wmaraci reklam
lidertakipci

Subdomain ve seo ?

13 Mesajlar 2.751 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

panteist panteist WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek grafik/matbaa/php
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 669
  • Beğeniler 80 / 64
  • Ticaret 3, (%100)
Arkadaşlar subdomain ile seo ilişkisi hakkında bilgi paylaşabilecek olanlardan fikirler bekliyorum.

wmaraci
reklam

ogzhntr ogzhntr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Elektrik - Elektronik Tekniker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad O** E**
  • Mesajlar 1858
  • Beğeniler 89 / 532
  • Ticaret 2, (%100)
Geçenlerde paylaşmışlardı
php.hakkinda.com'u arama motorları ayrı bir site olarak görür. Bu yüzden arama motorlarının görecekleri ilk şey o sitenin tamamen php hakkında olacağıdır. O yüzden subdomain o kelimede üst sıralara çıkmak için daha iyi bir yol olduğunu söyleyebiliriz.

hakkinda.com/php'da güzel bir yöntemdir. Arama motorları hakkinda.com'un altında php içeriğinin olduğunu görecektir. Eğer hakkinda.com tamamen php hakkında bir site olacaksa bu yöntemi tercih etmen daha iyi olacaktır. Yok değilse subdomain daha iyi olacaktır. Hem subdomain'ini şu şekilde kullanabilirsin: php.hakkinda.com/php-array-kullanimi

Ayrıca kullanıcı gözüyle bakarsakta php.hakkinda.com olması daha iyi olacak gibi.

Ek Olarak: http://wmaraci.com/forum/arama-motoru-optimizasyonu/subdomain-search-engine-optimization-durumu-35856.html

Rutin Adam Rutin Adam Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Freelance Webmaster
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad S** Ü**
  • Mesajlar 10
  • Beğeniler 1 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
Şimdi savaş - cephe olarak düşünelim. Bence mantık şu ( bence ) ;

- Subdomain oluşturman durumunda arama motorları subdomaini sadece 1 site olarak göreceği için herhangi bir şekilde örneğin php.zimbirti.com 'a makale yazmadığında senin siten Google için php cephesinden düşüş gösterecek.

- Subdomain oluşturmadan zimbirti.com/php yaparsan örneğin , tut ki başka kategorilere makale yazdın ( ben blog mantığı ile düşünüyorum ) php kısmına yazmadın Google amca sitene baktığında " yaov phpye yazmıyor ama şu kısımlara yazmış , phpye de yazsa iyi site aslında " diyiverecek.

Yapılan olayın aktif olarak devam etmesi çok önemli. Aktif olacaksa subdomain iyidir , yok ben öylesine takılıyorum ne idiğüm belli değil diyorsan da ( yani hangi kategoride yazacağın belli olmazsa da ) subdomain uygulamadan tek cepheden güçlü olarak ilerle diyorum.

kenanagkurt kenanagkurt arama motoru optimizasyonu Kullanıcı
  • Üyelik 17.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek arama motoru optimizasyonu
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 163
  • Beğeniler 11 / 19
  • Ticaret 1, (%100)
bir de şöyle düşün hocam.

pr4 bir domainin var. subdomain açtın . direk pr4 mü açılıyor. hayır..

bir çok yere sıfırdan kayıt olman gerek. Eğer seosunu iyi yaparsan sağlam yerlere getirebilirsin. subdomaini normal domain gibi olmasa da aynı ayarda diyebiliriz. ben çok site biliyorum . Adam sitesinin altına subdomain olarak forum açmış.
forum.xxx.com şeklinde ve xxx diye arattığında subdomain üstte ana site altta çıkıyor. Nedeni de aldığı hitler .

Peki eksileri neler aynı ip olduğu için ana domaine yararı da biraz daha az oluyor. Çok vaktim olmadığı için uzun uzadıya yazamıyorum ama kesinlikle subdomain olmasının zararı veya çok fazla yararı yok . iş özgünlükte seoyu iyi yapmakta...

r10 - kenanagkurt | EmirWebTasarim.com
wmaraci
wmaraci

3525 3525 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 27.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 2967
  • Beğeniler 1073 / 440
  • Ticaret 0, (%0)
Subdomain yeni siteler için tavsiye eder misiniz?

