wmaraci reklam
lidertakipci

Paravan Blog Hakkında Küçük Bir Soru

7 Mesajlar 1.679 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

dejawu32 dejawu32 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Çalışmıyor
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** Ü**
  • Mesajlar 112
  • Beğeniler 7 / 18
  • Ticaret 6, (%100)
arkadaşlar merabalar herkese
foruma yeni katıldım ve forumda paravan bloglar hakkında araştırma yaptım
ama tam olarak istediğim bilgiyi göremedim

tecrübeli arkadaşlara sormak daha doğru olur diye düşünerek konu açıyorum

1. sorum

blogspot dan hedef kelimemde yaklaşık 6 ay kadar önce site açtım 2 yazı ekledikten sonra ilgilenmedim. bu siteye özgün ana siteme link vermeden şu kadar gün makale ekle ve ana sitene o zaman link ver şeklinde bir yönlendirme rica ediyorum. tabiki etkisi olacaksa. ana siteme bu 2 yazıda link verdim onları silip baştan dış link vermeden yapmayı düşünüyorum.

2. sorum
başka bir paravan blog için yazıyorum
1-2 ay kadar ana siteye link vermeden özgün içerik eklemesi yapacağım inş
paravan blogdaki yazılar kendi arasında linklenecek sadece site içi linkleme
paravandaki yazıları güçlendirmek adına

kafa karıştıran nokta ise şu

ana sitemdeki hedef kelimemin para kazanmak olduğunu düşünelim
1 paravan siteme para kazanmak konulu yazı ekledik
ana siteme link vermedim
aradan 1 ay kadar geçti
bu para kazanmak kelimesinin geçtiği paravan blogtaki yazıyı düzenleyip
o yazıdaki para kazanmak kelimesinden ana siteme link
ve
yine o yazıdaki yazı sonuna www.siteismi.com şeklinde yada www.siteismi.com/hedefkelime
adresine link eklemek istiyorum
hangisi doğru olur?

link ile bağlamakmı?
yoksa direk url girmek mi?
yada her ikisinide kullan dermisiniz?

ayrıca 1-2 ay yayında kalan siteyi editlemek o paravandaki yazıyı yada
link verdiğim ana siteme herhangi bir olumsuzluk yaparmı?

ek not hedef kelimellerimde açtığım paravanların altına yine o kelimelerle ilgili paravan siteler kuracağım uzun vadeli bir iş link whell çalışması içerisinde olmayı düşünüyorum.
fakat yukarıdaki konularda aydınlanmam gerekli.

wmaraci
reklam

BoluBeyi BoluBeyi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum Bolu
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 118
  • Beğeniler 37 / 42
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam paravan bloglardan fayda sağlamak istiyorsanız düzenli olarak en az 1 ay yazı girmenizi öneririm. Index sayısı ne kadar çok olursa o kadar iyidir. Tabi bunun için de blogspot değil de wordpress site daha faydalı olacaktır. Yani şu anki sitenize size tavsiyem, günde 1 yazı girerek 1 ay sonrasında link çıkışı yapmanız olacaktır.

İkinci sorunuzda ise yazıyı editlemek mantıklı. Çünkü yazı güncellenirse index hızınız artar, yazı editlemenin yanı sıra siteye yorumlar da yazmanız faydalı olacaktır diye düşünüyorum.

Link wheel nasıl daha etkin yapılır diye burada bir yazı yazmıştım geçenlerde okumanızı tavsiye ederim: http://bolubeyi.net/seo-teknikleri-link-wheel-nedir-ve-nasil-yapilir.html

