Adsense onayı için ne yapmam gerek ?

18 Mesajlar 2.473 Okunma
smmexpress

Geektr Geektr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 11
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar biraz yeniyim forumda öncelikle herkese selamlar,

Oturaklı bir şekilde yaklaşık 2 aydır hizmet veren bir alışveriş review yapan siteye sahibim 3 kez adsense başvursam da sürekli gerekçe verilmeden hüsrana uğruyorum, benim göremediğim sizin görebildiğiniz şey nedir ?
Buradan ulaşabilirsiniz

wmaraci
reklam

ozanay26 ozanay26 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek web yazılım uzmanı
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 16
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Bende de var aynı sorun eğer bir şey bulursanız haberleşelim ben 2.kez başvurdum bekliyorum bakalım

teorem23 teorem23 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** D**
  • Mesajlar 670
  • Beğeniler 45 / 89
  • Ticaret 4, (%100)

ozanay26 adlı üyeden alıntı

Bende de var aynı sorun eğer bir şey bulursanız haberleşelim ben 2.kez başvurdum bekliyorum bakalım

Senin yine iyi. Ben sayısını unuttum başvuruların.

TradeOne TradeOne Yazılım geliştiricisi Kullanıcı
  • Üyelik 02.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek Yazılım geliştiricisi
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 123
  • Beğeniler 59 / 66
  • Ticaret 4, (%100)
Değerli arkadaşım temanızda sorunlar var, ayrıca temanızı yerelleştirememişsiniz, bir diğeri ise ana sayfada sunumu yapılan ile ilişkisiz içerik sıkıntısı da var.

Fonksiyonellik:
1- yukarıdaki register ve login düğmelerine basılınca açılan formlar sayfanın sol kenarından dışarıya taşıyor.

2- ikincisi o düğmeler neredeyse görünmeyecek kadar küçük gözüküyor.

3- şablonunuzun ayar kısmı sitenizin içeriğinden başka bir dilde

4- Yine ana sayfada aynı şekilde login ve register yazıları, kayıt ve giriş formları sitenizin ana dilinden başka bir dilde.
Karışık dil kullanımı, ziyaretçilerin deneyimini zora sokuyor. Hiç ingilizce bilmeyen bir Türkçe konuşan ziyaretçi, sitenize kayıt olmayı başaramaz.

İçerik:
1- Site ziyaretçiye bir internet mağazasına gireceği izlenimi veriyor, ancak girince forum açılıyor, şaşırmaya sebep oluyor, ben yurtdışından ürün sipariş etmek istesem öncelikli olarak internet mağazası arardım, tanıtım etiketlerinizde buranın bir forum olduğunu belirtin. Ana sayfanızla içerik arasında bağlantı çok çok az.

2- İçerik, forumdaki katılım çok az olduğu için çok zayıf. Forum sitelerine Adsense almak için, içeriğinizin yeterince dolu olması gerekir.

Bence 6 ay bekleyin içerik oluşsun dediklerimi de düzeltin sonra yeniden deneyin.
İçeriğiniz oluşana kadar diğer reklamverenlerle çalışabilirsiniz.

şimdilik katabileceklerim bunlar.
Kolay gelsin.

wmaraci
wmaraci

ozanay26 ozanay26 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek web yazılım uzmanı
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 16
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

teorem23 adlı üyeden alıntı

Senin yine iyi. Ben sayısını unuttum başvuruların.

Siteniz ne üzerine ?

YusufKISA YusufKISA yusufkisa.com Kullanıcı
  • Üyelik 06.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek YMM Hizmetleri
  • Konum Adana
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 872
  • Beğeniler 81 / 104
  • Ticaret 16, (%100)
Başvururken bizi nereden duydunuz diye bir alan çıkıyordu. Oraya panel/konferans 'da duydum gibisinden birşey vardı onu seçerseniz daha hızlı onay almakta.

Ayrıca sitenizi google analytics ve webmaster 'a kayıt edin. 2.Adsense hesabımı bu şekilde aldım pin gelecek o bekleniyor sadece.

• Üyelik 11.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 11
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

TradeOne adlı üyeden alıntı

Değerli arkadaşım temanızda sorunlar var, ayrıca temanızı yerelleştirememişsiniz, bir diğeri ise ana sayfada sunumu yapılan ile ilişkisiz içerik sıkıntısı da var.

