wmaraci reklam

Ticaret dolandırıcılarına karşı öneri

21 Mesajlar 2.956 Okunma
smmexpress

TradeOne TradeOne Yazılım geliştiricisi Kullanıcı
  • Üyelik 02.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek Yazılım geliştiricisi
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 123
  • Beğeniler 59 / 66
  • Ticaret 4, (%100)
wmaracı bir firma olarak, komisyon karşılığı, escrow hizmeti yani aracılık hizmeti verseydi çok güzel olurdu.Hem wmaracı firma kimliğiyle daha çok işler yapabilirdi, hem foruma büyük maddi destek olurdu, hem de ticarete büyük hız ve güven gelirdi.
Örneğin ben seni tanımıyorum sen beni tanımıyorsun bana iş yaptırıyorsun.
Paranı wmaracına bloke edeceksin, wmaracı bana diyecek ki alıcın parayı yatırdı. İşini söz verdiğin şekilde bitir ödemeni al. İşi bitirince wmaracı bakacak problem yoksa ödememi verecek, aynı şekilde domain'ler de böyle olabilir, parayı wmaracına bloke edeceğiz, satıcı domaini transfer edecek, wmaracı ödeyecek.
Okeskin MehmetGUMUS3 ermaneray

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

islamAydinn islamAydinn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek AdSense
  • Konum Batman
  • Ad Soyad İ** A**
  • Mesajlar 506
  • Beğeniler 36 / 86
  • Ticaret 58, (%100)

TradeOne adlı üyeden alıntı

wmaracı bir firma olarak, komisyon karşılığı, escrow hizmeti yani aracılık hizmeti verseydi çok güzel olurdu.Hem wmaracı firma kimliğiyle daha çok işler yapabilirdi, hem foruma büyük maddi destek olurdu, hem de ticarete büyük hız ve güven gelirdi.
Paranı wmaracına bloke edeceksin, wmaracı bana diyecek ki alıcın parayı yatırdı. İşini söz verdiğin şekilde bitir ödemeni al. İşi bitirince wmaracı bakacak problem yoksa ödememi verecek, aynı şekilde domain'ler de böyle olabilir, parayı wmaracına bloke edeceğiz, satıcı domaini transfer edecek, wmaracı ödeyecek.

Buda güzel bi fikir aslında, ama yönetimdeki arkadaşların vakitleri olmaya bilir hocam..

• Üyelik 02.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 123
  • Beğeniler 59 / 66
  • Ticaret 4, (%100)
Bu vakitle ilgisi olan bir şey değil, wmaracı ekşisözlük gibi kurumsal bir yapıya kavuşursa zaten sadece bu işle ilgili elemanı olacak. Diyelim ki şu anda forum üzerinden ayda toplam 20.000 TL ticaret dönüyor olsun bunun %5'ini alsa aracılık hizmeti olarak zaten o bölümün maaşını kaldırmaya yeter. Sonra güven ve ciddiyet gelince zaten aylık ticaret hacmi büyür de büyür, wmaracı da aynı şekilde kurumsal olarak büyür.
Okeskin

kişi bu mesajı beğendi.

Korkusuz Korkusuz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilişim Teknolojileri
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad H** H**
  • Mesajlar 86
  • Beğeniler 3 / 4
  • Ticaret 0, (%0)

TradeOne adlı üyeden alıntı

evet güzel bir fikir ancak bunun için biraz geniş yönetim kadrosu gerekli ancak güzel fikir değerlendirilmeli.

wmaraci
wmaraci

talatk talatk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 59
  • Beğeniler 3 / 4
  • Ticaret 2, (%100)
Eğer T.C numaraları alınmaya başlarsa, yaş kısıtlaması da getirilir mi acaba? Ben getirilmemesinden yanayım, yaşım 18 yaşından küçük olduğu için değil, bilginin evrensel olduğu düşüncesindeyim. Ayrıca yorumlarda gördüğüm öneriler çok güzel, umarım ciddi bir işe dönüşebilir bu konu.

bd bd WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2010
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek 2
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 4926
  • Beğeniler 784 / 3953
  • Ticaret 18, (%100)
Arkadaşlar biz herşeyin farkındayız. Şuan bu konuda konuşulan tüm konuları daha önce çok kez konuştuk, tartıştık.