• Üyelik 09.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Çalışmıyor
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** Ü**
  • Mesajlar 112
  • Beğeniler 7 / 18
  • Ticaret 6, (%100)
@bolubeyi teşekkür ederim

düzenli hergün en az 1 içerik ekleyin en az 1 ay sonra link çıkışı yapın
peki bu siteye ne zamana kadar içerik eklemem gerekli
mesela 2-3 ay sonunda 2 günde 1 yada 3 günde 1 içerik eklemesi yapmak gib bir alternatif varmı
çok sayıda blog açacağım için zamandanda biraz kırpmak istiyorum ilerde

siteye yorumlar da yazmanız faydalı olacaktır
bu sözünüze katılıyorum. fakat yorum yaparken farklı ip leri kullanarak mesela elite proxy leri ve chrome user agent eklentisi ile kendim özgün yorumlar eklememi nasıl buluyorsunuz. yada yorum yapacak herhangi başka bir teknik önerebilirmisiniz?

ek olarak
facebook açılacak sayfa içerisine
twitter ile link paylaşımı yapılması her paravan için özel twitter hesapları ile
ve 1 imleme sitesi daha digg olabilir mesela

çok sayıda blog açacağımı göz önüne alırsanız tüm bu hesapları tek bir ip den yönetmem ve imlemem hakkında ne düşünüyorsunuz

• Üyelik 05.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Bolu
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 118
  • Beğeniler 37 / 42
  • Ticaret 0, (%0)

dejawu32 adlı üyeden alıntı

@bolubeyi teşekkür ederim

düzenli hergün en az 1 içerik ekleyin en az 1 ay sonra link çıkışı yapın
peki bu siteye ne zamana kadar içerik eklemem gerekli
mesela 2-3 ay sonunda 2 günde 1 yada 3 günde 1 içerik eklemesi yapmak gib bir alternatif varmı
çok sayıda blog açacağım için zamandanda biraz kırpmak istiyorum ilerde

siteye yorumlar da yazmanız faydalı olacaktır
bu sözünüze katılıyorum. fakat yorum yaparken farklı ip leri kullanarak mesela elite proxy leri ve chrome user agent eklentisi ile kendim özgün yorumlar eklememi nasıl buluyorsunuz. yada yorum yapacak herhangi başka bir teknik önerebilirmisiniz?

ek olarak
facebook açılacak sayfa içerisine
twitter ile link paylaşımı yapılması her paravan için özel twitter hesapları ile
ve 1 imleme sitesi daha digg olabilir mesela

çok sayıda blog açacağımı göz önüne alırsanız tüm bu hesapları tek bir ip den yönetmem ve imlemem hakkında ne düşünüyorsunuz

İlk sorunuzda sitelere içeriği sürekli olarak girmenizi tavsiye ederim, yani "birkaç ay yazı ekledik, paravan bloglar kaliteli sitelere dönüştü, bu kadar yeterli" demek yanlış olur. Çünkü bu bloglara içerik girmeyi keserseniz, kalite düşer, bu da ana siteyi negatif yönde etkiler.

İkinci olarak yorumları farklı ip'den yapmaya gerek var mı hiç bilmiyorum, Google'ın yorumların geldiği IP'yi de hafızada tuttuğunu düşünmüyorum. İlla IP değişikliği gerekecekse bunun için masaüstü bir program yazılarak oto yorum programı yapılabilir. Ben şu sıralar paravan bloglara makale oluşturup blogspota eklemek için bir program yazıyorum. Aynı şekilde yorumlar için de yapılabilir.

Son olarak sosyal ağlar için bu dediklerinizi yapmak çok uğraştırıcı olur. Her ne kadar faydalı olsa da ben bulaşmazdım o işe :) En fazla birer tane fb, twitter ve google hesabı açar her birinde tüm sitelerdeki yazıların linklerini paylaşırdım.
Yasemin81

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 09.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Çalışmıyor
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** Ü**
  • Mesajlar 112
  • Beğeniler 7 / 18
  • Ticaret 6, (%100)

BoluBeyi adlı üyeden alıntı

İlk sorunuzda sitelere içeriği sürekli olarak girmenizi tavsiye ederim, yani "birkaç ay yazı ekledik, paravan bloglar kaliteli sitelere dönüştü, bu kadar yeterli" demek yanlış olur. Çünkü bu bloglara içerik girmeyi keserseniz, kalite düşer, bu da ana siteyi negatif yönde etkiler.