Fonksiyonellik:
1- yukarıdaki register ve login düğmelerine basılınca açılan formlar sayfanın sol kenarından dışarıya taşıyor.

2- ikincisi o düğmeler neredeyse görünmeyecek kadar küçük gözüküyor.

3- şablonunuzun ayar kısmı sitenizin içeriğinden başka bir dilde

4- Yine ana sayfada aynı şekilde login ve register yazıları, kayıt ve giriş formları sitenizin ana dilinden başka bir dilde.
Karışık dil kullanımı, ziyaretçilerin deneyimini zora sokuyor. Hiç ingilizce bilmeyen bir Türkçe konuşan ziyaretçi, sitenize kayıt olmayı başaramaz.

İçerik:
1- Site ziyaretçiye bir internet mağazasına gireceği izlenimi veriyor, ancak girince forum açılıyor, şaşırmaya sebep oluyor, ben yurtdışından ürün sipariş etmek istesem öncelikli olarak internet mağazası arardım, tanıtım etiketlerinizde buranın bir forum olduğunu belirtin. Ana sayfanızla içerik arasında bağlantı çok çok az.

2- İçerik, forumdaki katılım çok az olduğu için çok zayıf. Forum sitelerine Adsense almak için, içeriğinizin yeterince dolu olması gerekir.

Bence 6 ay bekleyin içerik oluşsun dediklerimi de düzeltin sonra yeniden deneyin.
İçeriğiniz oluşana kadar diğer reklamverenlerle çalışabilirsiniz.

şimdilik katabileceklerim bunlar.
Kolay gelsin.

Merhaba, dediğiniz şeyleri düzeltmeye çalışacağım fakat benim giriş sayfasını kullanmaktaki amacım sıradan olan forum sitelerine ufak bir değişiklik katmaktı.Win 8 teması şeklinde bir şey kullandım sadece arayüz olsun istedim.

TradeOne TradeOne Yazılım geliştiricisi Kullanıcı
  • Üyelik 02.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek Yazılım geliştiricisi
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 123
  • Beğeniler 59 / 66
  • Ticaret 4, (%100)

Geektr adlı üyeden alıntı

Merhaba, dediğiniz şeyleri düzeltmeye çalışacağım fakat benim giriş sayfasını kullanmaktaki amacım sıradan olan forum sitelerine ufak bir değişiklik katmaktı.Win 8 teması şeklinde bir şey kullandım sadece arayüz olsun istedim.

Değişiklik güzel de, şu anda 100 ziyaretçiye sorsak, 95 kişi ana sayfanızı görünce bunun bir internet mağazası olduğunu zanneder. :)
Geri kalan 5 tanesi de google, alexa, yandex vs. botu zaten, cevap veremezler :)

teorem23 teorem23 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** D**
  • Mesajlar 670
  • Beğeniler 45 / 89
  • Ticaret 4, (%100)

ozanay26 adlı üyeden alıntı

Siteniz ne üzerine ?

Memur haberleri üzerine.

Ek Olarak:

Yusuf KISA adlı üyeden alıntı

Başvururken bizi nereden duydunuz diye bir alan çıkıyordu. Oraya panel/konferans 'da duydum gibisinden birşey vardı onu seçerseniz daha hızlı onay almakta.

Ayrıca sitenizi google analytics ve webmaster 'a kayıt edin. 2.Adsense hesabımı bu şekilde aldım pin gelecek o bekleniyor sadece.

Her ikisine de kayıtlı kabul etmeyince etmiyor. Bir daha başvurdum 1. onayı geçtim ama reklamları yerleştirmedim. Öyle deneyecem bu sefer de bakalım reklam yerleştirmeden kabul edecek mi?

• Üyelik 11.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 11
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

TradeOne adlı üyeden alıntı

Değişiklik güzel de, şu anda 100 ziyaretçiye sorsak, 95 kişi ana sayfanızı görünce bunun bir internet mağazası olduğunu zanneder. :)
Geri kalan 5 tanesi de google, alexa, yandex vs. botu zaten, cevap veremezler :)

Bir nevi bir alışveriş sitesiyiz aslında, reseller olarak düşünmek gerek biz ürünleri inceleyip link verip link üzerinden komisyon olarak para kazanıyoruz, yani alışveriş algısı çok yanlış olmamalı sonuçta biz Yurt dışı alışveriş rehberi olarak açtık oluşumu.

Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al