Daha önceden de belirttiğimiz gibi şuan ayrı bir ticaret sistemi üzerinde çalışıyoruz. Aynı bir gittigidiyor.com, sahibinden.com gibi ticaret bu sistem üzerinden yürüyecek. Ancak o zaman yüzde yüz güvenli bir ticaret ortamı oluşturmuş oluruz. Yoksa bu şekilde forum üzerinden ticaret her zaman riskli olacaktır.

Şubat-Mart ayı gibi ticaret sistemini beta olarak yayına alacağız. Önümüzdeki yaza kadarda beta olarak yayında kalacak ve eksiklikleri tamamlayacağız.

O zamana kadar eski usül forum üzerinden ticarete devam. Bu arada şuan üyeliklerde mobil onay ve yönetici onayından geçiyor zaten. Bundan öncede WM Aracı'na sadece site sahipleri kayıt olabiliyordu ve her üyelik onaydan geçiyordu. Ancak biz ne kadar filtrelersek filtreleyelim olay yine sizde bitiyor. Güvenmediğiniz kişiler ile ticaret yapmayın. Ticaret yapmadan önce kişiyi araştırın ve emin olduktan sonra ticaretinizi yapın.

Yeni ticaret sistemi ile bir çok şey daha kolay olacak. TC Kimlik, mobil onay, havuz sistemi, geniş ödeme yöntemleri, gelişmiş kategorilendirme vb bir çok özellik beraberinde gelecek. Az biraz sabır :)
TradeOne mavisland

kişi bu mesajı beğendi.

ermaneray ermaneray proje danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek satınalma/proje danışmanlık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 2627
  • Beğeniler 77 / 644
  • Ticaret 12, (%100)
Tc numarasindan önce referans olayı ile üye alımı yapılsa daha iyi olur güvenilir üyeler çoğaldıkça risk azalacaktır zamanla sonrası tradeone nin dediği güvenli ticaret sistemi ile sorun sıfıra iner.

• Üyelik 02.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 123
  • Beğeniler 59 / 66
  • Ticaret 4, (%100)

talatk adlı üyeden alıntı

Eğer T.C numaraları alınmaya başlarsa, yaş kısıtlaması da getirilir mi acaba? Ben getirilmemesinden yanayım, yaşım 18 yaşından küçük olduğu için değil, bilginin evrensel olduğu düşüncesindeyim. Ayrıca yorumlarda gördüğüm öneriler çok güzel, umarım ciddi bir işe dönüşebilir bu konu.

Valla ticarete hız ve güven gelsin de isterlerse ben ilkokul diplomama kadar veririm :)
aspercasper

kişi bu mesajı beğendi.

hajanb hajanb WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Amelos
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 425
  • Beğeniler 78 / 203
  • Ticaret 0, (%0)
Artık nasıl bir seviyeye gelmişse http://wmaraci.com/forum/sikayetim-var.html böyle bir kategori bile açılmaya gerek duyulmuş.

Konuyu açan arkadaşın bunu demesi çok garibime gitti. Arkadaşım bu kategorinin olması kadar doğal ne olabilir? Daha önce hiç mi webmaster forumlarında takılmadın? :) WM Aracı ilk webmaster forumun galiba... Bu kategori olmazsa bir şikayetini nasıl dile getireceksin. Komik olma allah aşkına.

easlanhan easlanhan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Private Sector
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 819
  • Beğeniler 1 / 211
  • Ticaret 0, (%0)

bulut50 adlı üyeden alıntı

Konuyu açan arkadaşın bunu demesi çok garibime gitti. Arkadaşım bu kategorinin olması kadar doğal ne olabilir? Daha önce hiç mi webmaster forumlarında takılmadın? :) WM Aracı ilk webmaster forumun galiba... Bu kategori olmazsa bir şikayetini nasıl dile getireceksin. Komik olma allah aşkına.

Arkadaş işin duygusal tarafından bakmış; "keşke olmasa da bu konularda açılmasa" diye, komik bir tarafı yok bunun.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al