• Üyelik 12.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 669
  • Beğeniler 80 / 64
  • Ticaret 3, (%100)

kenanagkurt adlı üyeden alıntı

bir de şöyle düşün hocam.

pr4 bir domainin var. subdomain açtın . direk pr4 mü açılıyor. hayır..

bir çok yere sıfırdan kayıt olman gerek. Eğer seosunu iyi yaparsan sağlam yerlere getirebilirsin. subdomaini normal domain gibi olmasa da aynı ayarda diyebiliriz. ben çok site biliyorum . Adam sitesinin altına subdomain olarak forum açmış.
forum.xxx.com şeklinde ve xxx diye arattığında subdomain üstte ana site altta çıkıyor. Nedeni de aldığı hitler .

Peki eksileri neler aynı ip olduğu için ana domaine yararı da biraz daha az oluyor. Çok vaktim olmadığı için uzun uzadıya yazamıyorum ama kesinlikle subdomain olmasının zararı veya çok fazla yararı yok . iş özgünlükte seoyu iyi yapmakta...

nİHAYETİNDE BLOGGER BAŞARISINI SUBDOMAİN+ÖZGÜNLÜKTEN ALMAKTADIR.

kulturelbellek kulturelbellek Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 1387
  • Beğeniler 357 / 363
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam bizim ülkemizde her şey seo ile ilişkilendirilmeye başlandı. Ben açıkçası aralarında hiçbir ilişki göremiyorum. Sitenin geliştirilmesi, ziyaretçiye kolaylık sağlaması açısından kullanılabilir. Ama seo ile ilgili ben bir ilişki kuramıyorum.
panteist

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 12.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 669
  • Beğeniler 80 / 64
  • Ticaret 3, (%100)

kulturelbellek adlı üyeden alıntı

Hocam bizim ülkemizde her şey seo ile ilişkilendirilmeye başlandı. Ben açıkçası aralarında hiçbir ilişki göremiyorum. Sitenin geliştirilmesi, ziyaretçiye kolaylık sağlaması açısından kullanılabilir. Ama seo ile ilgili ben bir ilişki kuramıyorum.

Ziyaretçi için kolaylık-ergonomi gayet etkili kavramlar. doğru navigasyon yapılandırması bile seo açısından (kullanıcı davranışı için) etkili oluyor

kenanagkurt kenanagkurt arama motoru optimizasyonu Kullanıcı
  • Üyelik 17.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek arama motoru optimizasyonu
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 163
  • Beğeniler 11 / 19
  • Ticaret 1, (%100)

kulturelbellek adlı üyeden alıntı

işte bu ilişkinin adına seo diyoruz. Ama bizde seo deyince backlink alma hit alma işin maddiyatı düşünülüyor. O yüzden sitelerimiz belli bir yerden sonra çakılıyor.

Kaliteli site + kaliteli işçillik = Seo = Bol ziyaretçi

bizde

backlink al + link çak + yazıları spin ettir :) seo
kulturelbellek panteist

kişi bu mesajı beğendi.

r10 - kenanagkurt | EmirWebTasarim.com

• Üyelik 12.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 669
  • Beğeniler 80 / 64
  • Ticaret 3, (%100)

kenanagkurt adlı üyeden alıntı

işte bu ilişkinin adına seo diyoruz. Ama bizde seo deyince backlink alma hit alma işin maddiyatı düşünülüyor. O yüzden sitelerimiz belli bir yerden sonra çakılıyor.

Kaliteli site + kaliteli işçillik = Seo = Bol ziyaretçi

bizde

backlink al + link çak + yazıları spin ettir :) seo

alexa türkiye sıralamasında çoğunluk yabancı siteler. neden acaba :)
Ülkede ki seocular olarak senuke ustasıyız heralde :D
Bkz: https://www.google.com.tr/search?q=yurdum+insanı&espv=210&es_sm=122&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=Yh7MUs2-OIOEtAb3goHQDw&ved=0CAkQ_AUoAQ&biw=1366&bih=680#es_sm=122&espv=210&q=yurdum+insan%C4%B1&tbm=isch&tbs=isz:lt,islt:xga

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al