freelance iş ilanları

Uzaktan çalışacak sorumlu PHP webmaster takım arkadaşı aranıyor.

5 Mesajlar 802 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

TradeOne TradeOne Yazılım geliştiricisi Kullanıcı
  • Üyelik 02.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Yazılım geliştiricisi
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 123
  • Beğeniler 59 / 66
  • Ticaret 4, (%100)
Cep telefonları konusunuda yeni başlatacağım bir proje ve daha sonra başka uluslararası projelerde de birlikte çalışmak (ilerisini şartlar gösterecek) için vakit darlığından bir takım arkadaşı arıyorum, PHP ve Web teknolojilerine hakim, 18 yaş üzerinde, sorumluluk bilincine sahip, evinden haftada toplam en az 20 saat çalışabilecek (fazlası kendi hayrına olacak), dürüstlüğünden emin olabileceğim, prensip sahibi, projeye kendi işi gibi sarılacak, yaptığı işleri açık açık gösterebilecek (şablon sitesinden yanar döner portföy şablonu satın alıp içi PHP Coder diye editlenmiş lorem ipsum siteleri görmek derdinde değilim ) bir gelir ortağı (takım arkadaşı) aranmaktadır.

Benim sağlayacaklarım:
- sektörle uyumlu premium domain
- Hosting veya gerekirse VPS veya Dedicated Server tayini.
- projenin yönetimi konusunda tamamen ben yönlendireceğim arkadaşı. Arkadaş bilgilendirme anlamında kesinlikle ortada kalmayacak veya bilgi/iletişim eksikliği yaşamayacak.
- gerekli konularda bütün yatırımı ben yapacağım.
- şablon gerekirse satın alınacaktır.
- karşılıklı anlayış ölçülerinde proje kendini döndürecek güce gelene kadar arkadaşımız maddi olarak desteklenecektir (maddi destek maksimum 3 ay verilecektir, kesinlikle maaş olarak düşünülmemelidir, zaten proje 3 ayda kendi kendine dönecek hale gelmemişse projeden vazgeçilecektir.)
- Kesinlikle kendisini kullanma gibi bir niyetim ve beklentim yoktur. Dürüstlük ilkelerinden sapmadıkça kesinlikle kendisiyle çalışılacaktır. Gelir yüzdelerini hakkaniyet prensibine uygun olarak kesinlikle arkadaşa haksızlık etmeden arkadaşın yeterliliği ve projeye kattıklarına bakarak ben belirleyeceğim.

Arkadaştan beklentilerim:
- resmi makamlardan alınmış açık Nüfus ve açık ikametgah bilgisini gösterir bir belge ve kullandığı birincil cep telefonu numarası arkadaştan talep edilecektir. Bu konuda sıkıntı varsa kendisiyle çalışmamız baştan mümkün olmayacaktır.
- Daha proje olgunlaşmadan SEO yapmanın anlamsızlığı, black hat SEO 'nun zararları konusunda bilgi sahibi olacak, haberim ve onayım olmadan iyi niyetle de olsa kafasına göre projeyle ilgili seo backlink vs. yapmayacak hiç bir şekilde.Ayrıca sağdan soldan duyduklarıyla bana gelmeyecek.
- proje final haline gelmeden projeyi tamamen gizli tutacak.
- cep telefonu sektörüne ilgili olacak. Yeni çıkan modelleri takip etme olacak çünkü gerek ingilizce (newegg gibi) gerekse Türkçe kaynaklardan içerik ekleyeceğiz.
- eleştiriye açık olma, öğrenme ve kendini geliştirme arzusu.
- MVC mantığını bilme, OOP prensiplerine yatkınlık.
- profesyonellik: Türkçe dil bilgisi kurallarına hakim olma, Türkçeyi etkin kullanma, kendi dünya görüşünü, politik görüşünü işe kesinlikle yansıtmama. Az laf çok iş temeline sarılma.
- Php kodlama, CSS 3, Html5, ve foundation 4 , jQuery + Ajax, mySQL, htaccess, rewrite, long-polling konularında yatkınlık, şablon entegrasyonu editleme - Bütün takıldığı konularda elimden geldikçe yardımcı olacağım.
- Projeye Türkçe içerik sağlama
- Kolaycılık hazırcılıktan uzak bir karakter yapısına sahip olma, bir kod yanlışsa kaç satır olduğuna bakmadan silecek yeniden yazacak.Copy paste programcı olmayacak.
- İletişim noktalarımızı takip etme (E-mail, Facebook, twitter vs.)
- Yazacağı kodlar tamamen anlaşılır olmalıdır.Lazy coding, cowboy coding kesinlikle yapmamalıdır. en basitinden (a= a +1) ($a += 1) arasindaki farkı bilecek.
- yüzde yüz dürüstlük , yapamam demeyi bilecek, bilmediği noktada beni de kendini de yanıltmayacak.
- bahanelerin arkasına saklanmayacak. Geciktiyse geciktim diyecek ama tekrarı konusunda bizi sıkıntıya sokmayacak. Hepimiz insanız birisiyle problem yaşarız günümüz mahvolur moralimiz bozulur gecikmeler olur bunlar anlaşılır şeyler ama kötü kalplilik görürsem maalesef çalışamayız.
- hayatının 20 yılını bu işe vermiş, yapılabilecek her türlü üçkağıttan, ihanetten - birebir tecrübe ederek -haberi olan, işini ve itibarını herşeyin üstünde tutan, iş konusunda kalite seçici zor bir insanla anlaşabilecek sabra sahip olacak. İddiacı olmayacak, ben oldum, ben guruyum, ben masterim demeyecek olgunlukta olacak, bilmediği şeylerin olduğunu bilecek.

