wmaraci reklam
lidertakipci

Yeni Google Güncellemesi 10.01.2014 !

80 Mesajlar 13.714 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

kulturelbellek kulturelbellek Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 1387
  • Beğeniler 357 / 363
  • Ticaret 0, (%0)
Matt Cuts açıklama yapmış hadi hayırlısı

wmaraci
reklam

Gusso Gusso WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** C**
  • Mesajlar 21
  • Beğeniler 0 / 5
  • Ticaret 4, (%100)
Yazın için teşekkür ederiz.

Bir şey dikkatimi çekti ; Video'yu izlerken bir şey dikkatimi çekti Matt'in üzerinde ki tişört Firefox'un logosu mu ben mi yanlış görüyorum?

Öte yandan nofollow linklerin önemi uzun süreden beni bilinen bir durum, Unutmayın ki seo bir pazarlama işidir. Ben Seo işini hep TV'lerde ki temizlik reklamlarına benzetirim;
Hani kadının evine gider bulaşıkları yıkayıp pırıl pırıl yapar ya?!! Bu ne kadar samimi değilse(çünkü biliyorsun o kadın cast oyuncusu) seninde sürekli dofollow link vermen o
kadar samimi değildir.

Benim tavsiyem kendinize bir düzen kurun ve bu işi yapabildiğiniz kadar doğal yapmaya çalışın. Sonuçta bütün arama sisteminin temeli olan "backlink"dir. Google'ın temeli budur ve bunu kolay kolay yıkamazlar. Bu iş bitmez anlayacağınız ama tabi ki zorlaştırmak için sürekli çaba sarf edeceklerini de unutmamak gerekir.

Sonuç olarak ne yaparsanız yapın "doğalmış" gibi yapın. Bu şekilde hiç bir algoritma seni yıkamaz..

DrDizzy DrDizzy Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek aşçı
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Y** Ç**
  • Mesajlar 70
  • Beğeniler 12 / 6
  • Ticaret 5, (%100)
google olmadan anlaşılan wep yok esir almış herkesi matt çüş amca

VNOkyanus VNOkyanus Research Analyzer Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Research Analyzer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 270
  • Beğeniler 64 / 58
  • Ticaret 8, (%100)

weblozi adlı üyeden alıntı

Google anlasilan artik dofollow baglantilarinin tamamini spam olarak algilamaya veya gecersiz kilmaya baslayacak, amac arama sonuclarini manipule eden tum yapay (dogal olmayan) baglantilari yok saymak bu sayede daha gercekci serp siralamasi sunmak

donanma44 adlı üyeden alıntı

Paylaşım için öncelikle teşekkür ederim. Linklerle ilgili güncellemenin dışında önemli bir gelişme var mı ?

Gusso adlı üyeden alıntı

Yazın için teşekkür ederiz.

Bir şey dikkatimi çekti ; Video'yu izlerken bir şey dikkatimi çekti Matt'in üzerinde ki tişört Firefox'un logosu mu ben mi yanlış görüyorum?

Öte yandan nofollow linklerin önemi uzun süreden beni bilinen bir durum, Unutmayın ki seo bir pazarlama işidir. Ben Seo işini hep TV'lerde ki temizlik reklamlarına benzetirim;
Hani kadının evine gider bulaşıkları yıkayıp pırıl pırıl yapar ya?!! Bu ne kadar samimi değilse(çünkü biliyorsun o kadın cast oyuncusu) seninde sürekli dofollow link vermen o
kadar samimi değildir.

Benim tavsiyem kendinize bir düzen kurun ve bu işi yapabildiğiniz kadar doğal yapmaya çalışın. Sonuçta bütün arama sisteminin temeli olan "backlink"dir. Google'ın temeli budur ve bunu kolay kolay yıkamazlar. Bu iş bitmez anlayacağınız ama tabi ki zorlaştırmak için sürekli çaba sarf edeceklerini de unutmamak gerekir.

Sonuç olarak ne yaparsanız yapın "doğalmış" gibi yapın. Bu şekilde hiç bir algoritma seni yıkamaz..

Do follow backlinkler önemini yitirmez, fakat alınan footer backlinkler ve sidebar backlinkler yavaş yavaş yitiriyor do follow olduğu için binlerce backlink alıyorsunuz. Bunun yanı sıra eskiden hep dofollow alıyorsak yarıya düşürmemiz gerekecek.

@Gusso evet firefox logolu tshirt var kendisinde.

wmaraci
wmaraci

bitirimci bitirimci Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 1170
  • Beğeniler 216 / 214
  • Ticaret 0, (%0)
Sitemize güncelleme gelip gelmediğini nasip anlayacagiz tamam hitler de dalgalanma oluyor ama bunun bir yolu yok mu aha gelmiş diyebileceğimiz

VNOkyanus VNOkyanus Research Analyzer Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Research Analyzer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 270
  • Beğeniler 64 / 58
  • Ticaret 8, (%100)

bitirimci adlı üyeden alıntı

Sitemize güncelleme gelip gelmediğini nasip anlayacagiz tamam hitler de dalgalanma oluyor ama bunun bir yolu yok mu aha gelmiş diyebileceğimiz

Birkaç gün içerisinde yada bugünlerde anahtar kelime konumlarınız sitenizin durumuna göre ilerleyebilir, gerileyebilir bulunduğu konumdan kaybolabilir bu şekilde dalgalanmalar yaşanır.

BocekBasi BocekBasi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Sıradan
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 2842
  • Beğeniler 374 / 374
  • Ticaret 30, (%100)
Benim site de dizine url eklenmiyor ve indexlenmiyor bu durum ne zaman düzelir acaba?

Gusso Gusso WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** C**
  • Mesajlar 21
  • Beğeniler 0 / 5
  • Ticaret 4, (%100)

VNOkyanus adlı üyeden alıntı

Do follow backlinkler önemini yitirmez, fakat alınan footer backlinkler ve sidebar backlinkler yavaş yavaş yitiriyor do follow olduğu için binlerce backlink alıyorsunuz. Bunun yanı sıra eskiden hep dofollow alıyorsak yarıya düşürmemiz gerekecek.

@Gusso evet firefox logolu tshirt var kendisinde.

evet bende tam olarak bundan bahsediyorum do followların önemini yitirmeyeceği aşikar da. Sen 10 link çalışmasının 10'unu da do follow yapıyorsan bunun doğal gözükmeyeceğini bilmelisin kolay yükselir kolay çakılırsın. ama 5'i do follow 3'ü no follow yaparsan bu gayet doğal olur :) Bunun için bir algoritmaya gerek yok yani :)
VNOkyanus

kişi bu mesajı beğendi.

SevgidenHabersiz SevgidenHabersiz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Turizm
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad e** y**
  • Mesajlar 755
  • Beğeniler 24 / 82
  • Ticaret 2, (%100)
sıralamalar hep oynuyor zaten resmi bir açıklama yoksa boşuna sevinmeyin.

~V''^~V^V'^~-----------------

http://ircdforum.com - http://hobichat.net

EnkaZ EnkaZ Dijital Pazarlama Uzm. Kullanıcı
  • Üyelik 28.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 77
  • Beğeniler 12 / 31
  • Ticaret 24, (%100)
Google sadece bağlantı düzenleri ile ilgili politikalarında güncelleme yapmış. Bunun popüler aramalarla ilgisi yok. Link çıkışlarının nofollow yapılmasını istiyor. Barry Schwartz detaylı olarak anlatmış burada. Türkçe kısmına daha çevirip yansıtmamışlar.

Politikanın eski hali

Yeni hali

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al