wmaraci reklam
lidertakipci

Google Adwords Bütçe-Maliyet Sorunu

7 Mesajlar 1.598 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

YunusG YunusG WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad Y** G**
  • Mesajlar 396
  • Beğeniler 40 / 70
  • Ticaret 32, (%100)

Google adwords'ten reklam verdim ve günlük bütçe olarak 10 TL ayarladım fakat maliyet 152,26 TL gözüküyor. Reklam yayınlanalı 5 gün oldu. Maliyet bütçenin bu kadar üstüne nasıl çıkabiliyor? Adwords' te yeni olduğum için anlayamadım. Bilgisi olan var mı?

wmaraci
reklam

YouMyCure YouMyCure Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek elektirik & elektronik
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 92
  • Beğeniler 65 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
pek b,lgimyok fakat bu konuda online yardım eden google adwork un sesli telefon ile yardım ağıvar bilgin olsun arayarak kendine bir reklam yardım elemanlarından birisi ile görüşürsün hatta memnun kaldığın takdirde istersen sürekli aradığında o kişiyi isteyerek onunla işine halledersin ve sana anlatarak ve açıklayarak yaptırıyor uygulamayı anladın hemde öğrenmiş oluyorsun merak ettiklerini ve takıldıklarınıda sor istersen ara sor şimdi yeniden düzenleyin reklam alanını

• Üyelik 08.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad Y** G**
  • Mesajlar 396
  • Beğeniler 40 / 70
  • Ticaret 32, (%100)
Teşekkürler, yarın sabah erkenden arayıp bilgi alacağım. İyi forumlar.

ouzizz ouzizz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek SEO, Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 189
  • Beğeniler 59 / 35
  • Ticaret 0, (%0)
google adwords reklamlarda anahtar kelimelerinin arama sonuçları fazlaysa maaliyeti yüksek olur. google'ın verdiği maliyete bakma anahtar kelime bütçelerini düşür ancak grafikten takip et reklamın kaçıncı sırada görünecek diye. 4. sıranın altına düşerse bütçeyi arttır veya otomatiğede alabilirsin. böylece reklamların daha uzun ömürlü olur.

ayrıca reklam optimizasyonunu çok iyi yapman lazım. gösterdiğin resimde 1201 tıklama var. adwords reklamlarda çok tıklanma iyi değildir. alakalı tıklama ama az tıklama makbul. yani hedefi 12'den vurmak gibi bişey.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 08.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad Y** G**
  • Mesajlar 396
  • Beğeniler 40 / 70
  • Ticaret 32, (%100)
Dediğiniz gibi yaygın bir anahtar kelimenin kullanımından dolayı tıklamaların çoğu gelmiş.(Neredeyse 1100 kadarı) İlk reklam biraz aceleye geldi. Diğerlerinde daha dikkatli olmam gerekecek.

teymir teymir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Online Reklam Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** D**
  • Mesajlar 125
  • Beğeniler 21 / 31
  • Ticaret 0, (%0)
Google Adwords reklamlarında otomatik olarak kullandığın anahtar kelimenin aranma hacmine göre belirlediğin bütçenin %10-15 üstünde maliyet gerçekleşebiliyor. Senin durumunda eğer bütçelerde yanlışlıkla değişklik yapmadıysan kurduğun kampanyaya hem Google Arama hem de Google İçerik için hedeflemiş olmandan dolayı böyle bir durum var. Her iki hedefleme için ayrı kampanya açmalısın.

Ayrıca reklam grubu ve anahtar kelime için verdiğin max TBM'yi kontrol edip, teklif strateji olarak manuel bütçeyi tercih edebilirsin

Semsector.com - SEM - SEO - Sosyal Medya

• Üyelik 08.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad Y** G**
  • Mesajlar 396
  • Beğeniler 40 / 70
  • Ticaret 32, (%100)
Yardımlarınız için teşekkürler. Bugün Google Adwords'ten aradılar. Dikkat edilmesi gereken kısım faturalandırma kısmıymış. Kampanyalar kısmında farklı hesaplamalar olduğu için maliyet farklı değerlerde gözüküyor fakat faturalandırma kısmına yansımıyor bu ücret. Faturalandırma kısmı günlük bütçeye göre işlem yapıyor.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al