wmaraci reklam
lidertakipci

C# ile anlık mesajlaşma programı yapabilirmisiniz ?

9 Mesajlar 5.834 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

GokhanKara GokhanKara Whatsappla.com Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad G** K**
  • Mesajlar 1421
  • Beğeniler 760 / 545
  • Ticaret 21, (%100)
Merhaba arkadaşlar.

Skype gibi ( yani o kadar gelişmiş değil mesajlaşmak adına örnek veriyorum ) masaüstü programı yapabilirmiyiz en basitinden ?

Arkadaşlık isteği gönderiyorsun.
Kabul ediyorsun ve yazışmaya başlıyorsun anlık olarak ?

Web tabanlı olabilir, pc tabanlı olabilir yapılır diyen arkadaşlardan fiyat bekliyorum.Tasarımlar tamamen bana ait olacaktır.

Birde bana C# başlangıçtan orta seviyeye getirebilecek ders verecek eleman var ise ücreti ile ders alabilirim bunuda buradan duyurayım :)

En azından bir butona bastığımda siteye gidebilecek yada tasarımın içine iframe olarak bir site sokabileceğim şeylerden başlayabiliriz ..
Teşekkürler, saygılarımla ..

Profesyonel Tasarım & Wordpress Tema / Eklenti hizmeti - http://whatsappla.com/@gokhankaraofficial
wmaraci
reklam

davutkara davutkara Öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 15.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 329
  • Beğeniler 20 / 68
  • Ticaret 1, (%100)
php ile yaparsın c ilede iframe yaparsın bağlantı olmadığındada bağlantı yok şeklinde bir görsel gösterir benim aklıma en rahat bu geliyor :)
GokhanKara

kişi bu mesajı beğendi.

davutkara.com | DAVUT KARA BLOG | Wordpress Uzmanı

Omercitak Omercitak Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci / Php Developer
  • Konum Yalova
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 174
  • Beğeniler 64 / 45
  • Ticaret 1, (%100)
Öncelikle eğer büyük bir projeyse trafik konusunda sıkıntı yaşamayacak bir sunucu kiralamalısın. Bu sunucuyu sadece veritabanı olarak kullan (tavsiyem mysql). C# veya herhangi bi görsel masaüstü programlama dili ile gerekli kodları yazabilirsin.
GokhanKara

kişi bu mesajı beğendi.

kacak41 kacak41 A Little Bit Silence Kullanıcı
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 73
  • Beğeniler 10 / 22
  • Ticaret 0, (%0)
pm atıyorum
GokhanKara

kişi bu mesajı beğendi.

Mesajlarımı alıntı yaparak cevaplarsanız daha çabuk cevap verebilirim.
kodplus.com
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 17.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad G** K**
  • Mesajlar 1421
  • Beğeniler 760 / 545
  • Ticaret 21, (%100)

davutkara adlı üyeden alıntı

php ile yaparsın c ilede iframe yaparsın bağlantı olmadığındada bağlantı yok şeklinde bir görsel gösterir benim aklıma en rahat bu geliyor :)

Buda güzel bir fikir ama yapan adam bulmak zor işte :) Anlık olacak üstelik.. Yapabilirim diyen var ise gelsin projemi geliştirmeme yardımcı olsun..

Cevapladım ..

Ömer Çıtak adlı üyeden alıntı

Öncelikle eğer büyük bir projeyse trafik konusunda sıkıntı yaşamayacak bir sunucu kiralamalısın. Bu sunucuyu sadece veritabanı olarak kullan (tavsiyem mysql). C# veya herhangi bi görsel masaüstü programlama dili ile gerekli kodları yazabilirsin.

Başlangıçta sunucuya gerek yok bence önce bir dereyi görelim öyle paçaları sıvarız :) belki sadece belirli 1000 kisi kullanır ( mesela .. ) baktık istatislikler artıyor o zaman sunucuya geçilir.

Beta test sürümü için normal hosting bile yeterlidir sonuçta sadece üye kayıtlarını ve girişlerini sorgulayacak ve arkadaş listesini veritabanında tutacak.

Profesyonel Tasarım & Wordpress Tema / Eklenti hizmeti - http://whatsappla.com/@gokhankaraofficial

harun128 harun128 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Web Yazılım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** Ç**
  • Mesajlar 139
  • Beğeniler 33 / 22
  • Ticaret 0, (%0)
Eğer anlık bir uygulama istiyorsan websocket kullanmalısın sanırım c# dada socket var bir araştır derim.
GokhanKara

kişi bu mesajı beğendi.

ThisRock ThisRock www.buraksakalli.org Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** S**
  • Mesajlar 254
  • Beğeniler 25 / 47
  • Ticaret 14, (%100)
http://www.mehmetx.com/Makaleler/Asenkron-Socket-ile-TCP-Chat-Uygulamasi-Part-1/28 hocam buyrun
GokhanKara

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 17.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad G** K**
  • Mesajlar 1421
  • Beğeniler 760 / 545
  • Ticaret 21, (%100)

harun128 adlı üyeden alıntı

Eğer anlık bir uygulama istiyorsan websocket kullanmalısın sanırım c# dada socket var bir araştır derim.

Program yazıyorum bilgi verin diye bir konu açsaydım yorum güzeldi ama ben C# programı adına hiçbir harf bilmiyorum ki :) Ben yazabilen arkadaş aramaktayım ..

Çok teşekkür ederim ama hiç bilgim yok varsa sizin bilginiz bana teklifte bulunabilirsiniz.

Bu bir proje olacaktır, insanlar skype kullanmak istemiyor pc çok kasıyor ( mesela ben tiksiniyorum skype'den ) bu programımı kullanmak isterim.

BoluBeyi BoluBeyi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum Bolu
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 118
  • Beğeniler 37 / 42
  • Ticaret 0, (%0)
Detaylı bir şekilde ö.m ile gönderebilirseniz fiyat belirleyip geri dönüş yapabilirim. Kayıt olurken hangi bilgilere ihtiyaç duyulacak? Arayüz kabaca ne şekilde olacak? vs.. Ayrıca Ankara'da iseniz özel ders de verebilirim (c# ve mssql).
GokhanKara

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al