İkinci olarak yorumları farklı ip'den yapmaya gerek var mı hiç bilmiyorum, Google'ın yorumların geldiği IP'yi de hafızada tuttuğunu düşünmüyorum. İlla IP değişikliği gerekecekse bunun için masaüstü bir program yazılarak oto yorum programı yapılabilir. Ben şu sıralar paravan bloglara makale oluşturup blogspota eklemek için bir program yazıyorum. Aynı şekilde yorumlar için de yapılabilir.

Son olarak sosyal ağlar için bu dediklerinizi yapmak çok uğraştırıcı olur. Her ne kadar faydalı olsa da ben bulaşmazdım o işe :) En fazla birer tane fb, twitter ve google hesabı açar her birinde tüm sitelerdeki yazıların linklerini paylaşırdım.

5 tane paravan blogumuz var diyelim
hepsini 1 twitter , 1 facebook ve 1 pinterest hesabımızdan yazılar yayınlandıkça linkleri paylaşıyoruz. paravanlarımızı google sıralamayı etkilemek için 1 kişinin yönettiği anlaşılma gibi bir risk yokmu sizce?

ek olarak bunun kolay bir yolunu buldum yazayım
rss linkini dlvr.it ile face twitter a bağlayıp bağlanabilir

• Üyelik 05.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Bolu
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 118
  • Beğeniler 37 / 42
  • Ticaret 0, (%0)

dejawu32 adlı üyeden alıntı

5 tane paravan blogumuz var diyelim
hepsini 1 twitter , 1 facebook ve 1 pinterest hesabımızdan yazılar yayınlandıkça linkleri paylaşıyoruz. paravanlarımızı google sıralamayı etkilemek için 1 kişinin yönettiği anlaşılma gibi bir risk yokmu sizce?

ek olarak bunun kolay bir yolunu buldum yazayım
rss linkini dlvr.it ile face twitter a bağlayıp bağlanabilir

Anlar mı bilmiyorum, anlasa da sorun edeceğini sanmıyorum Google Amcanın :) Kolay yolu tamamen unutmuşum, bir zamanlar ben de rss grafiti kullanmıştım.

kendoka kendoka Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Geleneksel Tedavi Usulleri Uzmanı
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)
ben de nerde sorsam nerde sorsam diyordum.soracak yeri buldum. bolu beyi'nin sitesi dahil bir çok siteyi incelemiştim. merak ettiğim şu. her blog için farklı bir e mail mi gerekiyor. aynı pc den farklı e mailler alıp o ayrı e maillerle blog açacağız doğrumu.

ikinci sorum; bir yerde hep farklı sitelerden blog açın yazıyordu. yani hep wp yada blogspot değil değiştirn diye. buna gerek var mı zaten farklı e mailler olunca siteler benim olmuyor ki. (yani google inş. anlamaz)

şimdiden tşk ederim.

Ek Olarak:

Hocam paravan bloglardan fayda sağlamak istiyorsanız düzenli olarak en az 1 ay yazı girmenizi öneririm. Index sayısı ne kadar çok olursa o kadar iyidir. Tabi bunun için de blogspot değil de wordpress site daha faydalı olacaktır. Yani şu anki sitenize size tavsiyem, günde 1 yazı girerek 1 ay sonrasında link çıkışı yapmanız olacaktır.

İkinci sorunuzda ise yazıyı editlemek mantıklı. Çünkü yazı güncellenirse index hızınız artar, yazı editlemenin yanı sıra siteye yorumlar da yazmanız faydalı olacaktır diye düşünüyorum.

Link wheel nasıl daha etkin yapılır diye burada bir yazı yazmıştım geçenlerde okumanızı tavsiye ederim: http://bolubeyi.net/seo-teknikleri-link-wheel-nedir-ve-nasil-yapilir.html

bu paravan bloglara yazı eklemek kolay da bloglar hit almazsa faydası olur mu bize. yani 500 özgün yazı ile index almış ama hit yok. bu sitelerden gelen link işe yarar mı.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al