wmaraci reklam
lidertakipci

Konyaspor Şehr-i Müdafaa dergi çekimleri

14 Mesajlar 3.408 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

aliteker aliteker WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Tasarım
  • Konum Hollanda
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 231
  • Beğeniler 70 / 32
  • Ticaret 32, (%100)

Dergimiz için çektiğim bir kaç kare. Sizce eksik olan nedir iyi ya kötü eleştirilerinizi merak ediyorum

Not: Lütfen futbol tartışmasına dönmesin :)
ByPowerfuL yemre

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

tashift00 tashift00 WebYapımcısı Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek SEO & Grafik
  • Konum Konya
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 1447
  • Beğeniler 188 / 280
  • Ticaret 62, (%100)
Kardeşim bende Konya'dayım.Konya için çalışma yapmanız çok sevindirici.
ByPowerfuL Muhsin ASLAN

kişi bu mesajı beğendi.

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)
Hem Konyalı hem de Konya'da yaşayan biri olarak benim de çok hoşuma gitti fotoğraflar.
ByPowerfuL Muhsin ASLAN

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 13.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Tasarım
  • Konum Hollanda
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 231
  • Beğeniler 70 / 32
  • Ticaret 32, (%100)
sağolun abiler :) tribüne takılıyorsanız büyük ihtimal tanırsınız beni
Muhsin ASLAN

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

Okeskin Okeskin SUPREMACY Kullanıcı
  • Üyelik 12.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Web
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 880
  • Beğeniler 836 / 288
  • Ticaret 18, (%100)
Hocam sizler için önemli gözükmeyebilir ama çektiğiniz ortamdaki detaylar, kişinin yorumlarını etkiler. Şahsen son fotoğrafta kız(mı?)ın bulunduğu ortamı anlayamadım. Verilen mesajı okuyucuya direkt olarak anlatabilmelisiniz. Atıyorum duvardaki rafta duran x kitabı veya vazodaki çiçeğin bile kişinin yorumlarını değiştirmesine yeter. İlk bakışta anlaşılmaz ama beyin kaydeder... Yani duvardan ev ortamı olduğu anlaşılıyor fakat biraz uzak çekmeniz, sehpanın biraz daha fazla ve kızın yüzünün tam olmasa da ilk bakışta saçlara bakarak "bu kız" denildiği zaman mesaj ulaşacaktır. Ayrıca ilk fotoğrafta yine önemsiz gibi gözüken fakat benim dikkatimi çeken olay, kişilerin sıralanışı. Her ne kadar doğallık yakalanmak istense de yapılı kişiyi arkaya koyup, sağ ikiliyi ön plana aldığınızda daha iyi olacağını düşünüyorum. Ayrıca ışığın bu tarz çekimlerde direkt yüze değil, 2. fotoğraftaki gibi biraz gölge uygulandığında iyi olacaktır.

İkinci fotoğraf, azıcık ortalandığında ve hafif yukarıdan çekildiğinde 4-4lük olacağını düşünüyorum. Fotoğraftaki kişinin pozu ve ışığın ayarlanması harika olmuş. Başarılar :)
aliteker

kişi bu mesajı beğendi.

iyi.

• Üyelik 13.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Tasarım
  • Konum Hollanda
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 231
  • Beğeniler 70 / 32
  • Ticaret 32, (%100)

OkanKeskin adlı üyeden alıntı

Hocam sizler için önemli gözükmeyebilir ama çektiğiniz ortamdaki detaylar, kişinin yorumlarını etkiler. Şahsen son fotoğrafta kız(mı?)ın bulunduğu ortamı anlayamadım. Verilen mesajı okuyucuya direkt olarak anlatabilmelisiniz. Atıyorum duvardaki rafta duran x kitabı veya vazodaki çiçeğin bile kişinin yorumlarını değiştirmesine yeter. İlk bakışta anlaşılmaz ama beyin kaydeder... Yani duvardan ev ortamı olduğu anlaşılıyor fakat biraz uzak çekmeniz, sehpanın biraz daha fazla ve kızın yüzünün tam olmasa da ilk bakışta saçlara bakarak "bu kız" denildiği zaman mesaj ulaşacaktır. Ayrıca ilk fotoğrafta yine önemsiz gibi gözüken fakat benim dikkatimi çeken olay, kişilerin sıralanışı. Her ne kadar doğallık yakalanmak istense de yapılı kişiyi arkaya koyup, sağ ikiliyi ön plana aldığınızda daha iyi olacağını düşünüyorum. Ayrıca ışığın bu tarz çekimlerde direkt yüze değil, 2. fotoğraftaki gibi biraz gölge uygulandığında iyi olacaktır.

