger altyapısı ile kendine göre güzel bir başarı yakaladın ve bunun gazı ile böyle bir yazı yazdın. İlerleyen zamanlarda kesinlikle WordPress'i deneyecek ve kendi kendine "Blogger'da neymiş be abi ?" diyeceksin. İlaveten WordPress ücretsiz bir altyapı sağlayıcısıdır.

şöyle diyim blogger BAŞLANGIÇ İÇİN GÜZEL. ama blogger bizi bir yere kadar götürür. yani çoğu şeyi kısıtlıyor. wordpress daha önce denedim fakat pek içim ısınmadı ve güzel bir tema bulamadım biliyorum tema seçeneği yüzbinlerce ama ben bulamıyorum nedense:)

Ek Olarak:

şöyle diyim blogger BAŞLANGIÇ İÇİN GÜZEL. ama blogger bizi bir yere kadar götürür. yani çoğu şeyi kısıtlıyor. wordpress daha önce denedim fakat pek içim ısınmadı ve güzel bir tema bulamadım biliyorum tema seçeneği yüzbinlerce ama ben bulamıyorum nedense:)

GokuFTW GokuFTW GROVE4LİFE Kullanıcı
  • Üyelik 08.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad G** K**
  • Mesajlar 291
  • Beğeniler 53 / 39
  • Ticaret 1, (%100)
17 yaşındayım 2 yıldır blogger ile siteler açtım çok defa yakaladım başarıyı ama son yakaladığımla ilerlemeye devam ediyorum wp herkes öneriyor ama o siteyi açtığımda herşey yerine tam otursun isterim yani hata olduğunda yardım konusu açmak yerine çözebilmek deneyim için gerekli şeyler.

SynapseMm SynapseMm Yalan Dünya... Kullanıcı
  • Üyelik 31.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Serbest Meslek
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 1129
  • Beğeniler 200 / 201
  • Ticaret 4, (%100)

Ne yönden en iyisi ? Ücretsiz altyapı, sınırsız trafik bakımından diyorsanız evet büyük bir yükten kurtarıyor. SEO açısından hala çok kısıtlı, özgür değilsiniz. Google, dönemin şartlarına ne zaman uyum sağlarsa sizde o zaman geçiş yapıyorsunuz (blogger altyapısı bazında). Öte yandan en ufak bir sorunda veya topluca bir şikayette size sormadan kapatma hakkına sahipler, yedek dahi alacak vaktiniz olmayabilir. Bu kötü yönler düşündükçe arttırılabilir. Blogger, asla bir WordPress değildir.

Site kapatma diye bişey duymadım ben.Ben 4 senedir blogger kullanıyorum ne benim nede çevremde blogu kapatılan olmadı.Seo açısından kısıtlı derken ? Blogger , Wp 'ye göre çok daha iyidir seo'su.Tabi bilen için.

Blogger çok gelişti.Sınırsız trafik zaten istediğinizi yapmanızı sağlıyor.
GokuFTW

kişi bu mesajı beğendi.

Derdi Dünya olanın Dünya kadar derdi olurmuş.
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 24.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 130
  • Beğeniler 39 / 34
  • Ticaret 2, (%100)

BRHMCR adlı üyeden alıntı

Ek Olarak:

İçinizi dökeceğiniz, sade bir blog tutmak istiyorsanız tabii ki blogger'ı tavsiye ederim. Uğraştırmaz, güncelleme derdi yoktur her şey yerli yerindedir vesaire. Lakin hedef ve hayalleriniz var ise bunları blogger ile yapma imkanınız çok çok düşüktür. Hangi sektörde olursanız olun, başarı geldikçe düşmanlarınız artacaktır. Bugün 100-200 kişi aynı anda siteniz hakkında Google'a bildirimde bulunsa, Google oturup düşünmez bu adamlar haklı mı haksız mı diye, anında kapatır blog'u. Ki yanlış hatırlamıyorsam üyelik sözleşmesi ile bunu uygulanabilir bir hale de getiriyordu. :)

SynapseMm adlı üyeden alıntı

Site kapatma diye bişey duymadım ben.Ben 4 senedir blogger kullanıyorum ne benim nede çevremde blogu kapatılan olmadı.Seo açısından kısıtlı derken ? Blogger , Wp 'ye göre çok daha iyidir seo'su.Tabi bilen için.

Blogger çok gelişti.Sınırsız trafik zaten istediğinizi yapmanızı sağlıyor.