Hayırlısıyla arkadaşımızla mantıklar uyarsa diğer projelerimde de kendisiyle başka şartlarla çalışacağım. Büyük konuşmak gibi olmasın ama böyle bir arkadaşı bulmam durumunda kendisi için çok güzel kariyer fırsatlarının kapısını açabilirim, deyim yerindeyse hamilik edebilirim.

Baştan söyleyeyim beklentiler yerine geldiğinden emin olmadıkça, yetkinliğine ve dürüstlüğüne inancım olmadığı sürece maddi destek kesinlikle yapılmayacaktır. Sadece para için gelmeniz karşılıklı olarak vakit kaybı olacaktır.Ben projelik webmaster aramıyorum, önce bir projelik daha sonra diğer projelerimde de benimle birlikte kazanacak güven sağlayabilecek sırtımdaki yükü azaltacak (bir de kendi derdini bana eklemeyecek) bir takım arkadaşı arıyorum.
Şimdiden ilgilenen arkadaşlara teşekkür ederim.

wmaraci
reklam

marten marten yok Kullanıcı
  • Üyelik 23.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Maden Mühendisi
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 126
  • Beğeniler 24 / 24
  • Ticaret 1, (%100)
geçen haberlerde gördüm bir bilgisayar programcılığı 2. sınıfta okuyan bir kızımız bu yıl yine dünya çapında yapılan bir programlama yarışmasında açık ara 1. olmuş. senin aradığın özellikler onda olabilir bi görüş istersen :)

sanırım haber buydu...

http://www.hurriyet.com.tr/teknoloji/25099323.asp

TradeOne TradeOne Yazılım geliştiricisi Kullanıcı
  • Üyelik 02.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Yazılım geliştiricisi
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 123
  • Beğeniler 59 / 66
  • Ticaret 4, (%100)
Değerli arkadaşım, ironinizi anlıyorum ancak ben guru aramıyorum zaten ilanımda da bunu belirttim, en önemlisi dürüstlük, benimle birlikte kazanacak, karakteri düzgün olacak, olgunluk olacak, bilemediği yerde ben zaten göstereceğim yardımcı olacağım. Hem kazanç sahibi olacak hem vizyonu hem de bilgisi gelişecek. Projelik webmaster zaten hiç bir taahhüde girmeden parası karşılığında bulunur, içeriği de makale yazan arkadaşlardan temin ederim zaten, benim aradığım o değil. Ben takım arkadaşı arıyorum.
Doğru kişiyi bulursam normal şartlarda 5 yılda profesyonel olarak çalışıp da gelebileceği bir ortama ben onu kendi imkanlarımla kestirmeden çıkaracağım. Elinden tutmak demeyelim ama sırt sırta vereceğiz birbirimize destek olacağız.

Ayrıca uluslararası projelerden kastım Otomobil firmaları, Finans kuruluşları gibi müşterilerden bahsediyoruz. İşin çıtası doğal olarak zaten yüksek. Her geciken saat için (gün bile değil saatler yazılıyor anlaşmada) ödenen sağlam tazminatlar, ve büyük rekabet söz konusu, Bu sebeple ben eğer aradığım nitelikleri açık açık yazmayıp sonradan başvuracak 10 arkadaşla sorun yaşayıp onların ve kendi vaktimi boşuna harcayacağıma ben baştan yazdım çıkmazsa da kısmet derim yokmuş derim yoluma tek başıma devam ederim, kalkıp bir hintliyle veya çinliyle çalışmayı şu an için düşünmüyorum olursa ancak dilimiz kültürümüz ortak olan bir arkadaşla çalışabilirim.

ermaneray ermaneray proje danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek satınalma/proje danışmanlık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 2627
  • Beğeniler 77 / 644
  • Ticaret 12, (%100)
Eminim güzel bir projedir sizin çalışma tarzınız çok hoşuma gidiyor
Aradığınız niteliklerde sektöre ne kadar hakim olduğunuzun örneği
Böyle bir eleman ancak sizinle çalışabilir
Başarılar dilerim.
TradeOne

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

samini samini Seo - Web Tasarım Kullanıcı
  • Üyelik 01.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Seo, Web tasarım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 322
  • Beğeniler 185 / 95
  • Ticaret 104, (%100)
Merhabalar isteklerinizi çok güzel bir şekilde ifade etmişsiniz. Bu ifade sorumluluk sahibi bir insanın ifade şeklidir. Gelelim asıl mevzuya. İki ay oldu işimden ayrılalı ve bu süre içerinde internet üzerinden gelir kazanacağım işler araştırmaya, esnafları dolaşıp web site işlerini almaya başladım. İlk etapta ilanınızın başlığı dikkatimi çekti. Lakin içeriği okuyunca uzman olarak sizin aradığınız kriterlere sahip biri olmadığımı fark ettim. Aslında iş hakkında (neler yapılacağı) ile ilgili bilgi verirseniz belki çalışabiliriz de. Aradığınız takım arkadaşının üstleneceği iş rolü nedir. Bu konuda buradan veya mesaj ile bilgi verirseniz sevinirim. Rabbim gönlünüze göre bir takım arkadaşı nasip eder inşallah.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al