İkinci fotoğraf, azıcık ortalandığında ve hafif yukarıdan çekildiğinde 4-4lük olacağını düşünüyorum. Fotoğraftaki kişinin pozu ve ışığın ayarlanması harika olmuş. Başarılar :)

yorumun için tşk ederim üstteki fotoğrafta ışık yüzlerine vurulmadı tavana doğru tutuldu :) (stüdyo eşyalarım yok elimde 2 adet flash ve fotograf makinesi var en uygun ortamı bulup kareleri çekmeye çalışıyorum )

son fotoğrafta ise dediklerinde haklısın ama fotoğraflar dergide kullanılınca zaten fotoğrafın üstünde bir yazı altındada konu hakkında bir makale oluyor

son olarak ise o kalıplı arkadaş sıkıntılı bir arkadaş :) arkaplanda ilk o vardı ama arkadaşta bir vucut var dillere desten göbek heryrden çıkıyordu :))
Okeskin

kişi bu mesajı beğendi.

Okeskin Okeskin SUPREMACY Kullanıcı
  • Üyelik 12.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Web
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 880
  • Beğeniler 836 / 288
  • Ticaret 18, (%100)

aliteker adlı üyeden alıntı

yorumun için tşk ederim üstteki fotoğrafta ışık yüzlerine vurulmadı tavana doğru tutuldu :) (stüdyo eşyalarım yok elimde 2 adet flash ve fotograf makinesi var en uygun ortamı bulup kareleri çekmeye çalışıyorum )

son fotoğrafta ise dediklerinde haklısın ama fotoğraflar dergide kullanılınca zaten fotoğrafın üstünde bir yazı altındada konu hakkında bir makale oluyor

son olarak ise o kalıplı arkadaş sıkıntılı bir arkadaş :) arkaplanda ilk o vardı ama arkadaşta bir vucut var dillere desten göbek heryrden çıkıyordu :))

Tecrübeyle birlikte her şey yerine oturur hocam. Elinizdeki malzemelerle farklılık yaratmak sizin elinizde, şimdi malzeme yok deyip sıyrılmamak lazım. Zira 2.fotoğraftaki çekiminiz, malzeme olmadan da neler yapabileceğiniz gösteriyor. Başarı çitasını yükseltmişiniz :)

İlk fotoğrafın arkaplanında bir sokak veya sahayı gören bir tepeden çekim yapılsa daha iyi olurdu. Son fotoğraf içinde; günümüzde her şey görsellik, bir sakız dahi alırken ön planımızda kutunun tasarımı yer alıyor. İçinde ne var ne yok pek dikkat edilmez. Dergideki yazının okunması içinde görselde birşeylerin anlatılması icap eder. Yani bir çocuk fotoğrafı koyun %30 okunur fakat üstü başı yırtık, yüzü gözü kan içinde bir çocuk olduğunda bu oranlar 2'ye 3'e katlanır.

iyi.

• Üyelik 13.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Tasarım
  • Konum Hollanda
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 231
  • Beğeniler 70 / 32
  • Ticaret 32, (%100)

OkanKeskin adlı üyeden alıntı

Tecrübeyle birlikte her şey yerine oturur hocam. Elinizdeki malzemelerle farklılık yaratmak sizin elinizde, şimdi malzeme yok deyip sıyrılmamak lazım. Zira 2.fotoğraftaki çekiminiz, malzeme olmadan da neler yapabileceğiniz gösteriyor. Başarı çitasını yükseltmişiniz :)

İlk fotoğrafın arkaplanında bir sokak veya sahayı gören bir tepeden çekim yapılsa daha iyi olurdu. Son fotoğraf içinde; günümüzde her şey görsellik, bir sakız dahi alırken ön planımızda kutunun tasarımı yer alıyor. İçinde ne var ne yok pek dikkat edilmez. Dergideki yazının okunması içinde görselde birşeylerin anlatılması icap eder. Yani bir çocuk fotoğrafı koyun %30 okunur fakat üstü başı yırtık, yüzü gözü kan içinde bir çocuk olduğunda bu oranlar 2'ye 3'e katlanır.

abi işte o kadar basit olmuyor neden dicen futbolcular idmandan çıkcak zaman ayıracak vesaire vesaire :) ama haklısınız ( malzeme olmadıgı ıcın bazı fotografları ahırda cektım ornek olarak

)

3uncu fotoraf ıcerde cekıldı abı kış aylarındaydı donuyorduk bir binanın çatı katında çektim :)
Okeskin

kişi bu mesajı beğendi.

bturaan bturaan önceki rumuzum : tamideal Kullanıcı
  • Üyelik 15.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Tanıtım Yazısı Satışı
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** T**
  • Mesajlar 728
  • Beğeniler 208 / 207
  • Ticaret 109, (%100)
güzel kareler düşüncenize sağlık ;)

CrOSsFIRE CrOSsFIRE cvindir.org Kullanıcı
  • Üyelik 06.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Tekstil
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 507
  • Beğeniler 57 / 46
  • Ticaret 16, (%100)
Yaşasın ŞEHRİNE İhanet Etmeyen ANADOLU !!
JpnTr26

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al