Üstte belirttim ne şekilde kapatılabileceğini, kapatılan dostlarım da oldu. SEO açısından şöyle kısıtlı; yeni bir olay çıkar WordPress'e uygun eklentiler anında yazılır ama Blogger'a uyarlamak için Google'ı beklemek zorunda oluruz. Öte yandan bağlantı ayarları hala eski kafadadır, oturmuş bir kategori sistemi yoktur vesaire. Bu saydıklarım da kötü değil yanlış anlaşılmasın. Sonuçta Google, Blogger altyapısını kişisel günlük tutmak isteyenler için sağlıyor, portal oluşturulması için değil. :)

ovelibudak ovelibudak WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek ------
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 702
  • Beğeniler 384 / 265
  • Ticaret 2, (%100)

Onur Batur adlı üyeden alıntı

Ben Blogger ile WordPress'ı gözümde eşit görüyorum. İkisinide seviyorum. :)

Birebir düşüncem. :)

BRHMCR BRHMCR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum Ukrayna
  • Ad Soyad İ** A**
  • Mesajlar 744
  • Beğeniler 0 / 216
  • Ticaret 3, (%100)

İçinizi dökeceğiniz, sade bir blog tutmak istiyorsanız tabii ki blogger'ı tavsiye ederim. Uğraştırmaz, güncelleme derdi yoktur her şey yerli yerindedir vesaire. Lakin hedef ve hayalleriniz var ise bunları blogger ile yapma imkanınız çok çok düşüktür. Hangi sektörde olursanız olun, başarı geldikçe düşmanlarınız artacaktır. Bugün 100-200 kişi aynı anda siteniz hakkında Google'a bildirimde bulunsa, Google oturup düşünmez bu adamlar haklı mı haksız mı diye, anında kapatır blog'u. Ki yanlış hatırlamıyorsam üyelik sözleşmesi ile bunu uygulanabilir bir hale de getiriyordu. :)

malesef öyle..

• Üyelik 31.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Serbest Meslek
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 1129
  • Beğeniler 200 / 201
  • Ticaret 4, (%100)

Üstte belirttim ne şekilde kapatılabileceğini, kapatılan dostlarım da oldu. SEO açısından şöyle kısıtlı; yeni bir olay çıkar WordPress'e uygun eklentiler anında yazılır ama Blogger'a uyarlamak için Google'ı beklemek zorunda oluruz. Öte yandan bağlantı ayarları hala eski kafadadır, oturmuş bir kategori sistemi yoktur vesaire. Bu saydıklarım da kötü değil yanlış anlaşılmasın. Sonuçta Google, Blogger altyapısını kişisel günlük tutmak isteyenler için sağlıyor, portal oluşturulması için değil. :)

Haklı olabilirsiniz ama , neyi nasıl kullanacağınıza bağlıdır.Ben blogger sitemle istediğim hiti sağlıyorum günlük 17-19 K hitim var ve çok iyide para kazanıyorum reklamlarımdan..Sitenin bana maliyeti yıllık 8 TL oda alan adı.Getirisi çok fazla..Akıllıca kullanırsan blogger çok güzel bir nimet ;)

• Üyelik 24.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 130
  • Beğeniler 39 / 34
  • Ticaret 2, (%100)

SynapseMm adlı üyeden alıntı

Haklı olabilirsiniz ama , neyi nasıl kullanacağınıza bağlıdır.Ben blogger sitemle istediğim hiti sağlıyorum günlük 17-19 K hitim var ve çok iyide para kazanıyorum reklamlarımdan..Sitenin bana maliyeti yıllık 8 TL oda alan adı.Getirisi çok fazla..Akıllıca kullanırsan blogger çok güzel bir nimet ;)

Bakın beni yanlış anladınız. Ben konudaki ilk yorumumdan son yorumuma kadar "Blogger'da hit sağlanmaz, başarı sağlanmaz" diye bir şey söylemedim. Blogger ile 100K hitte sağlayabilirsiniz lakin güvenceniz kesinlikle yoktur. Tekrar belirtiyorum eğer yanlış hatırlamıyorsam veya sözleşme değişmedi ise Google, üyelik sözleşmesinde bu blogların silinme, değiştirilme hakkını kendinde tutuyordu. Sizde üye olabilmek için haliyle bunu kabul ediyorsunuz. 100-200 kişinin aynı anda bildirimde bulunması sitenizi kapattırabilir, kesin kapattırır mı Google elemanlarının o anki durumuna bağlı ama kapattırma ihtimali çok yüksek. Zira tertemiz içerik ile blog'u kapatılan çokça arkadaşım oldu.

• Üyelik 31.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Serbest Meslek
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 1129
  • Beğeniler 200 / 201
  • Ticaret 4, (%100)

Bakın beni yanlış anladınız. Ben konudaki ilk yorumumdan son yorumuma kadar "Blogger'da hit sağlanmaz, başarı sağlanmaz" diye bir şey söylemedim. Blogger ile 100K hitte sağlayabilirsiniz lakin güvenceniz kesinlikle yoktur. Tekrar belirtiyorum eğer yanlış hatırlamıyorsam veya sözleşme değişmedi ise Google, üyelik sözleşmesinde bu blogların silinme, değiştirilme hakkını kendinde tutuyordu. Sizde üye olabilmek için haliyle bunu kabul ediyorsunuz. 100-200 kişinin aynı anda bildirimde bulunması sitenizi kapattırabilir, kesin kapattırır mı Google elemanlarının o anki durumuna bağlı ama kapattırma ihtimali çok yüksek. Zira tertemiz içerik ile blog'u kapatılan çokça arkadaşım oldu.

Sizin şu yazınızdan anladım , blogger günlük yazanlar içindir gibi . Ben site adresimi vereyim 200 kişide şikayet etse banlanmaz iddiasına varım. Ki banlansa bile her gün düzenli olarak yedek alıyorum hiç bir kaybımda olmaz.Neyin korkusu olucak ki ?
NarKo

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al